Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@Namo chyba w końcu trzeba będzie o tym pomyśleć, mam nadzieję że będę na modowaniu i zobaczę jak to u Was wygląda.

W zasadzie zakodowane już chyba wszystko co chciałem to mam, jednak podjadę Wasze gęby zobaczyć :-D i może jakieś nowe pomysły wpadną przy okazji :-D

Edytowane przez maro (wyświetl historię edycji)
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, maro napisał:

Ja czasem się zastanawiam nad rejestratorem, ale jakoś nie mogę się do końca przekonać i zdecydować.

@maro jak dużo podróżujesz autem to wydaje mi się, że jednak warto... wiesz jacy ludzie są i jak jeżdzą... zawsze jest to dowód który pomoże Ci udowodnić, że nie była Twoja wina.

Ewentualnie jak masz z GPS-em i policja Cię łapie i podają CI prędkość z dupy wziętą (a wiesz, że jechałeś zgodnie z przepisami ) to masz podstawy, żeby się nie zgodzić do przyjęcia mandatu... w sądzie będzie miał dowody, a co z tego wyjdzie .... 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, ucho235 napisał:

jak masz z GPS-em i policja Cię łapie i podają CI prędkość z dupy wziętą

Nie koniecznie potrzebny jest GPS, biegły sądowy obliczy prędkość na podstawie szybkości mijanych obiektów, llinii na drodze, słupków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest konieczny, ale jak jest to jest:). Nie zawsze masz budynki, linie na drodze, a i ze słupkami różnie bywa :).

Brat ostatnio kupił taki rejestrator i jest zadowolony 

KAMERA Rejestrator OVERMAX CAMROAD 6.1 GPS + 32GB (5988672831) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.12.2015 at 19:38, zyga_wr napisał:

zasilanie z lampki podsufitki pociągnąć.

cześć,

Gdzie się podłączyć do lampki podsufitki, który z tych kabelków gubi zasilanie po wyłączeniu zapłonu? Wg mnie, jest tam napięcie cały czas i trzeba się podłączyć pod skrzynkę bezpieczników. Ktoś to robił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem.

Pociągnąłem kabel podsufitką, słupkiem kierowcy i do skrzynki bezpieczników. Tam znalazłem bezpiecznik który ma prąd w trakcie zapłonu. W podsufitce schowaną mam taką przetwornicę.

456.thumb.jpg.69f41ec330c67ce31e62c1284d

Na Allegro kupiłem Bypass bezpiecznika.

dodatkowy-bezpiecznik-ob_2160.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super opcja z tym bypassem, chciałem ciąć kable, a co do przetwornicy to zastanawiam się schować w podsufitce ładowarkę USB. I rozumiem, że ze skrzynki bezpiecznikowej bierzemy tylko +, a masę z jakiejś śrubki przy lampce?

Tylko kompletnie nie mogę dobrać się do lampki, próbowałem już ją zdemontować otworzyć na wszystkie sposoby i nie odpuszcza. Schowek na okulary tak samo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, bobinek86 napisał:

ze skrzynki bezpiecznikowej bierzemy tylko +, a masę z jakiejś śrubki przy lampce?

W podsufitce nie znalazłem fajnej śruby żeby się wpiąć z masą to pociągnąłem dwa kabelki, czerwony i czarny. Masę wpiąłem nad bezpiecznikami do takiej wystającej śruby z gwintem. Podkładka z mocowaniem kabla, nakrętka i gotowe.

Najpierw musisz ten plastik paznokciami ściągnąć. Potem masz śruby i wszytko widać jak zdemontować.

56ea719b2bcfd_plastikdozdjcia.thumb.jpg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba mamy inne modele :) moja lampka wygląda tak. da się otworzyć osłonę żarówek, ale tam nie ma wewnątrz, ani zatrzasków, ani śrubek... W schowku na okulary tak samo.

Kupiłem ten bypass na allegro (taki sam jak pokazałeś wcześniej), ale nie do końca go rozumiem. Będą w nim 2 bezpieczniki, jeden ten z gniazda w które jest wpięty i drugi do nowego obwodu? Czy tylko ten jeden z gniazda. I jakie grube przewody poprowadziłeś? ja myślałem o 2x0,5.

IMG_20160317_154030.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bo Ty masz dwójkę. Wchodzisz przez schowek na okulary. Masz dwa zaczepy od przodu, pociągnij. Lampki nie musisz ruszać, jest dość miejsca. Ja tak montowałem antenę GPS jak dokładałem Columbusa.

48 minut temu, bobinek86 napisał:

2 bezpieczniki

Tak, musisz sobie drugi kupić jak nie dostaniesz w zestawie. Kable to nie wiem, takie zwykłe cienkie samochodowe, w Norauto z końcówkami "bez lutowania" dali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@LEMUR bypass i tak wchodzi w gniazdo bezpiecznika, zostaje więc w skrzynce. Słupkiem A kierowcy ciągniesz dwa kable, masę i ten od bezpiecznika. Wciskasz bokiem, nie trzeba demontować. W podsufitce jest przetwornica a koło "dyszla" lusterka wystaje ten krótki kabelek z wtyczką mini USB.

Teraz naszła mnie myśl, ze może to ta przetwornica brzęczy mi w podsufitce a nie okularki ... :-S

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym uważał z tym wciskaniem kabla, po pierwsze powstają naprężenia i może pęknąć szyba, a drugi dość poważny powód w słupku są mocowania kurtyny powietrznej i jak kabelek się zapląta to co wtedy? 

Ja swój rozkręcałem, bardzo prosta sprawa za zaślepką "AIRBAG" jest jeden wkręt TORX, a pozostałe są na zatrzaski. Swój nowy kabelek przyczepiłem na trytki do oryginalnej wiązki.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wg mnie nie jest to dobra opcja, jak wybucha kurtyna to otwiera się zatrzask obudowy słupka z uszczelki drzwi, a jak tam masz kabelek?

Ja mam trochę fioła na punkcie bezpieczeństwa i takich przypadków, a co by było gdyby...

Tylko takie zdjęcie znalazłem.

skoda2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

@Namo pod który dokładnie bezpiecznik wpinałeś się bypassem? bo musi być to obwód gdzie komputer ignoruje większe obciążenie lub go po prostu kompletnie nie monitoruje...

Ja dzisiaj myślałem że będę cwany i wepnę się w instalacje od odświetlenia w podsufitce (w O2FL się tak dało), ale niestety jest kontrolowana już przez komputer i pod większym obciążeniem od razu przycina napięcie, więc nie da się tam nic podłączyć... Jedyna opcja to lecenie słupkiem do bezpieczników i wpinanie się bypassem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team