Skocz do zawartości

Zmiana nakładek na pedały na te z modelu RS


Octavinho

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Czy ktoś zmieniał nakładki na pedały na takie metalowe z modelu RS, lub widział/wie jak to się robi? Czy to jest jakaś skomplikowana operacja wymagająca jakiejś specjalnej wiedzy czy właściwie można taką zamianę zrobić samemu?

O takie: http://www.superskoda.com/Skoda/OCTAVIA-III/Octavia-III-original-RS-pedals-Manual-LHD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witajcie,

odświeżam nieco temat, czy ktoś z Was miał do czynienia z takimi zamiennikami nakładek na pedały/podstopnicy?

https://allegro.pl/oferta/nakladki-na-pedaly-a3-leon-octavia-golf-vii-passat-7495732910

Przyznam, że różnica (cenowa) jest spora - pytanie jak z jakością i trwałością??

Wszelkie oceny/komentarze jak zwykle mile widziane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,
odświeżam nieco temat, czy ktoś z Was miał do czynienia z takimi zamiennikami nakładek na pedały/podstopnicy?
https://allegro.pl/oferta/nakladki-na-pedaly-a3-leon-octavia-golf-vii-passat-7495732910
Przyznam, że różnica (cenowa) jest spora - pytanie jak z jakością i trwałością?
Wszelkie oceny/komentarze jak zwykle mile widziane
Ja mam od majfrendów i też dają radę

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roznica cenowa to jest prosto z Chin.. 53zł..
Nie zmienia to faktu ze widać roznice.. Moze nie na pierwszy rzut oka, np po podstopnicy mniej...
Ja mam problem z hamulcem, że sie nie chce wpiąć.. Jednak większość jest zadowolona.
Za zamiennik bym w PL nie przeplacał.. Lepiej szukać oryginału..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roznica cenowa to jest prosto z Chin.. 53zł..
Nie zmienia to faktu ze widać roznice.. Moze nie na pierwszy rzut oka, np po podstopnicy mniej...
Ja mam problem z hamulcem, że sie nie chce wpiąć.. Jednak większość jest zadowolona.
Za zamiennik bym w PL nie przeplacał.. Lepiej szukać oryginału..
U mnie hamulec też miał opory z wejściem na miejsce ale użyłem właściwej perswazji SIŁOWEJ i jest OK...

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o nakladki od żółtych, to już drugi raz bym nie kupił... W Touranie miałem oryginalne vw i pasowało idealnie. Do żony golfa założyłem od żółtych i pedal hamulca nie leżał tak jak powinien, bolce były twarde , nie chciało wejść. Przed sprzedażą Tourana podmienilem nakładki do golfa żony co by komuś prezentu nie robić. Przy zdejmowaniu bolce się oderwaly więc musiałem ratować się klejem . Oryginał ściągałem wielokrotnie i nigdy problemów nie było . 

Edytowane przez Mefju (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Ty te bolce od spodu mialeś pewnie twarde.. A ja mam za miekkie.. Pogieły się i nie chce sie nakladka zapiąć..
Możliwe... Ważne że działa i nie widać różnicy... A skoro nie widać różnicy to po co przepłacać?

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakładałem oryginalne nakładki - na pedał sprzęgła i hamulca zero problemów a pedał gazu rozpracowałem inaczej niż na instukcji załączonej do nakładek. W dolną i lewą wewnętrzną część nakładki włożyłem sznurek, nałożyłem nakładkę od prawej strony i stopniowo wyciągając sznurek nakładałem dolną i później lewą stronę na pedał.

Wszystko podobnie jak zakładanie szyby samochodowej z uszczelką przy użyciu sznurka.

Poszło bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team