Skocz do zawartości

Opinie 2.0 tdi 184km


Pawcio64

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Powoli zastanawiam sie nad zmiana octavi 2 na 3, tylko tym razem zastanawiam sie nad diselkiem bo benzyna juz nie na moja kieszen.
Ma ktos od nas silniczek 2.0 Tdi 184km duzy plus jest ze zaczyna ona byc produkowana 4x4
Wiadomo jak z awaryjnoscia, raporty spalania, na co zwrocic uwage ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam RS w TDI ze skrzynią dsg z 2015r. Od nowości zrobione nieco ponad 100tys km. Z awaryjności - słynna pompa wody przeciekała. Wymienili na gwarancji przy ok. 30tys km. Od tego czasu spokój. Pod koniec gwarancji zrobiłem program i jest o niebo lepiej. Z dpf nie ma problemu, skrzynia chodzi, silnik nie bierze oleju (zmieniam co 15tys - był Millers, teraz Penrite).

Spalanie dla 184KM - średnio ok. 6,5l, gdzie w 80% trasy. To średnia z ok. 90tys km.

Spalanie dla ok. 220KM - średnio ok. 5,8l. Jak wyżej, tylko średnia z ok. 10tys km i styl jazdy taki sam.

Na co masz zwrócić uwagę? Standardy jak przy zakupie auta używanego. Fajnie by było jakby olej ktoś zmieniał co 15tys km. 

Powodzenia w zakupie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Kamil RS230 napisał:

@Pawcio64 Silnik chyba ok raczej wielkich problemów nie ma. Czemu benzyna nie jest dla Ciebie? Dużo jeździsz? 

Rocznie robię ok 25 tys, a przy mojej jeździe średnio ok 200 km/h to spalanie jest wysokie, mam nadzieje ze w dislu będzie mniejsze a do tego mam dostęp do tańszej ropy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przy dość dynamicznej jeździe autostradą TDI potrafi zaskoczyć :D

Trasa Warszawa - Poznań pokonana w niecałe 2h i średnia spalania pod 11l/100. Ale to jest tak jak @Kamil RS230 napisał - benzyna pewnie ze 3-4l więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również posiadam 184 TDI RS jedno co polecam to Virus tzw. odblokowaniu potencjału auta - Moja RS jeszcze na gwarancji po 5000 km zrobiłem wirusa akualnie mam 12 000 i wszystko gra 

Z DPF nie ma problemu jeśli tylko będziesz go wypalał odpowiednio czyli za każdym razem gdy zobaczysz podwyższone obroty biegu jałowego - w mieście co 300 km w trasa co 600 - 800 km 

Tuner u którego robiłem program mówił ze jest to ta sama konstrukcja co 2,0 Bo Turbo z Passata 245 - Efekt programu lepiej niż zadowalający

Spalanie 50/50 miasto / trasa około 7l  przy agresywnej jeździe 8,5 l Trasa 6,3 

Proponuje oczywiście szukać modelu tak jak pisał @zyga_wr w którym wymiana oleju była co 15 000 

Jak to Niemcy mówią szkoda to audi  przebraniu :) Generalnie Polecam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pawcio64 napisał:

I do tego ropa jest tańsza bo aktualnie ja do mojej kury leje setkę a ona kosztuje średnio 5.40-5.50/l, tylko ze radość z jazdy jest ;)

Bez dwóch zdań jazda na Pb daje większy fun. Zastanawiam się czy nie odtąpić leasingu mojego tdi i wziąć nową RS 245, bo do tłuczenia km mam już inne wozidło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam również zastanawiam się nad zakupem takowej skody Octavii z silnikiem 184mm jednak nikt nie poleca takich gdzie była serwisowany w aso czyli olej co 30 km dlaczego? Pytam ponieważ serwisy aukcyjne są zawalone takimi właśnie pojazdami.. proszę o odpowiedź specjalistów pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W firmówce 2.0 tdi 150 zmianiaja mi co 30 tys .Obecnie mam 110 tys.i kompletnie nic się nie dzieje tylko dolewka ok 0,8 l/10.000 km.
 W prywatnej będę zmieniał co 15 lub rok , o tak żeby mieć czyste sumienie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Zastanawiam się nad zakupem Octavii 3 fl 2.0 diesel 184 km 4x4 dsg. Jakie macie opinie o tym silniku i napędzie na cztery łapy? Jak dsg się przy takiej kompilacji sprawuje?

Edytowane przez darek159 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team