Skocz do zawartości

Namo

Rekomendowane odpowiedzi

To przez takie duże temperatury od dłuższego czasu system start-stop nie wyłącza mi auta na światłach? Nawet jak wyłączę klimę to nie chce wyłączyć silnika. W menu car SS jest "dostępny", ODB11 pokazuje, że "activatien" i kij, nie wyłącza auto. Nie wiem od kiedy tak mam, może Witek coś ... ale bym widział jakieś kodowanie. Jak u Was, wyłącza silnik w taką pogodę czy ja mam coś nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Namo może ci wyłączył start stopa przy chipie? :-) mnie tez kompoty chciały ale nie zauważyli że go nie ma :-D 

Jego się wyłącza przez zmianę napięcia:

Module 19 (Can Gateway) -> Adaptation -> Start_stop_voltage_limit -> change to 12.1V (standard is 7.6V)

Więc wbij z powrotem 7.6V i będzie pewnie śmigał :-P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak się zachowuje start-stop po ostrej jeździe gdzie turbina ostro pracuje  w normalnych warunkach i po zatrzymaniu w korku - wystudzi turbinę czy ta po prostu zgasi silnik. pytam bo całe szczęście nie mam tego cholerstwa 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, rrobert napisał:

a jak się zachowuje start-stop po ostrej jeździe gdzie turbina ostro pracuje  w normalnych warunkach i po zatrzymaniu w korku - wystudzi turbinę czy ta po prostu zgasi silnik. pytam bo całe szczęście nie mam tego cholerstwa 

Zgasi silnik zanim turbo się wystudzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ja miałem taki sposób żeby mi się SS nie włączał, lekko naciskałem pedał hamulca na światłach, auto stało i nie wyłączało silnika. Prawie miesiąc stosowałem to w nieświadomości. Witek ma dobry patent na to, nie wyświetla się "System Start-stop niedostępny".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u Was, ale u mnie nawet jak wyłączy silnik to i tak przy gorącym układzie słychać jeszcze przez dobre pięć minut że coś pracuje i go schładza.
Myślę, że troszkę to już przemysleli i wprowadzili dodatkowe podtrzymanie chłodzenia po wyłączeniu goracego silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to przegiołeś Namo Robisz ze mnie blądynkę? Myślisz, że nie wiem jak wygląda wentylator za chłodnicą?
On się akurat nie włącza, a przynajmniej nie za każdym razem. Natomiast jakiś inny system chłodzenia działa prawie zawsze po wyłączeniu silnika. I nie jest to klimatyzacja , bo jaj już siedzę w fotelu i saczę browar, a samochód jeszcze się schładza.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team