Skocz do zawartości

Opony letnie 225/45R17


Uli

Rekomendowane odpowiedzi

Nic bardzo pilnego, ale poniewaz moje letnie opony zblizaja sie do konca eksploatacji to poszukuje czegos na lato w rozmiarze 225/45R17. Do tej pory mialem Dunlopy Sport Maxx RT 91Y. W zasadzie szukam kolejnego kompletu, chyba ze ktos ma inna propozycje. Zalezy mi zeby byly ciche tj. ponizej 70 dB. Te Dunlopy maja wg etykiety 67 lub 68.

W zwiazku z tym szukam opon i sklepu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też te opony używałem przy ośce 380 koni i mogę je polecić. Ciche, komfortowe, świetnie trzymają zarówno na suchym, jak i na mokrym. Dla mnie najważniejsze było, że super kleją, co przy mocach powyżej 300ps staje się kryterium nr 1. Dunlopy bez urazy są kiepskie ;-) Ja jeździłem na 18/225/40, ale na 17 pewnie różnicy nie będzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za podpowiedz. Mi w duzej mierze zalezy na niskim halasie, bo Octavia to nie jest szczyt wygluszenia. Wczesnie mialem Bridgestone Potenza RE050 i to byla tragedia. Potem Dunlop - i to byla zmiana na plus. Widze tez po autach w miescie, ze bardzo dobrze sprzedaje sie Uniroyal Rainsport 3. Cena dobra (czyt. niska), ale wlasnie w opiniach ludzi pisza, ze jest glosna.

Edytowane przez Uli (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Maliniak napisał:

Ja jebie, powinni mieć zakaz zakładania Potenz. Ale to jest gówno na mokrym... chyba po raz trzeci to piszę :) jedzie się tak niepewnie, że aż strach. Jak te Wasze PilotSporty czy P-Zero?

MICHELIN Pilot Sport 4S.

Mega pewna jazda w mocnej ulewie (nawet dzisiaj testowane).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też to potwierdzam co pisze Kamil RS230.
Za to hałas taki jak podla zimówka. Najgłośniejsza opona jaką w życiu używałem.
Teraz jest Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 i jest super. Cisza i komfort, dobry klej no i cena extra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bandini tak tak prawda głośna jest;) ale mi to zupełnie nie przeszkadza. Bo klei super. Dziś rano jechałem trasę Morąg-Przasnysz Passatem kolegi na dziwnej oponie jakiejś. Masakra jechał jak jakiś ponton. Każdy zakręt pływałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kamil RS230 wolę sprawdzone rozwiązania :D

@torzech 4S widzę są od 19 wzwyż, ale podejrzewam, że wersja bez S bardzo im nie ustępuje :) mają podobne parametry do P-Zero. Także na wiosnę trzeba będzie zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Maliniak napisał:

@torzech 4S widzę są od 19 wzwyż, ale podejrzewam, że wersja bez S bardzo im nie ustępuje :) mają podobne parametry do P-Zero. Także na wiosnę trzeba będzie zmienić.

"Bez S" ma znajomy w S3 (~470KM) i również nie narzeka. B-|

Aczkolwiek podobno poprawili kilka rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Bandini napisał:

Michelin 4S to całkiem nowa opona. Nic nie poprawili bo jej nie było. Jest wiele artykułów i filmów na jej temat.
Chętnie bym ją przyją, ale póki co nie ma 18''

Jest to następca/rozwinięcie zwykłego Pilot Sport'a.
Poprawili względem tego modelu. To miałem na myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Bandini napisał:

Ok, ale z wypowiedzi wielu expertów wynika iż jest to na nowo od podstaw opracowana opona o nowej mieszance i zmienionym bieżniku. Nazwa podobna reszta nie porównywalna.

Podsumowując... polecam. xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team