Skocz do zawartości

Namo

Rekomendowane odpowiedzi

40 minut temu, Leszek Jarosz napisał:

Tylko pogratulować...ja na razie ogarnąłem grzana kierownica.

Części są ogólnodostępne także nie ma z tym problemu 😊

grzaną kiere też będę ogarniał, graty czekają na montaż 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Na ta chwilę poległem z uruchomieniem czujników .

Sam montaż bez problemów . Przyznam szczerze że trochę strach mocować się z plastikami . Wpadłem na pomysł żeby moduł zainstalować gdzieś pod podwoziem . W sumie to nie wiem po co ? Mając może dwa -trzy podejścia do tematu , na tą chwilę tej taśmą przymocowana do wiązki za zderzakiem .

Podłączenie pod CAN bez problemu . Nawet kolory się zgadzają .

Niestety mam problem z poprawnym kodowaniem .

Posiadam obdeleven oraz  VCP  . Gdzieś znalazłem opis z pomocą obdeleven ale nie daje rady . Nie mogę odszukać gdzie zrobić zmiany . Na przykład było coś takiego  ABS- Byte 28 zmienić z 0 na 1 . Ja czegoś takiego nie mogę u siebie odszukać .

Za pomocą VCP w CAN Gateway udało się kodować i ecu jest widoczne z numerem 65 .

Chciałem zapisać parametry kół z pliku ZDC od Passata ale mam błąd komunikacji .Niestety po czasie  przypomniałem sobie że mam aplikację RDKS Helper 0.41  .Mam teraz własny plik z parametrami ale nie mogę sprawdzić czy „ wleję „ parametry .Mam też pytanie odnośnie VCP . Mam nie aktywnie opcje . Co z tym zrobić ? Wysłałem pytanie do sprzedawcy ale na razie cisza . Wspomniane parametry jako tako wpisałem za pomocą obdeleven . Coś tam zadziałało . Na przemian zmienia mi się wyświetlanie systemów  . Pokazały się dane tylko z jednego czujnika – dlaczego nie wiem . Na 100 procent wszystkie 4 działają i obdeleven je widzi .Pokazują dziwne wartości ciśnień- może to przyczyna .  .Kolejne podejście zrobię za pomocą VCDS .Dziękuję koledze  @Bandini     za pomoc

https://forums.ross-tech.com/index.php?threads/5118/

https://www.dunt.at/rdks-datansatz-helper/

 

tpms1.jpg

tpms2.jpg

tpms3.jpg

vcp1.jpg

vcp2.jpg

vcp3.jpg

Merged_document (1).jpg

Edytowane przez pawlaa1370 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

w weekend montował mi @rrobert ten system. Niestety, ale u mnie też nie wyświetlają się żadne parametry. Jutro jadę sprawdzić czy wulkanizator jest w stanie odczytać sygnał z czujników. Zastanawiam się, czy przypadkiem nie jest winny tej sytuacji sam sterownik. Jutro napiszę co mi powiedział wulkanizator,

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj u wulkanizatora. Sygnał wysyłają 3 czujniki. Lewy przedni nie działa. Czy może to być powodem, że nic się nie wyświetla? Według @rrobert wszystko jest podłączone poprawnie, komunikacja jest jednak nic się nie wyświetla…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj u wulkanizatora. Sygnał wysyłają 3 czujniki. Lewy przedni nie działa. Czy może to być powodem, że nic się nie wyświetla? Według [mention=45]rrobert[/mention] wszystko jest podłączone poprawnie, komunikacja jest jednak nic się nie wyświetla…
Tak może to być powodem, ale tylko przy pierwszym uruchomieniu. Sterownik pierwszy raz musi odczytać wszystkie czujniki by wiedzieć który jest który.
Ja np. jak montowałem u siebie to najpierw założyłem na tył, a dopiero po tygodniu jak doszły nowe gumy założyłem na przód. Jak się już domyślasz po założeniu tylko tyłu nie było wskazań. Po części zrobiłem to celowo, by potwierdzić swoją teorię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, rrobert napisał:

tak jak mówiłem przed twoim wyjazdem. ze trzy wysyłają sygnał a jeden jest martwy.

Czujnik kupiony, w poniedziałek jadę na wymianę. Mam nadzieje, że zadziała 😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, właśnie wróciłem od wulkanizatora. Czujnik wymieniony na nowy jednak dalej nic nie pokazuje…

Na pewno coś się musiało zadziać bo zniknęła żółta ikonka ciśnienia koł i pojawiła się ikonka drogi (asystenta).

Co może być nie tak??

6F1CFA5F-067F-4D98-A0BB-4489AA9DC841.jpeg

6A85D0E2-4E29-4D95-A686-152129E2DB0E.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Bandini napisał:

Jakie masz błędy w sterownikach?
Jeśli wszystko dobrze podłączone, czujniki i kodowanie ok to coś musi zakłucić antenę i nie odbiera sygnału z czujników.
Antena musi być w pozycji poziomej!

