Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Na Ali jest ciekawa kamera bo z nowszym przetwornikiem obrazu, wygląda że w niższej cenie i bez cła,,bo wysyłka , Polski

Xiaomi 70mai
https://s.click.aliexpress.com/e/ThHNIA4

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@daniel_gw namówiłeś mnie.
Z poprzedniczki byłem zadowolony jak za cene którą zapłaciłem... to może z tą będzie podobnie.

263zł z karta 64GB (bez gps)
Zamowiłem w niedziele, we wtorek już miałem kuriera DHL

210,37 zł 33%OFF | 70mai Pro Dash Cam English Voice Control Smart Car DVR 1944PHD Dash Car Camera Parking Monitor 140 FOV Night Version
https://s.click.aliexpress.com/e/2z8bVtIfv


d9780c673f0ed8f36d5abbbf889281ce.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mcq Zaciekawiłeś mnie tą kamerką... Chciałem teraz kupić Viofo A129, jak byś zdał opinie i pliki z nagarnia dzień/noc bylbym wdzieczny. Może się okazać że to tańszy i porownywalny , a może i lepzzy konkurent ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy, bardzo wymagający to nie jestem, nie przepadam za ogólnym nagrywaniem. Staram się być wyrozumiały dla innych kierowców, gdyż sam święty nie jestem ;)... ale jak ma mi to pomóc skrócić czas rozwiazania jakiegoś problemu.

Kamera zamontowana, w mojej ocenie prezentuje się nieźle bo widać ją możliwie najmniej tak z zewnątrz, jak i od strony kierowcy. Na tym wlaśnie mi zależało.

Parametry ma lepsze od poprzedniej, więc powinno być ok. Nie porowywałem jej z żadną inną ;)

Muszę pokopać czy można ją zupelnie wyciszyć tak jak zrobiłem z tamtą 70mai.

Fajnie, że można ją szybko zdjąć z szyby.

Nie dopatrzyłem się opcji wrzucenia aktualnego nagrania do tych nie do nadpisania za pomoca przycisku.. tylko te po wzbudzeniu od wstrzasu tam trafiają.. Słabo, lecz do przeżycia.d47a76d8d9e57d618b4b8b1e068c7f61.jpg75eff261ee1807e68449aa24e09b8f61.jpg046268df7d8329d512676ebc0224d1bb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też taką kupiłem, jak podłączyłeś zasilanie?

Znalazłem takie zasilacze z OBD, https://www.ebay.com/itm/OBD-II-Mini-USB-Micro-Smart-Charger-Adapter-Cable-5V-Camera-GPS-DVR-Navigation-/112596061088?_ul=DK

wydaje mi się że to będzie idealne pod kamerkę. Prąd jest cały czas, nic nie grzebiesz w elektryce nie martwisz się o gwarancję. Wkladasz wtyczkę i masz prąd.  Myślicie że to dobry pomysł? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Dnia 12.06.2019 at 23:05, mcq napisał:

Zobaczymy, bardzo wymagający to nie jestem, nie przepadam za ogólnym nagrywaniem. Staram się być wyrozumiały dla innych kierowców, gdyż sam święty nie jestem ;)... ale jak ma mi to pomóc skrócić czas rozwiazania jakiegoś problemu.

Kamera zamontowana, w mojej ocenie prezentuje się nieźle bo widać ją możliwie najmniej tak z zewnątrz, jak i od strony kierowcy. Na tym wlaśnie mi zależało.

Parametry ma lepsze od poprzedniej, więc powinno być ok. Nie porowywałem jej z żadną inną ?

Muszę pokopać czy można ją zupelnie wyciszyć tak jak zrobiłem z tamtą 70mai.

Fajnie, że można ją szybko zdjąć z szyby.

Nie dopatrzyłem się opcji wrzucenia aktualnego nagrania do tych nie do nadpisania za pomoca przycisku.. tylko te po wzbudzeniu od wstrzasu tam trafiają.. Słabo, lecz do przeżycia.d47a76d8d9e57d618b4b8b1e068c7f61.jpg75eff261ee1807e68449aa24e09b8f61.jpg046268df7d8329d512676ebc0224d1bb.jpg

Możesz wrzucić filmik jak to dokładnie montowałeś ? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zestawie jest zasilacz do gniazda zapalniczki, gniazdko zapalniczki zrobiłem sobie dodatkowe przy skrzynce bezpieczników z użyciem przejściówki(baypass).
Kabelek normalnie schowalem w uszczelce slupka a potem pod podsufitkę.. nic nie zdejmowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam, dzisiaj podłączyłem rejestrator Mai 70 pro pod stałe zasilanie do bezpiecznika zapalniczki , opis i zdjecia parę postów wcześniej, z tym że trochę się zagłębiłem na innych forach i tam jest napisane, że ważną sprawą jest prawidłowe zamontowanie baypassa, żeby kabel szedł w dół, tu na forum są zdjęcia gdzie baypass zamontowany jest kabelkiem do góry link do forum https://www.briskoda.net/forums/topic/311956-show-your-octavia-iii-dashcam-setups/page/19/

