Skocz do zawartości

Skaczące koło/ wheel hop rs/ manual


mattRS

Rekomendowane odpowiedzi

Ja w O1 powkładałem ostatnio wkładki PowerFlexa w analogiczne miejsce i faktycznie tego typu zachowania zniknęły... Ale jeszcze wcześniej założyłem strasznie twardy poliuretan w wahaczach i to też miało jakiś tam wpływ, ale chyba mniejszy. Oby Wam pomogło 

 zIkaYaDRp5n5VJ4s25AtcFpv9iNUJ8RcC4v2N56QN0egOWy8wJy70Jji_XePzkNAhxFLSofxoQtruugUSanU9BRgyMnWaWmuCUzJZRfjHaQNgolz7SvYxKiRS6dOJ14Lz03UfcZde6m7jd8jE1koQAmPEVevMnxtIbRAs1E5PV2mds2Gs6V1LaGbCpzZtStJV29OFocSmhnaJh5zQCny3cGqCJejhCiFhXVmC89eKA5wDIP7aLXxlhdnfN_2o4iBrdYqvfzLK1SwETnu0ehD9ltrsNAEzc80rCN3945A4LuUa7UbqxHOt5-r7jyVb7fl1SAX5jcNkD6o1L_uTMD0Hboeg9P1KzbriiQKVWbR2nHXVta9uG1hczOduWByyz9pkIngGuNtUukPy5QtKeHylIxLPfjtO__4dfdy67LjmH5kMomePUQVvWNnJ5u4d4Udi63LV9V66aA2Scjl_fQWeGTkege07ALIliXORa6Sh2EzCmFH4kRz7r9NVsTrkNFfiMbc-v6bSKU5ONLnz0l1s20sNJWpsyjZuHWDnnyC3F7vMLOnpiApjBOBdZ2R1H9gjH6r5Zf8Yeq4qwF_ubB0L3GgCDLoxFbbmM1Lo06kt68=w535-h950-no

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=233]mattRS[/mention] W Cuprze też to występuje, chyba dopiero w S3 jest lepiej ale nie jestem tego w 100% pewny.

Każdy przedni napęd jest narażony na takie "skakanie" opon. Nie do udowodnienia jest ze to wada konstrukcyjna. Trzeba by zrobić pomiary na każdej dostępnej nawiedzeni.
S3 ma haldex więc tam obstawiam zw takich problemów nie ma, ze względu na rozłożenie mocy i momentu na wszystkie koła.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ralf Faktycznie, mój błąd bo zapomniałem, że S3 jest AWD. W tylnonapedowych autach ten problem też wystepuje tylko jets mniej odczuwalny :)

Z resztą, u mnie ten porblem występuje jedynie wtedy, kiedy na drodze panują warunki powodujące zmniejszoną przyczepność, np pada albo jest b.mokro w innym wypadku nie spotkałem się z tym problemem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wolf a na suchym, wyłączone wszystkie systemy + strzał ze sprzęgła z3-3,5 tys nie występuje? Opony masz serię jeszcze?

przez wyłączone systemy mam na myśli dłuuuugie przytrzymanie OFF, czyli to nawet nie jest tryb SPORT tylko jeszcze "stopień" dalej - to mi compoty odblokowały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mattRS Nie występuje, chociaż od jakiegoś czasu już nie strzelam ze sprzęgła, opony dalej seria P0. Przy całkowicie wyłączonych systemach czyli tak jak piszesz zdaża się, że się ślizgają opony ale nie ma wheel hopa. Wystarczy odpuścic lekko gaz i łapią trakcje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niewiele wniosę pewnie swoją kosiarką, ale u mnie to występuje tylko na mokrym przy starcie :-) jak jest sucho to nie ma tego problemu kompletnie... na seryjnym zawiasie sporo mi rzucało autem i sporo "wędrował" po drodze - po wymianie i założeniu dystansów wszystko ustąpiło :-) 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, mattRS napisał:

dajcie mi te kosiarki to wam zrobię też WH na suchym xD

@Kamil RS230 GOODYEAR EAGLE F1 ASYMMETRIC 3 225/40R18

Ja mam Dsg i też słychać takie bicie ale na mokrym. Na suchym cisza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Panowie, będę zamawiał wkładkę do poduszki silnika, żeby wreszcie pozbyć się WH ... ktoś chętny, na wspólne zamówienie żeby podzielić koszty przesyłki?

Tutaj temat zgłebiony przez chłopaków z Klubu Leona: http://leonclub.pl/forum/viewtopic.php?f=90&t=52230&sid=efe5c25805780d629b5d047a288acd68&start=50

Generalnie ze wszytkich opinii jakie tam są wziałbym chyba tą: https://www.uspmotorsports.com/Volkswagen--Golf-GTI-Rabbit--MK7--2015--2.0T/Drivetrain/Mounts-c-914/SPULEN-Dog-Bone-Engine-Mount-Insert-Kit-Street-MQB.html

Koszt wkładki 35$ + 35$ przesyłka współdzielona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, mattRS napisał:

wkładkę do poduszki silnika

Ja wymieniam w przyszłym tygodniu poduszkę na silniku i skrzyni, co taka wkładka daje?

7 minut temu, mattRS napisał:

chłopaków z Klubu Leona

Leony mają taką samą poduszkę, a nie orientujesz się z Audi RS czy czasem nie ma mocniejszej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Namo napisał:

Ja wymieniam w przyszłym tygodniu poduszkę na silniku i skrzyni, co taka wkładka daje?

Leony mają taką samą poduszkę, a nie orientujesz się z Audi RS czy czasem nie ma mocniejszej?

utwardza poduszkę silnika i redukuje do zera albo blisko zeru wheel hop-a, na jałowym biegu ponoć na początku dleikatnie większe drgania są ale z czasem ustają, z tego co pisali wystarcza na ok. 1-1,5 roku później kolejną trzeba kupić bo się ugniata, zależy też na pewno jak jeździsz ...

ja poduszki też mam nowe, wymienione na gwarancji i nic to nie zmieniło w kwestii WH

17 minut temu, Namo napisał:

eony mają taką samą poduszkę, a nie orientujesz się z Audi RS czy czasem nie ma mocniejszej?

nie mam pojęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 i 8 na pewno, bo na podnośniku widziałem, 3 i 12 nie jestem pewien.

Co ciekawe auto mam produkcję koniec 2015, a poduszka nr 8 już jest przekonstruowana (założyli część z marca 2017), inaczej wygląda niż ta stara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim poprzednim wolnossaku  ( focus mk3 1,6 123 konie ) to samo występowało.

W skodzie nie testowałem jeszcze zerwania przyczepności.

Edytowane przez potrek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taka wkladke czerwona (najbardziej mieka) z powerflexa i wh nie wystepuje, poza tym auto lepiej sie prowadzi, mam wrazenie ze dsg biegi lepiej zmienia. Natomiast sa drgania co mnie irytuje, a szczegolnie ponizej 0st. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drgania budy. Na wolnych obrotach moze minimalnie wieksze i w okolicach 1000-1200 obrotow jak sie rusza delikatnie i jak np dojezdzasz do swiatel. 

W dodatnich temperaturach +10st jest w miare ok.

Ale tez moze ja juz mam gumy nie takie dobre jak nowe i efekt drgan sie troche poteguje. 

Edytowane przez RadarVR6 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team