Skocz do zawartości

Problem z Bluetooth radio Bolero Octavia


Octavinho

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z odbieraniem rozmów telefonicznych w sytuacji gdy leci muzyka z telefonu połączonego przez bluetooth. Telefon (ZTE AXON 7) podłączony jest w trybie telefonu (zielona słuchawka w menu bluetooth) i gdy słucham muzyki po bluetoothie i ktoś do mnie zadzwoni to na ekranie radia (Bolero) i maxi Dot wyświetla mi się informacja o rozmowie przychodzącej ale niestety nie mogę jej odebrać, dzwonek też słychać z telefonu a nie z głośników w samochodzie. Jak odbiorę rozmowę na telefonie to przez chwilę mam połączenie  na słuchawce, potem przerzuca na bluetooth, rozłącza rozmowę, na ekranie radia wyświetla "telefon niedostępny" i za chwilę odnawia połączenie bluetooth z telefonem. Czy miał ktoś tutaj podobne objawy i wie co ewentualnie można z tym zrobić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nic dla mnie nie ma, sprawdziłem już. W ogóle mocno testowałem ten temat i to jest zupełna loteria. Czasami leci muzyka przez bluetooth i nie mogę ani odebrać ani wykonać telefonu a czasami nie ma z tym problemu. Nie mogę złapać żadnej zależności z czego to wynika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Namo zmienił(a) tytuł na Problem z Bluetooth radio Bolero Octavia

@Octavinho
1. czy dodawaleś moze 2 telefon?
2. czy próbowałeś skasować aktualny telefon i zacząć od nowasparowamie to z radiem?
Ja też miałem kiedyś problem Huawei P8Lite, ale miałem w sumie 3 różne telefony spakowane w radyjku. I też miałem różne chocki-klocki z P8. Czasami nie chciał się sparować, czasami rozłączał się na amen po zakończonej rozmowie.
Pojechałem do serwisu, gościu wykasował mi wszystkie telefony i zaczął od początku. Potem miałem update bluetooth w update portal i był spokój na dłuższy czas. Zobacz może w ten sposób


Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Mam tylko jeden telefon podpięty

2) Już robiłem najróżniejsze warianty, szukałem samochodu w telefonie, kasowałem, szukałem telefonu w samochodzie. Generalnie nie ma żadnej regularności. Byłem teraz w trasie na długi weekend, zrobiłem ponad 1k km dużo rozmawiałem jadąc i taki numer przydarzył mi się raz, a w pozostałych przypadkach wszystko działa perfekt.

Chyba pójdę w opcję nuklearną i po prostu zmienię telefon na jakiś popularny model typu S8 lub G6. A szkoda bo poza tym ten Axon jest genialny, wcale nie mam ochoty się z nim rozstawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasie jazdy masz coś włączone na telefonie? Jakieś Yanosiki, Ryśki, nawigację. Czy tak się dzieje gdy telefon jest wykorzystywany czy zawsze, nawet wtedy gdy jest po prostu w trybie standby?

Miałem na iP6s kiedyś, że paściły mi ustawienia Yanosika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yanosika mam włączonego zawsze gdy telefon podłącza się do bluetootha w samochodzie. Nie dzieję się to gdy słucham muzyki z karty SD, radia czy mam włączony Android Auto. To występuje tylko wtedy (i nie zawsze myślę że w około 20% bardzo wnerwiających przypadków), gdy chcę odebrać lub wykonać połączenie słuchając muzyki przez bluetooth z telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Pytanie od anonima ze zgłoszenia:

Cytat

Witam

Ja mam podobne problemy w superb 3 , dodatkowo wyświetlacz radia się nie uruchamia. Serwis mówi że to nic gdyż nie jest to usterka która uniemożliwia jazdę......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Odświeżę trochę temat.

Mam LG 6G i Bolero MiB1 (zaktualizowany soft) - zdarza się, czasami, że zrywa się połączenie i na nowo wyszukuje i loguje, problem pojawia się nieregularnie, czasem na standby, czasem podczas rozmowy.

Aktualizacja androida do Oreo nie przyniosła poprawy.

Czy ktoś ma podobnie, lub zna rozwiązanie problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witajcie

Podbijam temat,

Radio Bolero 2. Od momentu zakupu ( auto kupiłem jako używane, niespełna 3 miesiące temu) wszystko było OK. Zaraz po otrzymaniu kluczyków sparowałem telefon, wszystko działało bez zarzutu ( mógłbym się przyczepić do małej bzdury- otóż gdy podłączony przez bluetooth tel zaczynał dzwonić, dźwięk dzwonka dobiegał z tel a nie z głośników samochodu, jednak mogłem odebrać rozmowę za pomocą zielonej słuchawki na wyświetlaczu).  

Ostatnio moja córka bawiąc się moim tel podczas jazdy wyłączyła bluetooth , natomiast po ponownym włączeniu bluetooth tel bez problemu łączył się z samochodem. Aż do dzisiaj:  na ekranie radia pojawia się komunikat: telefon niedostępny. Wchodząc w ustawienia > bluetooth > pojawia się ten sam komunikat. Nie widzę opcji usunięcia telefonu i dodania nowego.

Jakieś pomysły?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team