Skocz do zawartości

Opony do RS'ki


mlo

Rekomendowane odpowiedzi

Kończą się (nareszcie :P ) fabryczne Bridgestone'y i zastanawiam się nad zmianą opon na szersze. Zauważyłem że część ludzi tutaj jeździ na 235, zastanawiam się jeszcze czy 245 dałoby się rozsądnie zmieścić w necie znalazłem kiedyś jednego gościa z Australii który zapakował Micheliny PSS 245/40R18 ale coś nie mogę odnaleźć tego wątku i ten temat od kolegów ze wschodu: https://www.drive2.com/l/9007343/

Ktoś u nas ma jakieś doświadczenia w temacie zmieszczenia takich opon do O3 i czy ma to naprawdę sens w porównaniu z 235?

Edytowane przez mlo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kamil RS230 hmmm...z moich doświadczeń szersze opony poprawiają przyczepność przy ruszaniu, hamowaniu i na łukach. Z minusów to zwykle jest większe spalanie i trochę gorsze osiągi (kiedy w obydwu przypadkach nie ma problemów z trakcją), więc czemu wrzucenie szerszych opon do tego auta, które ma często problemy z trakcją, jest bez sensu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, mlo napisał:

@Kamil RS230 hmmm...z moich doświadczeń szersze opony poprawiają przyczepność przy ruszaniu, hamowaniu i na łukach. Z minusów to zwykle jest większe spalanie i trochę gorsze osiągi (kiedy w obydwu przypadkach nie ma problemów z trakcją), więc czemu wrzucenie szerszych opon do tego auta, które ma często problemy z trakcją, jest bez sensu?

245 na ori feldze będzie wyglądało strasznie

Po drugie nie wiem czy to już nie przytrze. Po trzecie ograniczy osiągi. Lepiej zamontuj 225/235maks ale porządne opony. Pirelli p-zero, te nowe Michelin 4S. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kamil RS230 napisał:

245 na ori feldze będzie wyglądało strasznie

Po drugie nie wiem czy to już nie przytrze. Po trzecie ograniczy osiągi. Lepiej zamontuj 225/235maks ale porządne opony. Pirelli p-zero, te nowe Michelin 4S. 

Na ori felgi to ani 235 ani 245 nie jest dobrym pomysłem. Rozmiar felgi o jakim myślę to 18x8.5 z ET45+

Opony zapewne Pilot Super Sport, bo te nowe 4S to tylko w rozmiarze 19+ :(

Też nie wiem czy przytrze czy nie dlatego się nad tym zastanawiam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mlo a ja właśnie mam 19 dlatego o nich pisałem. Nie wiedziałem że na mniejsze rozmiary ich nie ma.

Jak zmienisz na 8.5 cała szerokości to 235 będzie ok. 245 odpuść sobie. 

Auto masz porobione czy serię? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już trochę gorzej z trakcja. Ile Ci wyszło po programie? (sorki za ot) sam jestem przed programem dlatego pytam.

Wracając co opon to tak jak mówiłem najlepiej kupić jak najlepsze opony. @Adriandeska jakie Ty letnie ostatnio miałeś i byly takie dobre.? 

Edytowane przez Kamil RS230 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znajdziesz. Moim zdaniem tylko kapcie z najwyżej półki. Jak dobrze pamiętam to ktoś już bawił się w 235 i praktycznie żadnej różnicy. Też mam Stage1 i jak tylko zaoram Potenzy to biere P-Zero w tym samym rozmiarze 225/40/18. Zresztą głównie chodzi o mokrą nawierzchnię, więc nawet jakbyś miał 300 z przodu i to tak nic nie da :D

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już wiem, że moje kolejne auto z podobną mocą musi mieć napęd na 4 kółka :) Po prostu w naszych warunkach jest to mega przydatne i najbardziej praktyczne. Wolę móc normalnie z kopyta ruszyć w mieście niż zbić 1 sek 100-200, bo to na trasie jest praktycznie nieodczuwalne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.09.2017 at 21:07, Maliniak napisał:

Ja już wiem, że moje kolejne auto z podobną mocą musi mieć napęd na 4 kółka :) Po prostu w naszych warunkach jest to mega przydatne i najbardziej praktyczne. Wolę móc normalnie z kopyta ruszyć w mieście niż zbić 1 sek 100-200, bo to na trasie jest praktycznie nieodczuwalne :)

Po co? Abyś w mieście szybciej stracił prawo jazdy czy żeby wcześniej wpieprzyć w coś?

Większość ludzi zapomina że drogę hamowania FWD, RWD i AWD mają taką samą.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, 1bizkit napisał:

Po co? Abyś w mieście szybciej stracił prawo jazdy czy żeby wcześniej wpieprzyć w coś?

Dokładnie to samo można powiedzieć o mocy powyżej 150-200KM w aucie wielkości octavii a jakoś nikt z tym tutaj nie dyskutuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, mlo napisał:

Dokładnie to samo można powiedzieć o mocy powyżej 150-200KM w aucie wielkości octavii a jakoś nikt z tym tutaj nie dyskutuje ?

Moce >300KM są bezpieczniejsze bo nie przyśpieszysz tak szybko z powodu braku trakcji :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, 1bizkit napisał:

Moce >300KM są bezpieczniejsze bo nie przyśpieszysz tak szybko z powodu braku trakcji :-D

To trzeba AWD z >600-700KM wtedy też nie będzie trakcji :-D

Edytowane przez mlo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, 1bizkit napisał:

Po co? Abyś w mieście szybciej stracił prawo jazdy czy żeby wcześniej wpieprzyć w coś?

Większość ludzi zapomina że drogę hamowania FWD, RWD i AWD mają taką samą.

Teraz tak samo mogę stracić, czy mam 4x4 czy nie. Chodzi o komfort przy ruszaniu. Nie muszę się zastanawiać na ile mogę sobie pozwolić, tylko ruszam tak jak chcę. Mam ochotę wystrzelić pierwszy żeby gdzieś tam wskoczyć, bo np. pas się kończy, to pedał w podłogę i po sprawie. Już nie mówiąc o tym, że lepsza trakcja to lepsza kontrola nad autem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maliniak napisał:

Cena spoko, ale jednak lepiej dołożyć do "zwykłych" P Zero albo Michelin Pilot Sport 4.

https://www.oponeo.pl/dane-opony/pirelli-p-zero-225-40-r18-92-y-xl-zr-mo#135642082

o tych mówisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, gmatkowski napisał:

Możesz brać w ciemno! Świetna opona. Jeździłem na takiej 3 sezony. Fenomenalna na mokrym, cicha i twarda.

Teraz też mam Potenzy i je przeklinam. 

Edytowane przez 1bizkit (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team