Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

I jak sie sprawdza. Mcie w tych kamerkach filtr polaryzacyjny?
Jakies dodatkowe zasilanje do trybu parkingowego?

Pytasz mnie o to Xiaomi? Ja to kupiłem troche w ramach testu, jak najtańszą bo nie byłem przekonany nigdy do kamerki.. Pewnie jest na rynku dużo ciekawszych modeli.
Tu nie ma chyba filtru o który pytasz jak i jakiegoś rozbudowanego trybu parkingowego. Codziennie korzystam z auta i jakoś się nie przejmuję aku wiec ma u mnie zasilanie non stop.. Nawet mi sie nie chciało sprawdzać ile pobiera bo u kolegi w O2 1,4 tez chodzi caly czas..
Miałem wpiąć po stacyjce ale ciągle nie mam czasu. Jak zostawiam na weekend na swoim parkingu to tylko zdarzyło mi sie ja wyłączyć.
Minusem jej jest to, że nie wypuścili firmware po ang na co liczyłem i gada po chinsku przy zapisywaniu film po wzbudzeniu g-sensor. Na indiegogo wypuscili kampanie na wersje eng..
https://www.indiegogo.com/projects/70mai-smartest-dash-cam-featuring-voice-control#/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

kamerka z poprzedniego auta czeka na montaż w mojej O3. Postanowiłem ukraść prąd z lampki w podsufitce. Po demontażu okazało się, że jest inna aniżeli ta prezentowana w poprzednich postach. Sprawdziłem gdzie mam + i wychodzi, że jest w miejscu zaznaczonym na zdjęciu. Wygląda to tak, że przy przekręconym kluczyku mam 12V, po wyjęciu kluczyka wartość spada do 3V, a po kilku chwilach dostaję wartości po przecinku. Mogę się tam wpinać? 

Druga sprawa to wyjście kablem spod podsufitki - nie chce jej uszkodzić. Kabel chce puścić tak jak na drugim zdjęciu. Jaki macie patent na przeprowadzenie kabla na szybę przednią? W poprzednim aucie podsufitka była bardziej plastyczna, a tutaj jest sztywna i średnio poddaje się moim próbom odgięcia.

prad.jpg

kable.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Orientuje się ktoś gdzie i jak najłatwiej będzie podpiąć Smartbox od MIO w Octavi 3? Idzie właśnie do mnie taki zestaw.

Widziałem, że w innych autach wpinają się ludzie do radia bądź od strony schowka?! Pomocy jestem zielony jak układ kolorów na forum z tego ?

SmartBox MIO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

dobra to teraz ja ? 

mam obecnie wideo rejestrator xblitz blackbird  ( i jestem zadowolony ) lecz chciałbym wejść na kolejny level czyli kupić kamerę sportowa z wideo rejestratorem ...  śmigam w nocy wiec jakość tez jest ważna czy możecie  coś polecić ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Chcę podłączyć rejestrator pod lamkę w podsufitce. Przetwornice chcę wykorzystać z rozdzielacza gniazda zapalniczki który kiedyś nabyłem. Czy ktoś tak podłączał? W jakie przewody się wpiąć? Czy taka metoda może powodować jakieś błędy lub problemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zostawię tu opis jak ja to zrobiłem, może się komuś przyda ?

Wersja: kamera działa tylko przy WŁĄCZONYM zapłonie OCTAVIA 3:

1) Kupić baypas bezpiecznika i gniazdko hermetyczne wkręcane ( z wkręcana obręczą) fi29,  kable 1,5mm2 , bezpiecznik 2A, konektory do kabli pod zapalniczkę i oczkowy pod mase, śrubkę i nakrętkę.

2)W slot wolny bezpiecznika 48 wpinamy bajpas z bezpiecznikiem (12v)

3) w dziure w blasze po lewej stronie od bezpieczników wkładamy śrubkę i skręcamy z nią konektor oczkowy (masa)

4) podpinamy kable do zapalniczki i wkładamy w prostokątny otwór, który do niczego nie służy a pasuje idealnie pod zapalniczkę, skręcamy od tyłu nakrętką, (była w zestawie z zapalniczką) i zapalniczka jest już stabilna nic się nie rusza:) Wkładamy oryginalny zasilacz od kamery w gniazdo.

5)Kabel usb pociągnąłem przez słupek lewy do góry i wychodzi przy lusterku.

6) warto zaizolować jeszcze wszystkie połączenia jakąś taśmą elektryczną czy czymś co zrobiłem już po zdjęciu ?

7) Koniec.

0 kabli na wierzchu, auto wyłączanie i włączanie kamery, bez ingerencji w istniejących kablach i koszt ok 30zł. No i oczywiście na bezpieczniku 2A nie wpinamy czegokolwiek innego niż 1 kamerka.?

W wersji ze stałym napięciem : dokładnie to samo tylko z wykorzystaniem bezpiecznika od zapalniczki fabrycznej. Bezpiecznik wpinamy w pierwszy slot bajpasa, w drugi slot bezpiecznik 2A i bajpas w slot zapalniczki fabrycznej, która podobno ma w każdej skodzie stałe napięcie.

37609880_1943991672334118_5274566997399568384_n.jpg

20a118f749028b930d4a5b8f5195.jpg

Edytowane przez Coper (wyświetl historię edycji)
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 8.07.2018 at 11:02, Christopy napisał:

Koledzy spotkał się ktoś może z taką płytką przy oświetleniu? Nie mam na ten moment multimetru, a może ktoś z was już przy takiej wersji majstrował i wie gdzie wlutować się bez szukania?

IMG_20180703_160718.jpg

Mam taką sama lampkę, pozostaje lutowanie lub wpięcie się pod wiązkę.

