Skocz do zawartości

Namo

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko czujniki w kołach - tego co wiem nasze skody biorą odczyt z obrotów koła 

Jeśli masz flaka na postoju  i nie zauważysz to możesz na nim trochę przejechać zanim system zareaguje na inna ilość obrotu koła 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Podaj cene zestawu lub jakie graty sa potrzebne. Bo tyle to sie domyslilem co potrzeba.
To jak się domyślasz to po co pytasz?

Czujniki z zaworami tylko nowe! Cena na 4 koła między 60-100€.
Sterownik może być używany obojętne z jakiego vaga 30-50€. (po kodowaniu i tak musisz wlać parametry do opon które będziesz używał).
Wtyczka do sterownika i okablowanie około 20€.
Na koniec montaż czujników. Ja to załatwiłem przy okazji wymiany opon. Więc koszt był można by rzec zerowy.

Więcej z głowy nie pamiętam.

Jak ktoś będzie w dalszym ciągu zainteresowany to mogę poszukać jak będę w domu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko dzieki a znasz nr czesci jakie trzeba zakupic jakie ty kupiles. To sobie poszukam.  A moze jak to ogarnoles to moze opiszesz mod na forum w doposażeniu dla potomnych co jak i podpiac itp.

Edytowane przez alocet (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko dostepne nie ma tak zle koszta nie takie straszne 300 oem czujniki nowe ,sterownik 150 do 200 ale kostka niedostepna napewno w aso maja. Idzie to ogarnac cza felgi zakupis i modzic dozo roboty potem przy tym. A o ak mozesz wrzuc pare fotek jak to u ciebie wyglada. A o mod wyswietla sie ma mib1.

Edytowane przez alocet (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIB2 miałem seryjnie i na 100% wszystko jest ok. Teraz mam MIB2.5 i też jest pięknie. Co do MIB 1 nie jestem pewny czy wszystko będzie git. Myślę, że na Columbus-ie powinno być ok. Gorzej z Amundsenem czy Bolero. 

Tak wygląda to u mnie na gotowo. 

P. S. Dopiero teraz widać na żywo jak bardzo zmienia się ciśnienie w oponach pod wpływem temperatury. 

Naprawdę polecam i uważam, że warto.

Roboty na na dwie może trzy godziny jak już wiesz co i jak zdemontować. 

RDKS na AID.jpg

RDKS na MIB2.5 .jpg

Wybór ciśnienia na MIB2.5 .jpg

Ustawienia_wybor opon na MIB2.5 .jpg

Parametry opon dla Octavia RS 2.0 TSI.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ciekawie to wyglada ja mam columbusa mib1 dlatego pytam bo ogarne wszystko i bedzie lipa z wyswietlanie. Moze wczesniej sprawdzic czy w jednostce da sie zakodowac ta opcje i ona powinna ssie juz pojawic tylko nie dzialac jak sadzisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ciekawie to wyglada ja mam columbusa mib1 dlatego pytam bo ogarne wszystko i bedzie lipa z wyswietlanie. Moze wczesniej sprawdzic czy w jednostce da sie zakodowac ta opcje i ona powinna ssie juz pojawic tylko nie dzialac jak sadzisz
Tu chodzi bardziej o rozdzielczości ekranu nie kodowanie. Nie wiem jak jest z ekranem od Columba w MIB1?
Zakodować to zakodujesz i prawdopodobnie Bolero, ale nie poprawnie wyświetli info.
Zawsze po dołożeniu RDKS możesz zmienić jednostkę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Bandini napisał:


Zawsze po dołożeniu RDKS możesz zmienić jednostkę emoji6.png

No wiem i zas 5k dodatkowo zeby cisnienie lepiej pokazywalo. Ale z tym kodowanie mozna by bylo sprawdzic co wyswietli sie na ekranie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorzej z dostepnoscia kabelka ze wtyczka teraz musze kupic felgi 19 i na nie dac te czujniki zaraz. A jak to potem by dzialalo jak bym dal na zime inny komplet bez czujnikow wywali bledami bedzie cos piszczec czy poprostu bedzie brak odczytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie jedno piknięcie i pomarańczowa ikona od ciśnienia opon będzie mrugać przez około 1 minutę. Po tym czasie będzie świecić już bez mrugania. Oczywiście bez odczytu.
Jest jeszcze opcja, że na zimę możesz wrócić z kodowaniem do starego odczytu z obwodu koła. Czyli z RDKS do TPMS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i to jest dobre tak trzeba zrobic znalazlem na ali jakies gotowe kabelki ze wtyczko ale nie wiem czy to wlasnie to bo nie dali nr czesci chyba ze ta wtyczka ma widnieje pod innym nr. Ale dzieki za pomoc
Uważaj na te od majfrendów. Czasem ludzie narzekają, że wtyczka jest trochę inna.
Ja kabelki kupuje sam wedle zalecanego koloru i kostekę w ASO, piny zaciskam i gotowe. Wszystko jak z fabryki.
Właściwie to lepiej, bo fabryka tego nigdy nie oferowała do Octavii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team