Skocz do zawartości

Kupno RS 230 rok mod. 2017 - informacje potrzebne


gulipin

Rekomendowane odpowiedzi

Forumowicze, potrzebuję informacji, muszę szybko podjąć decyzję.

Wiem, że wszystko można znaleźć na forum, albo zapytać googla (cały czas szperam i czytam) ale może ktoś pomoże.

Pytanie dotyczy RS 230 rok modelowy 2017, przed liftem (pojedyncze światła)

Jakie oznaczenie ma silnik w tym modelu, możecie w ogóle odpowiedzieć na te pytanie na podstawie tego co napisałem?

Czy silnik jest jeszcze na łańcuchu czy pasek? W salonach jak zwykle niedoinformowani i różnie mówią.

Jak jest z braniem oleju przez silnik? Ogólnie jest dużo informacji że nowe silniki albo nie biorą albo niewielkie ilości. Przejmować się tym? Drażniło by mnie dolewanie oleju między przeglądami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Daab To bardzo dobra cena. Twoja wersja jest z VAQ? Chciałbym to mieć.

Negocjacje były by tylko jak bym przeczekał, ale jedna mi już poszła koło nosa. Tak są nie ugięci. Zejdą z ceny 1000 w zamian za pakiet przeglądów. Tyle mi się nie udało. Dzisiaj obniżyli cenę, więc ciężko negocjować. Albo słaby jestem w negocjacjach.

Doleje jeszcze oliwy do ognia: mogę jeszcze kupić za tyle samo Paska Higline 2.0 dsg bez dodatków ale do produkcji. Już widzę wasze miny, że się jeszcze zastanawiam. Ale skoda ma pazura, podoba mi się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra cena, bierz! Ja do produkcji dostalem 11k PLN rabatu, a tu masz 17k PLN. 

A Passat to Passat, nic szczegolnego.

@Daab  nie ma co porownywac 220/230, bo 230 wyjsciowo 11, czy tam 13k PLN wiecej kosztuje. A Columbus to 7k, skora 2,5k.

Edytowane przez Hubee (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hubee

IMHO

10Km nie jest warte 11 000 zł, COMPSPORT i Witek są tańsi.

Skóra w Octavii jest słabej jakości, oprócz tego nie przepadam za skórą w samochodzie.

Za dołożenie Columbusa zapłaciłem 3000 zł.

Ale każdy wydaje swoje pieniądze.

Ja jestem bardzo zadowolony z swoich wydatków.

No offence

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, gulipin napisał:

Losy sie ważą.  Dealer ma jeszcze za ta samą kase superb 280km 4x4 ambition. Dzisiaj decyzja:)

Zależy jakie wyposażenie superba. Osobiście wolałbym superba ze względu na 4x4 i tanim kosztem robi się ~400km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał, 9 miesięcy i 15tyś km i jestem dalej zadowolony. Nie zamieniłbym na paska, suoberba czy BMW 3

olej raz dolewałem, chyba ze 30ml bo miałem tyle w buteleczce a chciałem ja wyrzucić 

Co do VAQ to dopiero dziś się przekonałem tak na 100% po co mi to :) w RS 230 jest to standard u fajnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 22.07.2017 at 12:16, Daab napisał:

@Hubee

IMHO

10Km nie jest warte 11 000 zł, COMPSPORT i Witek są tańsi.

Skóra w Octavii jest słabej jakości, oprócz tego nie przepadam za skórą w samochodzie.

Za dołożenie Columbusa zapłaciłem 3000 zł.

Ale każdy wydaje swoje pieniądze.

Ja jestem bardzo zadowolony z swoich wydatków.

No offence emoji3.png

Ale w 230 nie chodzi o 10 KM, bo to i tak jest ten sam silnik o tej samej mocy co w 220, tylko o VAQ, 19ki, elektrykę foteli (bo skóra faktycznie jest kontrowersyjna), lepsze brzmienie wydechu (ważne jeśli ktoś nie planuje wymiany catbacka).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skóra w 230 jest naturalna w przeciwienstwie do tej w 220 więc nie ma z nią jako takich problemów. U siebie mam już 52 tysiące najechane i nie ma żadnych śladów zużycia foteli czy kierownicy. No i 303 KM Octavia jedzie tak samo jak 360 KM Superb 280 ;) (wczoraj sprawdzone:D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team