Skocz do zawartości

Nagłośnienie Canton O3


Patriarcha

Rekomendowane odpowiedzi

Mam kilka pytań dot. zestawu Canton dla o3.

  1. Zestaw polega wyłącznie na tym, że głośniki zamiast fabryki są od Cantona? (tzn. ilość się nie zmienia a jedynie same głośniki pytam o tweetery i średnio-niskotonowe) - oczywiście dochodzi sub, to wiadome.
  2. Czy w zestaw Cantona wchodzi dodatkowo kondensator? wzmacniacz? inne zwrotnice?
  3. Czy w miejsce fabrycznych głośników, można na zasadzie plug&play podpiąć zestaw Cantona. Pytanie dotyczy nie tego czy trzeba zastosować dystans pod nowy głośnik, to jasne, ale czy np. jest tak że w Skodzie stwierdzili, że jak nie kupiłeś pakietu, to władujemy Ci chamsko plastik, osłonki, nie zrobimy miejsca, abyś nie mógł tam nic innego wsadzić.

Nie rozbierałem jeszcze boczków, mam Octavię od tygodnia, przyjdzie na to czas dopiero, stąd te pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze głośnik centralny w desce rozdzielczej. Wzmacniacz pod siedzeniem i sub. Radio też jest jakoś dostosowane do canton, bo jak położysz trasie radio to zwykłych głośników to w ogóle to nie gra.
Co do wielkości głośnika to wyguglaj zdobyte jak wyglądają zwykle głośniki i canton, może tak uda Ci się sadzić czy pasują zamiennie.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche to rozjaśniło. Mogli się pokusić o podanie jakichkolwiek danych technicznych tego wzmacniacza albo suba już nie mówię o głośnikach.
Niestety merytorycznie to ten artykuł niewiele jest wart, ale dzięki za linka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

prześledź to 

https://www.drive2.ru/l/9398352/

tam jest kilka stron i są podane mace głośników

miałem columba mibi grało to ładnie po dodaniu cantona grało pięknie ale po zmianie na mibii fabrycznie z cantonen na wewnętrznym wzmacniaczu grało to marnie dzisiaj zamontowałem wzmacniacz mibii i to dopiero gram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja też mam dołożonego Cantona do MIBII i gra bardzo ładnie, ale pracy było dużo, żeby to zrobić. Wiązka elektryczna jest do zrobienia od wzmacniacza do wszystkich głośników, oryginalnie do głośników wszystko wychodzi ze schowka i jest tylko na czterech kanałach. Na Cantonie każdy głośnik ma swój kanał,  każde drzwi po dwa kanały, subwoofer ma dwa kanały. Łącznie jedenaście kanałów. Dodatkowo mam zrobione wygłuszenie wszystkich drzwi i bagażnika, więc teraz ma co grać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, mariusz123a napisał:

Dodatkowo mam zrobione wygłuszenie wszystkich drzwi i bagażnika, więc teraz ma co grać.

Orientujesz się może jaki to jest dodatkowy narzut kilogramów? O ile auto jest teraz cięższe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Troszkę po czasie już ale sam też wspomnę o moich odczuciach co do Cantona. Mam Octavkę z grudnia 2016 wyposażoną w ten zestaw wraz z radiem Bolero. Poprzednio miałem Octavię 1 ze zwykłym radiem Clariona plus dwa głośniki Rainbow SL-C6.2  w przednich drzwiach(lekko wytłumione) . W bagażniku subwoofer aktywni Infinity basslink ale nie zawsze używany. Głośniki napędzane starym wzmacniaczem Infinity Kappa i mozecie wierzyć lub nie ale jestem ZAWIEDZIONY przez wielkie Z tym, co reprezentuje Canton w Octavii. Zastanawiam się, za co biorą tyle pieniędzy i tak zachwalają to coś. Nie mam zamiaru nikogo obrażać ale gdy czytam, że to pięknie gra czy podobne epitety, dosłownie jestem zły i trochę żałuję tych co tak twierdzą.  Dla mnie osobiście to gra naprawdę na słabiutkim poziomie, dynamika , równowaga pomiędzy tonami średnimi a niskimi, gra a raczej symulacja tego czegoś co nazywa się subwooferem..to wszystko nie przemawia do mnie. 