W tym tygodniu podłączę vcds do auta i zobaczę co tam się dzieje. Sterownik jest zamontowany po prawej stronie, za tylną osią w pozycji poziomej tak jak u Ciebie. Dam znać jak podłączę się pod kompa 😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio był błąd braku sygnału z jednego lub kilku czujników i była ikonka TMPS na liczniku. jak wymienił czujnik na mowy kontrolka zgasła więc błędów raczej nie ma. jak go ostatnio robiłem sprawdzenie wartości to właśnie trzy czujniki były rozpoznane a jeden nie. jak była by źle zakodowana magistrala do przesyłania danych to w 5F to raczej nić by się nie wyświetlało. a can właściwy do podpięty do BS 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio był błąd braku sygnału z jednego lub kilku czujników i była ikonka TMPS na liczniku. jak wymienił czujnik na mowy kontrolka zgasła więc błędów raczej nie ma. jak go ostatnio robiłem sprawdzenie wartości to właśnie trzy czujniki były rozpoznane a jeden nie. jak była by źle zakodowana magistrala do przesyłania danych to w 5F to raczej nić by się nie wyświetlało. a can właściwy do podpięty do BS 
Kodowanie w 17 zmienione i ustawione na RDKS?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to powiem Wam że dzieją się niestworzone rzeczy, sam jestem w szoku. Mianowicie wszystko zaczelo dzisiaj działać, zobaczyłem to z zupełnego przypadku naciskając klawisz na kierownicy. Chyba potrzeba było więcej km przejechanych 😊

Pozdrawiam

8209E96A-D42C-4305-ADC6-B6527F0D6590.jpeg

5C70FAF3-74E2-4C9B-9947-AF29B45A5308.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to powiem Wam że dzieją się niestworzone rzeczy, sam jestem w szoku. Mianowicie wszystko zaczelo dzisiaj działać, zobaczyłem to z zupełnego przypadku naciskając klawisz na kierownicy. Chyba potrzeba było więcej km przejechanych
Pozdrawiam
8209E96A-D42C-4305-ADC6-B6527F0D6590.thumb.jpeg.1d990fa8cc3afcf214402e7d7bcf33ff.jpeg
5C70FAF3-74E2-4C9B-9947-AF29B45A5308.thumb.jpeg.4eb524568b75158d59b084b937411dc3.jpeg
Zawsze mówię, że świat należy do cierpliwych
Teraz już bez problemów powinno wszystko działać jak w zegarku. Nawet jak jeden czujnik szlak trafi to pokaże który.
Szerokości i zawsze prawidłowego ciśnienia w gumach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Bandini napisał:

Zawsze mówię, że świat należy do cierpliwych emoji6.png
Teraz już bez problemów powinno wszystko działać jak w zegarku. Nawet jak jeden czujnik szlak trafi to pokaże który.
Szerokości i zawsze prawidłowego ciśnienia w gumach.

Dzięki 😊dobrze, że na forum mamy odpowiednich speców od takich rzeczy 👍👍👍

dzieki wszystkim za zainteresowanie moim tematem, również życzę szerokosci i odpowiedniego ciśnienia w gumach 😁

ps. Dopiero teraz widzę jak się zmienia ciśnienie w wersji live w ciągu dnia 😊

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć, w związku z faktem, że zrezygnowałem z montażu czujnika mam do sprzedania kabelki. Zainteresowanych proszę o wiadomość prywatną 🙂

IMG_20220628_122727.jpg

IMG_20220628_122811.jpg

Edytowane przez rock'n'rolla (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Hurra .Po latach mam działające czujniki w kołach .Nawet pożyczyłem odis ale coś nie działa .Do tego mam Chiński VCP,Vag com , obd eleven i car scaner .Dużo sprzętu i prosty mod -w cudzysłowie . Nie mam okazji za często grzebać w aucie ale w końcu działa .Bardzo przydatne jest Ruskie forum .Wszystko opisane od A do Z .Największy problem to parametry .Okazuje się że tani elm 327 i car scener robi robotę jak odis czy oryginalny vcp .Nigdzie indziej się tego nie dowiecie .

Wysłane z mojego SM-G998B przy użyciu Tapatalka



8a0e1ec0d8566f6055eed38144a195e5.jpg068ebf8bb80d4d6de4d71a7a033fb297.jpgc16c038c433922ebbcb827904a6294ed.jpge0275136d6a33042bd93b56e90c2872c.jpg
https://forums.ross-tech.com/index.php?threads/5328/
Pełna instrukcja na stronie . Jeden problm jaki mialem to kodowanie 03 ABS ... Parametry wgrane za pomocą car scaner .96aa8adb35d17af9fafe25d7662f7a73.jpg9c9ee01d1fbab4bbb9ddcadb66c11aff.jpg


https://www.drive2.ru/l/616081105128261542/



Wysłane z mojego SM-T575 przy użyciu Tapatalka





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team