Skocz do zawartości

Opony zimowe


tomo1978

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Potrzebuję zimówkę żeby przejechać przez Słowację i Węgry a potem pojeździć po Chorwacji 2-3 tygodnie.

Pchać się w Michelin CrossClimate+ 225/40R18 92Y, czy zaorać jakiegoś Vredestein Wintrac Xtreme S 225/40R18 92Y bo nic innego w tym ideksie prędkości nie ma. Wychodzi na to, że te z niższym ideksem robią mi się w jajo jak jadę ... tak jak jeżdżę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie nokian wr d4? Jezdze trzeci sezon. Wszytsko spoko. :) A na Autobahn latam 150-200 jesli warunki i droga pozwala...Sa do 240, a do tego maja XL.

Edytowane przez Hubee (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takim XLem to są też Hankook Winter i*cept evo2 SUV W320 225/40R18 92V XL FR i trochę tańsze od Nokian WR D4 225/40R18 92V XL. Potestuję i dam znać, obecne letnie Hankooki wybitnie dobrze mi się sprawują, dam zarobić producentowi tego obuwia. 

318.18 zł różnicy a Hankooki nawet na zdjęciu są kwadratowe :-)

318.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem hankook'i zimówki w poprzedniej skodzie. Nie pamiętam modelu... Pierwsze sezon spisywały się poprawnie. Ale drugi to już porażka... Jakby guma stwardniała, zestarzała się po lecie i w zimie była porażka... A były to te hankook'i wyprodukowane na Węgrzech (niby lepsze...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, kleju napisał:

guma stwardniała, zestarzała się po lecie i w zimie była porażka...

To samo miałem z Michelin ALPIN A3, w pierwszą zimę spoko a w kolejną nie mogłem z parkingu spod Lidla wyjechać.

16 minut temu, kleju napisał:

Pierwsze sezon spisywały się poprawnie

Spoko, każde opony do RSa nie starczają dłużej jak na 4-5 miecha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Hubee napisał:

Czemu nie nokian wr d4? Jezdze trzeci sezon. Wszytsko spoko. :) A na Autobahn latam 150-200 jesli warunki i droga pozwala...Sa do 240, a do tego maja XL.

ja zaczynam 2 zimę w Norwegii na WR D4 i polecam....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem wczoraj kupione na Oponeo Nokiany WR D4. Kiedyś do F2 też je kupiłem ale przejezdzilem 1 sezon i auto poszło na sprzedaż.
Było ok z tego co pamiętam, wiec wybrałem je jeszcze raz.
Jakby ktoś sie zastanawiał tak jak ja gdzie będą wyprodukowane to w rozmiarze 205/55/16 otrzymałem Made in Finland ;)
O ile napis na boku jest wiążący :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Namo ja mam Pirelli SottoZero Serie 3 225/40 R18 XL 92V i jestem bardzo zadwolony. Naprawdę śmiało i z czystym sumieniem mogę polecić te opony.

Edytowane przez marisztsi (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, marisztsi napisał:

@Namo ja mam Pirelli SottoZero Serie 3 225/40 R18 XL 92V i jestem bardzo zadwolony. Naprawdę śmiało i z czystym sumieniem mogę polecić tę opony.

Potwierdzam - pierwszy sezon na takich i muszę przyznać, że jestem bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team