Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 2.07.2016 at 15:46, scary napisał:

@Namo pod który dokładnie bezpiecznik wpinałeś się bypassem? bo musi być to obwód gdzie komputer ignoruje większe obciążenie lub go po prostu kompletnie nie monitoruje...

Ja dzisiaj myślałem że będę cwany i wepnę się w instalacje od odświetlenia w podsufitce (w O2FL się tak dało), ale niestety jest kontrolowana już przez komputer i pod większym obciążeniem od razu przycina napięcie, więc nie da się tam nic podłączyć... Jedyna opcja to lecenie słupkiem do bezpieczników i wpinanie się bypassem...

Masz moze gdzies dokladna rozpiske/instrukcje jak to ogarnac w O2FL?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak sobie pozwolę podpiąć się pod wątek i dopytać.

Na dniach kupuję sobie rejestrator. Najprawdopodobniej jeden z tych dwóch:

http://vat19.pl/pl/rejestratory-samochodowe/276-rejestrator-g90a.html#/86-gps-tak

http://vat19.pl/pl/rejestratory-samochodowe/317-dome-a12.html?search_query=dome&results=4

Jak myślicie, warto dopłacać do droższego zwłaszcza, że ma mniejszy kąt widzenia? Czy lepszy procesor coś daje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumując...

DAB 201 zakupiony. Teraz tylko doczekać się przesyłki i będę mógł podzielić się opinią. Może nawet udostępnię jakiś film. Na przykład trzymający w napięciu do ostatniej sekundy horror pt. Marznący deszcz na DK81 czy coś w tym stylu xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
@Namo pod który dokładnie bezpiecznik wpinałeś się bypassem? bo musi być to obwód gdzie komputer ignoruje większe obciążenie lub go po prostu kompletnie nie monitoruje...

Ja dzisiaj myślałem że będę cwany i wepnę się w instalacje od odświetlenia w podsufitce (w O2FL się tak dało), ale niestety jest kontrolowana już przez komputer i pod większym obciążeniem od razu przycina napięcie, więc nie da się tam nic podłączyć... Jedyna opcja to lecenie słupkiem do bezpieczników i wpinanie się bypassem...

Czyli nie ma szans w O3 wpiac videorejestratora pod lampkę?

Pozostaje rozwiązanie zaproponowane przez Namo?

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, emceg napisał:

w O3 wpiac videorejestratora pod lampkę?

Da się, czemu nie? Tylko trzeba wiedzieć gdzie się wpiąć. Ja się na tym nie znam, nawet nie miałem lutownicy. Moja wiedza pozwalała mi pociągnąć gruby kabel do bezpieczników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@emceg niestety nie wepniesz się pod lampkę... jest on kontrolowany przez komputer i jak wykryje większe obciążenie to automatycznie obniża napięcie... efekt jest taki że rejestrator się włącza i wyłącza cały czas w kółko...

Trzeba się wpinać pod bezpieczniki bezpośrednio w skrzynce i ciągnąć kabel tak jak @Namo pokazał... Niestety nie ma innego wyboru :-/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Namo napisał:

Tego nie wiedziałem.

Akurat przerabiałem to u siebie i też byłem zaskoczony bo w O2FL tak się dało zrobić...

W O3 niestety nie ma szans na to i pozostaje jedynie skrzynka bezpieczników - jak dobrze pamiętam to bypasem wpinałem się w bezpiecznik od tylnej wycieraczki :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bo to ja pamiętam. Tam są dwa zasilania. Jedno od drzwi, co jak zamkniesz to się przyciemnia i tu jest bez sensu. Drugie zasilanie jest takie, że możesz odpalić lampkę w dowolnej chwili i tam się właśnie wpinasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bo to ja pamiętam. Tam są dwa zasilania. Jedno od drzwi, co jak zamkniesz to się przyciemnia i tu jest bez sensu. Drugie zasilanie jest takie, że możesz odpalić lampkę w dowolnej chwili i tam się właśnie wpinasz.


o. to dla spokoju zacznę od przetestowania tego rozwiązania. jak się nie uda to dopiero zaatakuje skrzynkę z bezpiecznikami.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9f8f4efc0b70095c4ef90219a5454b64.jpg

Gdzieś Tu pewnie prąd się znajdzie. Pytanie czy można cały panel bezpiecznie wypiac czy wyrzuci miliard błędów i narobi balaganu?

--edit:
można. ;)

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez emceg (wyświetl historię edycji)
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Enriquez racja - udało się;)


Operacja przebiegała bezboleśnie. 
Przy poniższym podłączeniu rejestrator dostaje prąd w dwóch opcjach:
a) jeśli lampka w pozycji "O" - rejestrator nagrywa od momentu odryglowania auta, aż do jego zamknięcia z centralnego.
b) jeśli lampka ustawiona w pozycji auto - w tym przypadku rejestrator zaczyna nagrywać dopiero po przekręceniu kluczyka.


Ponizej foto z zaznaczonym miejscem gdzie mozna sie "wlutować" ;)

Od siebie dorzucę, że nad lampkami jest sporo miejsca więc jeśli ktoś chce zmieścić przetwornicę, czy tak jak ja całą wtyczkę z rejestratora oraz bezpiecznik - na spokojnie wejdzie. Przymocować można do plastiku za pomocą opasek - wszystko ladnie sie trzyma i nic nie lata.

FOTO+2.png

FOT+1.png

15782287_10210487393673855_626201218_n.jpg

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team