Skocz do zawartości

3/4 rozbitej Skody Octavia 3 RS


Namo

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

chłopaki trochę śmiać mi się chce z tego jak to komentujecie. Pewne przypadki rozumiem są tragiczne, ale jak srebrna skoda to bez większego problemu można naprawić o ile naprawa przebiega w profesionalnym warstacie gdzie dysponują rama pomiarową, a nie u Stasia w stodole. Prosty przykład niech każdy z was się zastanowi  gdy np. samochód ubezpieczony tylko oc i nagle wyskakuje wam sarna i bam....i co wtedy, oddacie auto na złom czy jednak naprawicie naprawicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hans860 nowych aut nie trzyma się bez AC. Jak ktoś ma samochód za 100 000 zł bez AC i ma na czarną godzinę odłożone 20-30 000 zł na ewentualną naprawę to nie jeździ samochodem za 100 000 zł. Wyżej wymieniony samochody nie stoją na posesji tylko są już w firmach skupujących wraki. Ktoś kto decyduje się na w miarę nowe auto a w ogłoszeniu szuka "bezwypadkowego" to ma nadzieję, że mu się to nie zapali między Wiedniem a Grazem.

Najgorsza rzecz a aucie to gdy już jest "grzebane", naprawiane, wtedy często występuje tzw. "druciarstwo". Dlatego nawet mody trzeba robić z głową żeby się dla przykładu ładowarka do wideorejestratora nie zapaliła w podsufitce. Był taki przypadek na OCP gdzie rewelacyjnie zmodzona Octavia odmówiła posłuszeństwa przy hamowaniu bo ktoś na odwrót wpiął wtyczkę elektryki układu hamowania.

Nawet ASO nie jest w stanie dobrze poskładać auta po tylko kolizji, moja czarna O2 FL była tego świetnym przykładem. Jakby mi się teraz z niebieską stało coś co wymagałoby naprawę geometrii jak u tych wraków powyżej to biorę hajs z AC+GAP, wrak sprzedaję i VWBank ma załatwić nową RSkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponownie kupiłbyś RS? Proszę Cię....

Uściślając, wyrażenie " rewelacyjnie zmodzona Octavia odmówiła posłuszeństwa przy hamowaniu bo ktoś na odwrót wpiął wtyczkę elektryki układu hamowania", powinno brzmieć " rewelacyjnie zmodzona Octavia odmówiła posłuszeństwa przy hamowaniu bo ktoś na odwrót wpiął przewody hamulcowe koła prawego i lewego z przodu" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Enriquez napisał:

Ponownie kupiłbyś RS?

Nie mam pomysłu na nic innego za moją zdolność kredytową. Fajnie mi z tym bydlakiem.

2 minuty temu, Enriquez napisał:

na odwrót wpiął przewody hamulcowe koła prawego i lewego z przodu

Łooo, ja o zamienionych pinach słyszałem, nieźle :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namo masz trochę racji, ale pamietaj ze wielu ludzi uznaje ze po co mu ac. Aj mieszkam w NL i nie raz sie juz spotkalem, że auto za 60-70 tysi. A gdy zapytam jaki ma ktos pakiet asistance to słyszę "co? " a wystarczy że samochód stanie na autostradzie w NL czy DE i co ? I bulimy :)

Enriqez dobrze że opisałeś przyczynę  bo strasznie absurdalnie brzmiało " bo ktoś na odwrót włożył wtyczkę " Wtyczka zazwyczaj jest tak skonstruowana że nie da się jej na odwrót włożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam gościa co ma pod domem JEEPy, sztuk 4 bo jara się off-roadem. Wszystkie to kilkulatki, nawet w tym wieku warte ostro ponad 100k za sztukę. On mi mówił, że nie kupuje AC bo przez 5 lat wydałby tyle kasy na to ubezpieczenie żeby jedno auto kupił dodatkowo a statystycznie raz na ten czas ma jakieś zdarzenie na tych autach. Nie dyskutowałem, w ciszy wracałem do domu.

Na autostradach "na zachodzie" jest jakiś czas żeby się zwinąć z pobocza autostrady, jak laweta ubezpieczyciela nie zdąży to holują za grube ojro. Ciekawe czy za to zwraca ubezpieczyciel.

16 minut temu, hans860 napisał:

Wtyczka zazwyczaj jest tak skonstruowana że nie da się jej na odwrót włożyć.

Przy tamtym projekcie było tak grubo, że wtyczki to pewnie były zbędne przy łączeniu dwóch aut i lecieli pinami, taśmą klejącą i trytytkami. Tak mi w głowie zostało, że coś podmienione było w hamulcach, ale żeby przewody hamulcowe ... drugi raz mam korki wywalone. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team