Skocz do zawartości

Opony zimowe


tomo1978

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy nie znalazłem podobnego tematu więc zapytam o opony na zimę.

Turini 18 cali leżą w garażu i czas coś na nie wrzucić. Rozmiar to będzie chyba standardowe 225/40/18. 

Do tej pory jeździłem na Dunlop-ach Winter Sport 3D oraz 4D i byłem mega zadowolony.

Chcę kupić opony premium. Bardzo bym chciał kupić coś z grupy Goodyear ponieważ mam duże rabaty w serwisie Premio i będę miał w cenie ubezpieczenie opon na dwa lata (nawet od uszkodzeń mechanicznych co jest ważne przy takim profilu).

Nie wykluczam też grupy Michelin, Continental i innych jeżeli będzie to zdecydowanie lepszy wybór. Budżet na dzień dzisiejszy nie jest priorytetem.

Do rzeczy: mój typ na dzień dzisiejszy to Dunlop WS5. Jednak w tym rozmiarze głośność tej opony to 71dB.

W serwisie bardzo namawiają mnie na Goodyear UG8 Performance (głośność 69dB) ale jest to model z 2012 roku.

Czy możecie polecić jakieś dobre opony w tym rozmiarze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

@Hubee @Mil3k6 dzięki za Wasze typy, Nokian faktycznie głośność ma na poziomie 69dB.

Chociaż wg tego testu: https://www.oeamtc.at/thema/tests/oeamtc-winterreifentest-2017-20889492 Winter Sport-y 5 wypadają lepiej. W teście ADAC (https://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/winterreifen/2017_winterreifen_215_65_r16.aspx?ComponentId=301822&SourcePageId=31821) też wygrały WS5.

Inny test z roku 2015 w rozmiarze 225/40/18 na zimę: http://www.testyopon.pl/testy/test-opon-zimowych-auto-bild-2015-w-rozmiarze-225-40-r18 i znowu WS5 na pierwszym miejscu.

Edytowane przez tomo1978 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam świadomość, że testy opon są z pewnością sponsorowane ale mimo wszystko zerkam na nie szukając dobrej opony.

Chciałem to również z Wami skonsultować bo na forum jest bardzo dużo O3RS dla której na zimę 225/40/18 nie jest jakimś kosmosem i mam nadzieję, że kilku z Was jeździ w takiej konfiguracji.

@Maliniak dzięki za Twój typ. Niestety odpadają dla mnie ze względu na 72dB. 

Edytowane przez tomo1978 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierz w te testy. To jedna wielka propaganda. :) Mam już drugi zestaw Nokianow, a za tydzień na auto żony wpadną nowe D3 (D4 nie ma w tym rozmiarze).

Nokian D4 jest bardziej cichy od moich letnich Potenza i Yokohama Advan Sport.

Chcesz Dunlop? Kup Dunlop. :D Co człowiek, to opinia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hubee gdybym wierzył w testy to już bym kupił Dunlopy :) 

Chciałem poznać Waszą opinię na ten temat. Na takim forum jak to zawsze jest duża grupa ludzi pozytywnie zakręconych motoryzacją i ja właśnie liczyłem na pomoc w wyborze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym sezonie jeździłem na Conti TS 850P. Mają 72dB. Jak na zimówki to są ciche.

W tym sezonie dokupiłem już 2szt też Conti TS 850P, bo te co były na przodzie troszkę się podjechały.

