Skocz do zawartości

Opony zimowe


tomo1978

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

18 minut temu, kleju napisał:

Temat prawie opony zimowe :)

Panowie szybkie pytanie, do skody octavii RS po FL (benzyna) wejdą alusy 17", czy 18"? Na zimę muszę coś kupić...

17" wejda bo ja mam. Ale teraz kupiłbym 18. Lepszy wygląd. Cena opony nie wiele większa.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kleju bierz 18-tki :)

Ja po założeniu 18-tek (turini) stwierdziłem, że bieda w porównaniu do letnich 19-tek (extreme) :) Zakładam, że po założeniu 17-tek szybko bym je sprzedawał :)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kleju napisał:

No ja też mam właśnie 19" letnie :)

... więc "tylko" 18-tki na zimę :)

Edytowane przez tomo1978 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak już tu wspominałem, że na zimę chcę Nokiany WR D4, tak też zrobiłem.

Przełożyłem chwilę temu koła na zimowe, jeżdżę na tych Nokianach i jestem oczarowany. Jest cicho i przyczepnie. Fakt, nie ma jeszcze śniegu ano błota pośniegowego, ale na mokrym przy 0,5°C w plusie już na nich jeździłem i odczucia super.

Jak spadnie śnieg, skoczę pewnie do szczyrku na stok to potestuję jak się zachowuje i dam znać. Póki co, jest bardzo dobrze. A mam fajne porównanie, bo do pracy, ta sama trasa codziennie i moje letnie Continentale w pewnych miejscach przy ruszaniu nie chwytały asfaltu wcale i tylko boksowały a te Nokiany, bez problemu, ku mojej niekrytej radości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 28.10.2017 at 20:16, kleju napisał:

Temat prawie opony zimowe :)

Panowie szybkie pytanie, do skody octavii RS po FL (benzyna) wejdą alusy 17", czy 18"? Na zimę muszę coś kupić...

18 Turini - służę zdjęciem jakby co.

Z opon - u mnie padło na Pirelli Sotto Zero 3 - po Michellenowych aplinach ... przepaść na korzyść pirelli.

Miały być Nokian WR D4 ale mój gumiarz mi odradzał - podobno obecnie dociera do nas produkcja z Rosji - a, że Iwany się dopiero uczą to po 2 sezonach do niczego się nie nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @Bulbiszon, zdjęcie możesz pokazać chętnie zobaczę jak się prezentują :) Ja już zamówiłem 18" Gemini Antracyt z oponami Bridgestone, zobaczymy jak się zestaw spisze ;)

Edytowane przez kleju (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezentują się tak:

Opony zamiawiałem oddzielnie - serwis chciał 1104 zł za Sotto Zero 3 ... ja kupiłem tegoroczną produkcję za 525zł.

IMG_20171114_132240.jpg

Edytowane przez Bulbiszon (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę odgrzebuje temat. Odbieram w nastepnym tygodniu O3. Potrzebuje koła zimowe. Gostek ze Skody proponuje taki zestaw: Felga aluminiowa Tunga srebrna 6,0J x 16" ET48 z oponą Continental TS 860 205/55 R16 91H. Alternatywnie przeglądam oponeo i wybrałam zestaw opony Nokian WR D4 205/55/R16 oraz felgę  Dezent TF 16 cali ( Który zestaw będzie lepszym wyborem? Może coś alternatywnego? Cena pierwszego w salonie 3400, cena zestawu z oponeo jakies 2800. Generalnie nie za bardzo się znam więc szukam pomocy na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę odgrzebuje temat. Odbieram w nastepnym tygodniu O3. Potrzebuje koła zimowe. Gostek ze Skody proponuje taki zestaw: Felga aluminiowa Tunga srebrna 6,0J x 16" ET48 z oponą Continental TS 860 205/55 R16 91H. Alternatywnie przeglądam oponeo i wybrałam zestaw opony Nokian WR D4 205/55/R16 oraz felgę  Dezent TF 16 cali ( Który zestaw będzie lepszym wyborem? Może coś alternatywnego? Cena pierwszego w salonie 3400, cena zestawu z oponeo jakies 2800. Generalnie nie za bardzo się znam więc szukam pomocy na forum.
Ja tylko powiem ze z tych nokianów jestem bardzo zadowolony. Jak je wybierzesz to sie nie zawiedziesz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, dzięki za zainteresowanie. Co do ceny z salonu to wiadomo, że zawsze zawyżona gostek z ceny pierwotnej 3960 zszedł do 3400 i powiedział, że to max. Osobiście wolałabym zaoszczędzić dlatego szukam sama. Tylko nie wiem jak te felgi. Nokiany mają dużo dobrych opinii. Do wyboru milion zestawień :P Samochód fabrycznie ma założone felgi 17 ale po rozmowach i opiniach w necie chyba nie warto kupować same opony.. Sama nie wiem

Edytowane przez Navi314 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak, bierz nokiany. I albo poszukaj felg gdzieś np. na allegro albo zostaw tylko 17. To czy masz jeden zestaw kół czy 2 to już kwestia tego co będzie Ci bardziej odpowiadać, ja osobiście zmieniam tylko opony a mam 19 ;)

Druga opcja to kupienie na ten sezon opon a na następny dokupienie drugiego kompletu felg w tym samym rozmiarze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja w tym roku testuje Nexen Winguard Sport 2 225/40/18... Opinie w necie dobre, świeża guma na ten sezon... rok produkcji 2017 i koszt 350zł/szt. :) komplet wyszedł 1400zł...

przejeździłem już większość dostępnych gum chyba i ogromnej różnicy nie widziałem z pominięciem Continentali (te najlepiej trzymały)... spadnie pierwszy śnieg to się okaże ile warte są Nexeny... do drugiego auta też kupiłem tej marki oponki ale model niższy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te testy/rankingi są robione na zamówienie i można je o kant dupy potłuc :) Nokiany wypadły jak najgorsze badziewie, a pewnie dlatego, że są bardzo popularne, więc teraz coś innego musi się sprzedawać :)

Ja po raz n-ty polecam Pirelli SottoZero 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Maliniak napisał:

Te testy/rankingi są robione na zamówienie i można je o kant dupy potłuc :) Nokiany wypadły jak najgorsze badziewie, a pewnie dlatego, że są bardzo popularne, więc teraz coś innego musi się sprzedawać :)

Ja po raz n-ty polecam Pirelli SottoZero 3.

Nokiany są bardzo dobre - trzeba tylko uważać, żeby póki co nie kupić tych z produkcji rosyjskiej - Iwany jeszcze się uczą; cytują mojego gumiarza "po dwóch sezonach nadają się do śmieci".

Ja póki co mam Sotto Zero 3 i faktycznie czuje się na nich lepiej niż na Alpin A4 ... ale Alpiny były węższe więc czekam na śnieg i syf i wtedy się wypowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie założyłem swoje Pirellki i znowu przepaść pomiędzy letnimi Potenzami, a SottoZero 3 w taką deszczową pogodę jak dzisiaj. Mimo mocnej ośki bardzo dobrze radzą sobie na mokrym i nie ma tak dużych problemów z trakcją. Także raczej na pewno będę swoje sprzedawać - 1 sezon, może 6k przebiegu - przód 6mm, tył 7mm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team