Skocz do zawartości

Namo

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dobrze kojarzę to do wtyczki sterownika 4 sztuki N90764701.
Jak chcesz to możesz też włożyć tam uszczelnienie przewodu - 12527503411. Ja to olałem bo wówczas nie posiadałem. Zresztą sterownik i tak pozostaje w środku samochodu więc jest to powiedzmy zbędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtyczka 8E0971934A, którą ponoć zamówiłeś w ASO i w nią wchodzą piny które Ci podałem wcześniej + gumkamki uszczelniające jak chcesz.

A dalej lecisz masa (gdzie chcesz)
Plus z bezpiecznika (ważne by był to stały plus) i cany (Low Ext. i High Ext.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1pin - CAN Low Ext.
2pin - plus z bezpiecznika ze stałym +
3pin - CAN High Ext.
4pin - masa

Jak masz asystenta zmiany pasa ruchu to Cany masz w bagażniku jak nie to powinieneś mieć pod wajchą od otwierania maski.

Później kodowanie i micha się cieszy



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mozesz wrzucic fotke tej kostki bo tam jest ich troche jak by to nie byl problem, bo nie wiem czy o tej samej kostce myslimy.

Edytowane przez alocet (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę, ale naprawdę nie ma potrzeby.
Zdejmij osłonę progu wraz z klamka otwierania maski. Tam są tylko cztery kostki. W czterech kolorach (czerwona, niebieska, brązowa i czarna). Ciebie interesuje czarna jak wyżej napisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak będziesz zdejmował klamkę maski to z tyłu klamki jest taki ruchomy plastik, który należy przesunąć, taka wsówka. 

Ja wczoraj już urwałem jedną klamkę przy okazji montowania oświetlenia na nogi, więc mówię tak z doświadczenia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak będziesz zdejmował klamkę maski to z tyłu klamki jest taki ruchomy plastik, który należy przesunąć, taka wsówka. 
Ja wczoraj już urwałem jedną klamkę przy okazji montowania oświetlenia na nogi, więc mówię tak z doświadczenia
A nie łatwiej zapytać kolegów na forum jak zdjąć klamkę?
Przecież to takie proste zapytać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytacie mnie na PW gdzie dokładnie montowany jest sterownik (antena) od RDKS?

Z uwagi, iż w Octavii 3 nie było dedykowanego miejsca na sterownik z niewiadomego powodu braku tej opcji w ofercie, postanowilem podzielić się z Wami miejscówka, którą ja wybrałem i stosuje z powodzeniem już od dłuższego czasu. Nigdy nie miałem żadnych problemów z odczytem sygnałów z czujników w kolach. 

Zasada działania w skrócie jest dość prosta, ale musi być spełnione odpowiednie warunek montażu sterownika. 

- montaż za tylną osią 

- najlepiej w pozycji poziomej i na zewnątrz

Ja na początku postanowiłem, że spróbuję wewnątrz bagażnika na prawej burcie, a jak będą problemy to wówczas wywalę go na zewnątrz. Teraz mogę ze spokojem powiedzieć, że jest to świetne miejsce i tam już zostanie. 

Przyklejony na taśmie dwustronnej trzyma się doskonale. 

Umiejscowienie sterownika RDKS .jpg

Umiejscowienie sterownika RDKS 2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strona auta prawa lub lewa jest ważna? Dokładasz przycisk na centralnej konsoli?
Strona nie jest ważna, ale po lewej mam subwoofer więc pole magnetyczne może wpływać nie korzystnie
Przycisk do czego potrzebujesz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpośredni dostęp do ustawień?
W żadnym Golfie czy Passacie nie ma takiej opcji. Jest to zbędne.
To tak jakbyś chciał zrobić przycisk do bezpośredniego dostępu np. do spalania chwilowego na oddzielnym przycisku. Wybierasz sobie w menu co i kiedy chcesz mieć wyświetlane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten przycisk jest do zapisu ciśnienia po pompowaniu kół. Stosowany do pomiaru pośredniego TPMS (z obwodu koła).

Do pomiaru bezpośredniego (live) nie masz takiego cuda, bo ciśnienie się zmienia na żywo podczas jazdy.
Parametry są wlane na stale w zależności od rodzaju samochodu i stosowanego ciśnienia w oponach.

P. S. Obejrzy wcześniejsze zdjęcia to może zajerzysz o co kaman.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mniej roboty do zrobienia.Dzięki za rozjaśnienie tematu.

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk


No problem.
Powiedział bym, że bardzo mało roboty, a poczucie większego bezpieczenstea wynagradza cały włożony wkład pracy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team