Tak jak pisze @Hubee - każdy poleca Ci inną opnę :D

Bierz to co Ci pasuje $$$ i będzie ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja od kilku sezonów jeżdżę na Ultragripach. Mogę spokojnie polecić. Bardzo dobra zimówka.
Jeśli masz dobrą cenę, to może jesteś w stanie się podzielić? Też będę kupował na zimę nowe.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Scheitan znajomy prowadzi serwis Premio i daje lepszą cenę. Na dzień dzisiejszy dokłada za darmo ubezpieczenie na rok (akcja sieci) albo za minimalną opłatą na dwa lata. Z tego co wiem wystarczy wyszukać dobrą ofertę w internecie i zajechać osobiście do jakiegokolwiek punktu Premio - negocjacje są o wiele łatwiejsze jak pokazujesz cenę z np. oponeo. Jeżeli będziesz chciał sprawdzić cenę to podaj model i rozmiar opony a ja zapytam o cenę. Jeżeli nie może zejść z ceny to dostaję montaż z wyważeniem gratis albo przechowalnię kół za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.10.2017 at 00:19, tomo1978 napisał:

Jeżeli będziesz chciał sprawdzić cenę to podaj model i rozmiar opony a ja zapytam o cenę

Jeżeli to nie problem, podpytaj proszę o cenę Nokian WR D4 225/45 R17 91 H

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Patriarcha on ma tylko grupę Goodyear (Premio). Nokian nie należy do tej grupy. Wczoraj prosiłem go o sprawdzenie tej opony dla mnie i musiałby zamawiać ją w hurcie lokalnym - cena zaporowa, produkcja: Rosja, brak ubezpieczenia i dlatego zamówiłem Dunlopy WS5. Za Dunlopy też zapłacę więcej niż na Oponeo więc chyba najlepiej będzie jak tam zamówisz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy myślicie że ta rosyjska produkcja nokianów wr d4 to mit czy fakt? Swojego czasu na blogu wulkanistapl była spora dyskusja na ten temat i trudno przyznać żeby zdania były podzielone. Raczej niewielu cały czas uważa, że są problemy z ich wyważaniem. Trudno uwierzyć żeby taka firma nie wiedziała o tym fakcie i nic nie zrobiła w tym kierunku, o ile problem w ogóle istniał. @tomo1978 co być wybrał nokiany d4 czy dunlopa ws5 mając nieograniczony budżet czyli nie patrząc na cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Łukasz Olszewski ja wybrałem Dunlop-a WS5 ale tylko dlatego, że jeździłem na poprzednich modelach tej opony (3D i 4D) i nie miałem zastrzeżeń. Wyczytałem w sieci, że wersja 5 jest jeszcze lepsza. Wygrywa sporo testów z różnych źródeł. W moim przypadku zakup opon ograniczyłem tylko do jednego sprzedawcy więc miałem ograniczony wybór. Nokian odpadł tylko z powodów opisanych wyżej. Z pewnością jest to świetna opona i poleca ją bardzo duża grupa ludzi (jest cichsza niż Dunlop WS5 o 2 dB a to jest bardzo dużo). Do Dunlop-ów otrzymałem w cenie (oprócz gwarancji na 5 lat) ubezpieczenie firmy AXA od uszkodzeń mechanicznych na dwa lata (warunki tego ubezpieczenia załączam do tego posta w formie skanu, może ktoś będzie zainteresowany). Jest to ubezpieczenie specjalne dla sieci serwisów Premio.

Jeszcze jeden gratis jaki otrzymujesz do opon to członkostwo w klubie Dunlop (assistance na 3 lata) - szczegóły masz tutaj: http://dunlopclub.pl/  

Dunlop.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.10.2017 at 18:54, Mil3k6 napisał:

Fajny opis Nokian WR D4

http://wulkanista.pl/nokian-wr-d4/

I takie sobie zamówiłem.

Jeden kłopot z głowy. Teraz tylko założyć je na felgi i potestować. Niestety nie mam żadnych zimówek teraz i nie mogłem przeczekać na niższą cenę i kupiłem na oponeo za 485 sztuka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.10.2017 at 06:40, Patriarcha napisał:

Jeżeli to nie problem, podpytaj proszę o cenę Nokian WR D4 225/45 R17 91 H

Ja kupuje u znajomego znajomych... ma też wysyłkę, zawsze idzie z nim coś utargować i tak samo jak u @tomo1978 jak już z ceną nie da rady, to zawsze coś z montażem cenowo ogarnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team