W które miejsca lampki przylutowałeś przewody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witajcie, 

zakupiłem rejestrator Mio MiVue C320, wszystko fajnie cacy, poza tym, że w gniazdku zapalniczki jest non stop zasilanie, więc gdy jest wpięta wtyczka do gniazda kamerka nagrywa cały czas. Kamerka posiada funkcję automatycznego rozpoczęcia nagrywania wraz z uruchomieniem silnikaMożna to jakoś zmienić, aby zasilanie w zapalniczce się pojawiało w momencie, kiedy przekręcę kluczyk/włączę zapłon? Wiadomo byłoby to dużo wygodniejsze a opcja, gdzie kręci mi się przez 20h  ściana w garażu  jest trochę średnia ?

Z góry dzięki za pomoc, pozdro ?

Edytowane przez Sublime (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

@Coper Ciekawy opis i sposób. Rozumiem że w tym przykładzie przetwornica nie jest juz nam potrzebna?

Mam kilka pytań:

1. Czy w to dołożone gniazdo zapaliczki obok skrzynki bezpieczników mieści się wtyczka od oryginalnego zestawy videorejestratora? Skrzynkę można spokojnie zamknąć?

2. Czy w "wariancie pierwszym" dział tzw. tryb parkingowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@alocet Jakoś mi sie niechce wierzyć zeby gniazdo + wtyczka np. z takiego zestawu (G1WH Novatek) sie zmieści

https://allegro.pl/rejestrator-g1wh-wdr-novatek-96650-aptina-ar0330-i6780337605.html

Samo gniazdo zapalniczki jest tam do czego przymocować? Masz tak u siebie? Może jakaś fotka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie zrobiony taki patent: 

-wpięte w bezpieczniki pod klapką przy kierowcy zasilanie (nie wiem pod który dokładnie- mogę sprawdzić), kabel poprowadzony na prawą stronę pod klapkę. 

-pod klapką z prawej  strony wrzucony rozgałęźnik na 3 gniazda zapalniczki. W gniazda wpiąłem: wideorejestrator, ładowarkę pod telefony -2 wyjścia). 

Jestem mega zadowolony z takiego patentu. Kable od wideorejestratora nie widzą nigdzie i są poprowadzone pod osłoną słupka. Zasilanie na telefony też jest ukryte. Dodatkowe gniazdo w razie czego można jeszcze użyć do czegoś innego 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cóż mieści się idealnie, tylko to konkretne gniazdko, którego fotkę wrzuciłem wyżej ? idealnie pasuje siedzi sztywno bo jego nakrętka blokuje się na tym kwadratowym otworze od panelu bezpieczników. Jak będzie cieplej będę robił taką instalację u kumpla w OIII z 2018 (z tego co na szybko zobaczyłem jest dokładnie ten sam panel co w OIII przed liftem) to może wrzucę parę lepszych fotek:D

@jackowski11 Czy takie wystające zasilacze się zmieszczą - nie wiem, trzeba na sucho by sprawdzić kupić gniazdko samo i tylko je zamontować, do stracenia jest 10-15 zł ? a w razie czego można chyba by użyć mniejszego zamiennika takiego zasilacza.

Co do :

Dnia 13.01.2019 at 13:35, jackowski11 napisał:

@Coper Ciekawy opis i sposób. Rozumiem że w tym przykładzie przetwornica nie jest juz nam potrzebna?

Mam kilka pytań:

1. Czy w to dołożone gniazdo zapaliczki obok skrzynki bezpieczników mieści się wtyczka od oryginalnego zestawy videorejestratora? Skrzynkę można spokojnie zamknąć?

2. Czy w "wariancie pierwszym" dział tzw. tryb parkingowy?

1) tak jak napisał  @alocet ja również używam oryginalnej ładowarki od kamerki (dość duża i jeszcze miejsce zostaje).

 2) tak jak napisał @alocet więc można przyjąć, że nie działa trzeba użyć gniazda bezpiecznika od zapalniczk(gdzie napięcie jest zawsze) i tam się wpiąć zamiast w wolny nr 48:)

Edytowane przez Coper (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Panowie odgrzeję trochę kotleta z początku postu.

Nosze się z zamiarem zakupu kamerki (lub jak kto woli video-rejestratora).

Zastanawiam się nad zakupem, Viofo A129 GPS.

Czytałem opinie i recenzję, natomiast znalazłem info że pojawiają się refleksy szyby (zarówno w dzień jak i w nocy).

Pytanie czy ktoś używa i może się wypowiedzieć na ten temat.?

Może ma ktoś sprawdzone urządzenie które mógłby polecić?

Zależy mi na:

Wifi, GPS, oraz tryb parking.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamerka ma dobre opinie.Jak zmasakrowana szyba to nic nie pomoże .Jest do niej filtr cpl który redukuje takie problemy .Na auto wrzuta.pl jest bardzo dużo informacji .Ja mam straszy model A119 i jestem zadowolony .

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Viofo to dobry stosunek ceny do jakości,  jest najlepszym wyborem w przedziale cenowym do 1100 - 1200 zł. Również przymierzam się do zakupu ?

Wcześniej miałem A119 Pro z GPS, lecz tam był duży problem ze stykami, przerywał obraz i inne cuda. Dużą pomoc mialem ze sklepu w którym kupowałem i finalnie po 2 wymianach, 4 tyg. Nastąpił zwrot. 

Z tego co już rozmawiałem A129 to super sprzęt pozbawiony wad z A119. Oczywiście ma pare mankamentów lecz jedyną lepszą alternatywą jest kamerka dużo droższa np. BlackVue.

Filtr CPL o którym jest mowa naprawdę pomaga.

Edytowane przez AdiRuti (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team