Skocz do zawartości

Straszak na zwierzęta


Mil3k6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich 

Jak w temacie pierzę o tym co powinno zainteresować wszystkich czyi straszakiem na zwierzęta. Po ostatniej kolizji z sarną ( szkodzenie lampa, gril, zderzak błotnik , osuszacz i inne ) 

Przeszukałem już kilka forum internetowych i nie znalazłem żadnego rzetelnego i działającego straszaka. Postanowiłem na początek kupić coś takiego 

http://allegro.pl/samochodowy-odstraszacz-zwierzyny-lesnej-gwizdek-i6835491974.html?reco_id=cb667e06-9fb8-11e7-971d-246e9677fe90

Wada słuchać gwizd po otwarciu okien , co do działania ciężko stwierdzić - gwizdałem na osiedlu i o dziwo odzywały się psy, nie tylko, te na wolnym wybiegu ale i te w domach. Niestety ciężko było mi znaleźć sarnę lub dzika aby przetestować:) 

ale skoro dział na psy więc może i będzie działać na zwierzęta leśne...

Następne co chcę zamontować to elektroniczny straszak na 12 V. Importer twierdzi ze dobrze zamontowany może faktycznie płoszyć zwierzęta które mogą wyskoczyć przed maskę.

https://odstraszanie.pl/p688,odstraszacz-kun-i-zwierzyny-lesnej-kemo-m161.html

Teraz pytanie czy ktoś coś z tych wynalazków testował albo potwierdza ze działają - nie ma ochoty 2 raz robić przodu :/// 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, ja mam ten na kuny i inne... zamontowali mi to w ASO, chyba nawet nie płaciłem. Podjechałem na jakiś przegląd i wyczaili na pokrowcu aku i innych miejscach ślady "gryzoni" od tamtego czasu nie zauważyłem różnych śladów. Działa / nie działa - nie wiem. W wakacje praktycznie 3-4 tygodnie auto stało na leśnym parkingu, bez incydentów. Trudno mi się odnieść czy to coś odstraszyło czy po prostu nie miały okazji na komorę silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ja też miałem taki problem. Pierwszym razem pomogła trutka na szczury wymieszana z kiełbasą wiejską było to kilka lat temu ale wtedy pomogło. Obecnie w Octavii mam zawieszone zawieszki do WC bref, mają długo intensywny zapach co odstrasza gryzonie. Ślady łapek gryzonii zniknęły spod maski. Od ponad roku bez oznak gryzoni.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team