Skocz do zawartości

Namo

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem do końca, ale ewidentnie słychać jakiś szum zarówno w kabinie jak i pod maską. Jak by jeszcze jakaś pompa pracowała i toczyła płyn lub olej. Nigdy tego nie drążyłem i nie czaje się ze schładzaniem turba. Gaszę brykę i idę na browca

Widziałem kiedyś filmik na YouTube. Gość też to obczajił w Leonie Cuprze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też chciałbym wiedzieć. :)
No i pytanie... czy przy START-STOP również on się uruchamia?
Podejrzewam, że tak.
Było by to bardzo dziwne gdyby przy star-stop gasiło silnik, pracowała klima, a gotowało turbo!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten star-stop nie jest taki zły tylko nie dokońca przemyślany w O3. Np. w Q3 działa on tak, że pierwsze trzy sekundy po zatrzymaniu pojazdu nie działa. Dopiero po upływie tego czasu jeśli wciąż mocno ciśniesz hebel to wyłączy silnik. U nas jeszcze dobrze się nie zaczymasz, a silnik już zgaszony.

Jaki pajac nad tym siedział i dumał czy co...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bandini napisał:

Ten star-stop nie jest taki zły tylko nie dokońca przemyślany w O3. Np. w Q3 działa on tak, że pierwsze trzy sekundy po zatrzymaniu pojazdu nie działa. Dopiero po upływie tego czasu jeśli wciąż mocno ciśniesz hebel to wyłączy silnik. U nas jeszcze dobrze się nie zaczymasz, a silnik już zgaszony.

Jaki pajac nad tym siedział i dumał czy co...?

W Audi S3 (2016) i Golfie 7R działa tak samo jak u nas...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak odbierałem auto z salonu to sprzedawcy nawijali mi makaron na uszy, że jak jest aktywny SS, to po zgaszeniu silnika, np. na światłach, działa jakaś pompka, która wymusza obieg oleju i chłodzi turbo xD

Nie ufam im tak samo jak serwisom, więc po odpaleniu auta od razu wyłączam ręcznie to dziadostwo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie po wyłączeniu silnika chodzi jakaś pompa, wyraźnie ją słychać z okolic turbo. Coś mi się kiedyś obiło o uszy, że to pompa płynu, a nie oleju, więc turbo trochę jest chłodzone, ale nie w najlepszy możliwy sposób.

Z pozytywów jak ostatnio na autostradzie zapomniałem wyłączyć SS i po szybkiej jeździe zajechałem na stację to silnik chodził na postoju jeszcze dobrą minutę i dopiero się zorientowałem, że SS jest w ogóle włączony. Wynikało by z tego, że ten SS nie jest taki głupi. Aku był na pewno mocno naładowany, bo był po trasie ponad 3000 km, a kabina było już schłodzona. Jakiegoś wielkiego upału też nie było, na pewno poniżej 30 stopni. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed chwilą, rrobert napisał:

tylko ja sam tego nie sprawdzę bo mam bez SS więc wy musicie to sprawdzić 

Ty to masz dobrze, mój kabel nie ogarnia sterowników, chyba że przez OBDeleven bym próbował, choć raczkuje w temacie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
Dnia 12.08.2017 at 13:30, Bandini napisał:

Nie wiem jak u Was, ale u mnie nawet jak wyłączy silnik to i tak przy gorącym układzie słychać jeszcze przez dobre pięć minut że coś pracuje i go schładza.
Myślę, że troszkę to już przemysleli i wprowadzili dodatkowe podtrzymanie chłodzenia po wyłączeniu goracego silnika.

Który rok octavi ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Bandini napisał:

MY2016

U mnie 5/2015 i nie gasi auta kiedy klima działa czy turbo jest nie wystudzone, a i jeszcze gdy olej w skrzyni nie jest dobrze rozgrzany lub za wysoka temperatura. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

też mi wyskoczył komunikat- usterka systemu start stop do tego jeszcze kontrolka chekengin, zdziwiłem się bo przebieg jest 693 km, i co serwis a tam niespodzianka kuna próbowała dobrać się do przewodów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team