Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie zainstalowałem wczoraj A119s. Przewód dałem oryginalny a przy bezpiecznikach dam bypass i przetwornicę z wyjściem usb. Po tym co napisał @Namo o brzęczeniu nie mam obaw że u mnie taki dźwięk się pojawi. Poszedłem bezpośrednio górą przy szybie bez wchodzenia przy schowek na okulary. Ukryty w podsufitce a potem uszczelka i wejście przy desce. W jakiś lepszy dzień zrobię zdjęcie. Jeszcze będę montował Yi jako główną w drugim aucie zamiennie na tył do mnie a'la @anomal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś montowałem Yi Dash Cam /china limited edition designed for RS-R ;-) / a że to najnowsza wersja i oczywiście z krzaczkami, trzeba było wgrać soft. Natrafiłem na fajny opis i przy najnowszej wersji robi się to tak /nieco różni się od poprzedniego modelu/ :

  1. Tworzymy na kompie 3 pliki:
    engmode /bez rozszerzenia/
    AAA222CCC.txt
    SN.txt
  2. Do pliku AAA222CCC i SN przepisujemy pierwsze 14 znaków naszego numeru seryjnego, np. CABACACNC01721 i zmieniamy CN na US, by nasz numer wyglądał tak CABACAUSC01721.
  3. Wszystkie trzy pliki przerzucamy na kartę microSD (najlepiej mieć ją sformatowaną do Fat32).
  4. Kartę następnie wkładamy do kamerki odłączonej od prądu, po czym podłączamy ją do prądu, np. do laptopa (kamera uruchomi się sama).
  5. Po uruchomieniu pojawi się ekran z wyświetlonym nowym numerem seryjnym i aktualną wersją systemu.
  6. Wyłączamy kamerkę i wyciągamy kartę. Odłączamy też kamerę od prądu.
  7. Wkładamy kartę znów do komputera, formatujemy ją (ponownie) i pobieramy plik Emergency Aid ze strony producenta - https://www.yitechnology.com/support/firmware_dash/id/3 
    UWAGA: Jeśli naszego numeru seryjnego tam nie ma, to wybieramy wersję z numerem najbardziej zbliżonym - dla numeru podanego w punkcie 2 użyłem wersji CABAA.
  8. Pobrany plik FWCARC10.bin wrzucamy na kartę, wkładamy ją do kamerki (odłączonej od prądu).
  9. Podłączamy kamerkę do prądu. Zapali się czerwona lapka i ekran będzie chwilę czarny. Po chwili (do 5 minut) kamera uruchomi się z nowym systemem i językiem.
  10. Mamy angielskie menu! 

Może komuś się przyda ;-) 

  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Póki co moja octavia na gwarancji i nie chcę nic grzebać z zasilaniem, ale jest mały problem. Zasilanie w gniazdku 12v jest cały czas??

Wy też tak macie?

Przez to musze pamiętać aby podłączać i wyłączać kamerke...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, potrek napisał:

Póki co moja octavia na gwarancji i nie chcę nic grzebać z zasilaniem, ale jest mały problem. Zasilanie w gniazdku 12v jest cały czas??

Wy też tak macie?

Przez to musze pamiętać aby podłączać i wyłączać kamerke...

Tak tak dokładnie tak jest. A nie masz kamerki z trybem parkingowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, muszę sprawdzić. A na jakiej zasadzie ten tryb działa? Wyczuwa ruch i wtedy się załącza? ? Mam  Mivue 358 i tam chyba nie mam tej funcji ;/

Edytowane przez potrek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja zamówiłem z tydzień temu Xiaomi 70 Minutes za 135zł.
Kolega juz dostał, 2 tygodnie z przesylka przez NL.
https://m.gearbest.com/car-dvr/pp_967346.html
Za taka kasę i na tyle mała, że można ja ukryc za lusterkiem.. Ciekawy produkt na tyle, że się na niego zdecydowałem.
Niedawno weszła na rynek, firmware w pierwszej wersji więc gada po chinsku, glosowa obsluga narazie odpada ale to kwestia czasu. Jest juz apka po angielsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

trochę odgrzeje kotleta. Kupiłem kamerkę DOD na przód i tył. Muszę ciągnąć kabel do tyłu i tutaj moje pytanie o zdjęcie plastików na słupku A oraz B co by kabelek elegancko doprowadzić. Jak to jest zamontowane i w jaki sposób zdjąć. Wiem że tam kurtyny są dlatego chciałem kabel tak ułożyć żeby przy ewentualnym wybuchu kurtyn nie było komplikacji z kablem :)
Mam różne dźwigienki do zdejmowania takich elementów ale nie chce tego połamać. Może ktoś już coś robił w tej sprawie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Namo napisał:

Nie lepiej dołem? Widziałem dwa razy jak ciągnęli kabel pod kamerę cofania.

Dołem wolał bym uniknąć prowadzenia. Tam idą inne wiązki i znając życie będą zakłócenia. Druga sprawa że kabla może nie starczyć jak pójdę dołem bo mam kombi.  Dół to ostateczność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2eae254d1c5a75e59518eb056393175c.jpg12b83b9d2c61d77410ac51704b0cda1f.jpg231c926047f8486e78defd83b99d5832.jpgdea0906959bd518c37fc8fa546702f94.jpg

Nie mogę edytować z możliwością dodania zdjęć to dodaje kolejny wpis. Może komuś się przyda do prowadzenia kabla. Zatrzaski w o3 są strasznie mocne i trzymają jak przyspawane. Kamera zamontowana tył i przód uffff


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

IMG_2448.JPG
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dnia 3.03.2018 at 09:58, LongeR88 napisał:

Siemka!

Podczas porządków znalazłem kamerkę GoPro Hero 2. I tu moje pytanie czy jest opcja by działała jako kamerka samochodowa? Czy też nie? 

poszukaj na zagranicznych forach (może rosyjskie) czy soft da się zmienić w GoPro

Bez zmiany softu będziesz musiał co chwile formatować kartę bo pewnie nie ma zapętlania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wyglada na to, że kamerka za 100zł już się zwróciła ;)
Wczoraj piękne umyte auto zostawiłem zaparkowane.. a czyste jak widać przyciąga :>
Złożyłem krótki film bo cała akcja po przesłuchaniu z dźwiękiem okazała się ciekawsza.. Na szczęście są na świecie ludzie zwracający uwagę na to co inni odwalają..

326847205a084dbd23a350916b182b44.jpg
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem z tydzień temu Xiaomi 70 Minutes za 135zł.
Kolega juz dostał, 2 tygodnie z przesylka przez NL.
https://m.gearbest.com/car-dvr/pp_967346.html
Za taka kasę i na tyle mała, że można ja ukryc za lusterkiem.. Ciekawy produkt na tyle, że się na niego zdecydowałem.
Niedawno weszła na rynek, firmware w pierwszej wersji więc gada po chinsku, glosowa obsluga narazie odpada ale to kwestia czasu. Jest juz apka po angielsku.
I jak sie sprawdza. Mcie w tych kamerkach filtr polaryzacyjny?
Jakies dodatkowe zasilanje do trybu parkingowego?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team