Skocz do zawartości

Octavia 2.0 TDI 150km


AdamS

Rekomendowane odpowiedzi

Czy warto kupić Octavię 2.0 TDI 150km?

Mam na oku egzemplarz z 2015 roku z przebiegiem 100 000 km z polski za kwotę ok 60 000 zł.

Czy warto? czy cena jest ok? na co zwrócić uwagę przed zakupem? czy silniki mają jakieś wady?

Z góry wielkie dzięki za pomoc,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adam Skomra czy warto to nie pytanie do nas.

Wszystko zależy od tego ile/gdzie/jak szybko jeździsz.
Ja kupiłem swoją z planem pokonywania 45-50kkm rocznie. Po pół roku zmieniłem pracę i w ubiegłym roku przejechałem około 25kkm.
W tej chwili mam przejechane 92kkm i jedyne rzeczy, które wyskoczyły podczas eksploatacji to: czujnik N75 padł podczas mrozów i silnik wszedł w tryb awaryjny (wyłączenie i włączenie pomogło) i ostatnio pedał sprzegła został w podłodze (geniusze z ASO źle wymienili płyn hamulcowy...).

Spalanie przy jeździe autostradowej 150/160 wynosi około 6-6,3. Jazda drogami krajowymi 100/110 to około 5 litrów.
Jazda non stop 190 z wiatrem w plecy wyszło mi kiedyś niecałe 7. W mieście udało mi się do tej pory przejechać tylko jeden pełen bak ze średnim spalaniem 6,6. Ale nie jest to wynik miarodajny, bo każde miasto jest inne.

Ja jestem zadowolony, chociąz przy moich przebiegach raczej diesla bym już nie kupił.

60.000,- za auto z 2015 roku wydaje się dobrą ceną, jakie to wyposażenie?
Moja z 2013 roku jest ubezpieczona na 58.700,-.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Milord napisał:

@Adam Skomra czy warto to nie pytanie do nas.

Wszystko zależy od tego ile/gdzie/jak szybko jeździsz.
Ja kupiłem swoją z planem pokonywania 45-50kkm rocznie. Po pół roku zmieniłem pracę i w ubiegłym roku przejechałem około 25kkm.
W tej chwili mam przejechane 92kkm i jedyne rzeczy, które wyskoczyły podczas eksploatacji to: czujnik N75 padł podczas mrozów i silnik wszedł w tryb awaryjny (wyłączenie i włączenie pomogło) i ostatnio pedał sprzegła został w podłodze (geniusze z ASO źle wymienili płyn hamulcowy...).

Spalanie przy jeździe autostradowej 150/160 wynosi około 6-6,3. Jazda drogami krajowymi 100/110 to około 5 litrów.
Jazda non stop 190 z wiatrem w plecy wyszło mi kiedyś niecałe 7. W mieście udało mi się do tej pory przejechać tylko jeden pełen bak ze średnim spalaniem 6,6. Ale nie jest to wynik miarodajny, bo każde miasto jest inne.

Ja jestem zadowolony, chociąz przy moich przebiegach raczej diesla bym już nie kupił.

60.000,- za auto z 2015 roku wydaje się dobrą ceną, jakie to wyposażenie?
Moja z 2013 roku jest ubezpieczona na 58.700,-.

Dzięki ;-)

Jest to Ambition + Amazing, więc raczej skromnie ;-) (alusy, radio Bolero, czujniki przód+tył, klimatronic, itp)

Na razie tylko wiem że miał malowaną maskę bo ma od 180-300 mikronów (mam nadzieje że to tylko kamyczki). W sobotę podjadę.

Planuje jeździć 15 - 20 000 rocznie. Wiem że to bardzo mało dla diesla, ale chyba zaryzykuje ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adam Skomra to bardzo mało:) 

Dużo w mieście jeździsz?

2 godziny temu, Adam Skomra napisał:

Na razie tylko wiem że miał malowaną maskę bo ma od 180-300 mikronów (mam nadzieje że to tylko kamyczki). W sobotę podjadę.

Nie ma co się tego bać jeśli nie miał faktycznie dużego dzwona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adam Skomra to bardzo mało :) Ja przy większym przebiegu zastanawiam się nad przesiadką na 1.5TSI :)
Za 60k kupisz dobre 1.4TSI Style + Amazing, czyli z LEDami, dodatkowymi poduszkami i jeszcze kilkoma pierdołami.
Przyspieszenie do 160 porównywalne, później pewnie trochę gorzej, jeżeli Ci to do czegoś potrzebne.
Spalanie pewnie 1-1,5 litra na setkę większe, ale brak: dpfu, dwumasy i hałasu ;)
Do tego tańsze ubezpieczenie.

Jeszcze lepsze byłoby 1.8, ale tu już spalanie będzie trochę wyższe, jeżeli Ci na tym zależy.

Przemyśl tego diesla i najlepiej jedź na jazdę próbną z samego rana po zimnej nocy :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team