Może są już osoby, które znają tego Cantona lepiej. Mam kilka pytań, być może uda się coś poprawić? 

Czy drzwi Octavii przy Cantonie, są fabrycznie wygłuszane? Jak zamontowano głośniki, czy są na sztywnych dystansach czy też standardowo, na rezonujących plastikach? Czy instalacja od wzmacniacza do głośników wykonana jest przewodami przyzwoitej grubości czy też jest to typowo oszczędnościowe wykonanie najtaniej jak tylko można? Może ktoś dysponuje cennymi wskazówkami , które mogą wpłynąć na poprawę brzmienia . Autko jest na gwarancji i nie chcę jeszcze rozbierać wszystkiego aby samemu to posprawdzać. Obawiam się, że przy okazji mogę coś połamać, spinki, zatrzaski i potem będą problemy.  Zanim do tego dojdzie, chcę się przygotować co można zrobić wartościowego. 

EDIT

Przeglądnąłem link do strony rosyjskiej, ogólnie nie wygląda to dla mnie za ciekawie choć, są i małe plusy. Przewody są raczej wystarczające nawet z zapasem. Niestety, przednie głośniki w drzwiach -Woofery są raczej marnej jakości. Z nich basu nie osiągniemy na przyzwoitym poziomie a przypuszczam też, że i reszta parametrów trochę leży. Tylne z drzwi to midibasy, które raczej odpowiadają za pasmo średnie (pewnie odcięcie pasma realizowane już przez zwrotnice wzmacniacza plus sama  konstrukcja głośnka).  Nie ma słowa o parametrze efektywności głośników a to także, ważny parametr.

Mocowanie głośników choć zwykły plastik fantastik, w miarę solidne a jednak, przydało by się coś solidniejszego. Drzwi oczywiście nie wygłuszone, można było się tego spodziewać. 

Zakładam, że przede wszystkim wymiana głośników na pewno przednich wraz z ich nowym mocowaniem, wygłuszenie drzwi, dla kompletu także dobranie odpowiednich tylnych znacząco poprawi brzmienie zestawu. Sama jednostka oraz wzmacniacz może i nie są złe a może nawet bardzo dobre. Jednak to co najważniejsze, tutaj dla mnie leży na łopatkach. O samym subwooferze nawet ciężko się wypowiadać. Potrafi brzydko charczeć już przy 3/4 mocy a to, nie świadczy o nim dobrze. Dwu cewkowy głośnik 165mm w małej skrzyneczce, chyba jednak nie jest dobrym rozwiązaniem.  Gdyby nie gwarancja, już kompletowałbym potrzebne elementy. Tak czy inaczej, to co w oryginale NA PEWNO u mnie nie pozostanie. Czas zbierać wiedzę, co i jak zrobić aby znacząco poprawić efekt, czyli odpowiednio dobrać elementy przy okazji, nie wydajac na to majątku. Poprawić tylko to, co skopała fabryka.

Edytowane przez dnaiel (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

to nasuwa sie pytanie brac cantona czy tez nie .... słucham płyt w aucie wiec teoretycznie chciałbym mieć lepsze audio ALE tak jak kupie auto tak zostanie znam siebie i wiem ze nie bede bawil sie w jakiekolwiek zmiany ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie dziś sprawa jest oczywista. Za doplate do Cantona mozna już mieć sprzęt, który zagra naprawdę o wiele ładniej. Nawet na seryjnym Bolero. Audio to nie bielizna, nie trzeba zawsze kupować nowego ze sklepu. Lekko używany ale wyższej klasy, pozwoli uzyskać bardzo dobre efekty. znowu modyfikacja istniejącego zestawu to nie jest takie znowu wyzwanie. Trochę chęci i czasu a to, zostaje już na lata. W sieci można  znaleźć mnóstwo przykładów takich modyfikacji, nie trzeba eksperymentować. poza tym, pozostaje jeszcze satysfakcja, z własnej działalności.  Ja dostałem Cantona w gratisie ale gdybym miał dopłacać, na pewno bym tego nie zrobił. inna sprawa gdy komuś zależy tylko aby coś grało. WTEDY taki Canton pasuje jak ulał.  

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team