U mnie wygląda to tak 

IMG_20200226_130559.jpg

IMG_20200227_104107.jpg

IMG_20200227_104535.jpg

IMG_20200227_104624.jpg

IMG_20200227_105502.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chce się przekonać jak to tu będzie, mam taki sam rejestrator w Zafirze b tam też jest na zapalniczce stałe zasilanie, mam tak od przeszło pół roku i nie ma problemów, kamerka po 20min przechodzi w tryb parkingowy, potestuje i zobacze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zrobioną kamerkę 70mai pro właśnie na stałe zasilanie. Już 2 tygodnie minęły i nie mam problemów, czas autowyłączenia na 30min. Praktycznie bezobsługowa kamerka.
Swoją drogą jak ktoś chce, to mam jeszcze jedną kamerkę na sprzedaż z GPS w dobrej cenie (najlepiej w okolicach Wrocławia) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Dnia 15.05.2019 at 17:16, Szcz3p4n napisał:

A jak podlaczyliscie swoje rejestratory? Na stałe maja zasilanie czy po zapłonie? Jeśli na stałe to co uzyliscie do ich podłączenia?

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
 

Ja mam podłączone Xiaomi 70 mai Dash Cam Pro pod zapłon ACC ale wykorzystałem konwerter 12v -5v z wejściem na 2x USB (11pln). Do tego Bajpas z bezpiecznikiem (6 pln) . wolne gniazdo znalazłem oldschoolowym miernikiem ( śrubokręt z żarówką) Chyba gniazdo nr 8 w opisie ikona słuchawki telefonu. .Mam tak od tygodnia i wszystko śmiga. Podłączone 2 kamerki (przód i tył) . do tylnej kamerki musiałem dołożyć przedłużkę USB bo zbrakło oryginalnego kabla.

20200527_134513~2.jpg

Screenshot_20200527-165852~2.png

20200527_134522~2.jpg

Screenshot_20200527-165802.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Mam pytanko do użytkowników Xiaomi (i nie tylko)

Aktualnie rejestrator mam wpięty w gniazdo zapalniczki. Po dłuższym postoju lub ns. dnia  (rejestrator cały czas w gnieździe zapalniczki) po odpaleniu silnika rejestrator się nie wzbudza, trzeba wyjąć i wpiąć się ponownie w gniazdo.

Czy to wina konfiguracji rejestratora czy to tak ma byc?

Z ciekawosci tez zapytam jak wygląda sprawa aku po podpięciu na stałe i trybie parkingowym? Widać jakieś efekty rozładowania aku np po 2-3 dniach postoju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jackowski11 napisał:

Z ciekawosci tez zapytam jak wygląda sprawa aku po podpięciu na stałe i trybie parkingowym? Widać jakieś efekty rozładowania aku np po 2-3 dniach postoju?

Ja też tak kiedyś miałem podpięte. Pojechałem na wakacje i zapomniałem odłączyć rejestrator przed wyjazdem. Po 2 tygodniach napięcie na aku wynosiło 5,14 V. Samochodu nie dało się nawet otworzyć pilotem, a rejestrator nadal działał 😄 Niestety akumulatora nie udało się już uratować i kosztowało mnie to jakieś 5 stówek.

Zakup sobie adapter zasilania który umożliwia odcięcie zasilania przy spadku napięcia. Np. coś takiego: https://www.wideorejestratory24.pl/pl/p/Adapter-zasilania-mini-USB-micro-USB/1331

Teraz przy odcięciu na 12.0 V jedynym objawem jest to, że rejestratory wyłącza mi się po 1,5 dnia postoju, oraz nie włącza mi się system start-stop przez pierwszą godzinę jazdy (bo doładowuje akumulator). Innych niedogodności nie zauważyłem.

Edytowane przez shaman82 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam wszystkich serdecznie potrzebuję porady w temacie w którym jestem kompletnie zielony. Chciałem wyposażyć swój samochód w rejestrator przód tył i chciałbym aby był podłączony pod bezpieczniki. Osoba która będzie mi to podłączała prosiła abym zaopatrzył się w bypass i teraz pytanie które mini, micro, unival, unival?

Dla wielu pytanie pewnie banalne... Mogę kupić taki zestaw x2 (bo podobno dwie złączki potrzebne) ale po co przepłacać.

https://allegro.pl/oferta/przejsciowka-rozgaleziacz-do-skrzynki-bezpiecznikow-bypass-4x-bezpiecznik-14706272182

I odrazu pytanie jak podłączyć? W sensie pod jaki bezpiecznik radzicie? Kamera 70mai z trybem parkingowym. Nie chciałbym aby rejestrator pobierał non stop prąd a potem zdziwienie przy odpalaniu, ale chciałbym aby reagował na wstrzasy

 

To zdjęcie mojej skrzynki

IMG_20240219_133114.jpg

Edytowane przez pablik01 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.02.2024 o 15:03, pawlaa1370 napisał(a):

Prawdopodobnie żółty 20 A . Jest od radia i cały czas jast zasilanie . 

radio.JPG

Dobra czyli do tego szedł by żółty kabel z tego co chyba wiem, czerwony nie wiem szyby lub zapalniczka?

 

Miał ktoś już doświadczenia z kamerą 70mai - podobno potrafi mimo wszystko rozładować baterie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team