Skocz do zawartości

Spalanie oleju w 2.0 TSI CHHB


michalt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Znalazłem egzemplarz Octavii RS III gen. z 2014 roku z silnikiem 2.0 TSI (220KM).

Co do samego auta nie mam zastrzeżeń, ale zastanawia mnie silnik. Szukałem informacji o tym silniku i jest wiele krytycznych opinii na jego temat (chodzi o "legendrane" spalanie oleju). Podobno też ten silnik występuje w wielu wersjach i nie wszystkich "trzeba się bać". Po sprawdzeniu VIN wiem, że kod silnika to CHHB, a samo auto wyprodukowane zostało w marcu 2014.

Zastanawia mnie problem oleju, szczególnie, że przy korku wlewu oleju było brudno - tak jakby ktoś już go dolewał. Mimo tego, poziom oleju jest w dolnym zakresie normy.

Co jeszcze polecalibyście sprawdzić, czy nowsze egzemplarze są pozbawione tych wad?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z olejem wystepowal w czesniejszej Octavii ale 2. Te silniki są zupełnir inne konstrukcyjne (CHHA i CHHB), dokładniej mówiąc jest to ten sam silnik co w Golfie VII GTI. Nie słyszałem żeby ktoś miał z nimi jakieś problemy. Sam dolewam oleju zazwyczaj raz ok. 100 ml pomiedzy wymianami (15kkm). Wiekszym problemem jest uciekajacy plyn chlodniczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Silniki CHH nie są olejożerne, dodatkowo na tutejszym forum udowodniono, że świetnie znoszą tuning, nawet ten ekstremalny :-) Sprawa wycieku płynu chłodniczego niestety dość często się pojawia. Miałem podobnie w 1.8 tsi CJSA. Prawdopodobnie jest to wada fabryczna, chociaż Skoda się do niej nigdy nie przyznała. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Namo zmienił(a) tytuł na Spalanie oleju w 2.0 TSI CHHB
1 godzinę temu, Ralf napisał:

Auto delikatnie zmodzone. Mam w CHH 76kkm przebiegu i nigdy oliwy nie dolewałem między wymianami co 10-12 kkm..

Śmiało kupuj.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

"delikatnie" :)? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Jesli tylko uszczelka, to nie ma tragedii. ? A plynu ubywa w wielu autach. W moim tez. W zeszlym roku robilem test CO2 i nic nie wyszlo. Uszczelka droga nie jest. Wiadomo 125k km to dosc niewiele.

Edytowane przez Hubee (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team