Skocz do zawartości

Jakie turbo do CCZA - hybryda, K04 czy jakaś alternatywa?


Karczol

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

turbo w mojej O2 RS powoli chyba mówi papa. poci sie dość mocno, do tego aktuator WG stoi dęba. stoję przed dylematem wymiany turbo na K04, zrobienia hybrydy lub tymczasowo wymiany aktuatora WG. jakie są Wasze opinie na ten temat?

1. czy temat wymiany aktuatora w ogóle się opłaca? jeżeli tak, jaki na razie wrzucić?
2. macie jakieś doświadczenia z hybrydami od Peruna? słyszałem sprzeczne opinie...
3. czy ktoś z Was ma może K04 w dobrym stanie na sprzedaż? ewentualnie może polecić zaufanego sprzedawcę, który nie sprzeda chińczyka i wystawi fakturę?

wiem, że to kilka tematów na raz ale mam mętlik w głowie. auto potrzebne do jazdy a stoi u mechanika...

dodam, że nie celuję w żadne kosmiczne moce - chcę w miarę szybko i bezawaryjnie jeździć.

Edytowane przez Karczol (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mówię, że hybryda to ideał jest, ale tragedii nie ma Wstaje około 300 obrotów później, ale jak załapie to do odcinki (7200) bez zadyszki :-)
Jeszcze sprecyzuj o hybrydzie na jakiej bazie mówisz bo turbina turbinie nie równa ;)

Wysłane z mojego ONEPLUS A5000 przy użyciu Tapatalka

[mention=1036]Karczol[/mention] K04 nie trzeba przerabiać pod CCZA. Aktualnie jest zamontowana w jego Octavii. Nówka sztuka była montowana 30-40tyś km temu.
Nie trzeba przerabiać? Gość, który robił mi program twierdzi, że montował K04 do CCZA i trzeba przerobić jakieś wyjście...

Wysłane z mojego ONEPLUS A5000 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie siedzi seryjne IHI, które podobno jest mega loterią jeśli chodzi o hybrydy - może wyjść 20KM więcej, może 50... Perun do niedawna nawet ich nie robił.

@1bizkit to wyjście trzeba przerobić albo, jak na zdjęciu, zastosować przejściówkę - takie mam info.

k04_turbo_20tsi_APR.jpg

czy może jest inna opcja?

Edytowane przez Karczol (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Karczol napisał:

@1bizkit to wyjście trzeba przerobić albo, jak na zdjęciu, zastosować przejściówkę - takie mam info.

czy może jest inna opcja?

ja przeca też mam CCZA więc jak już to byś nabył P&P. Jeśli dogadam się co do 2867 to poślę PW

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja mam hybrydę od Peruna, lecz póki co za dużo nie mogę powiedzieć, bo pierwsza przyszła ze zbyt mocnym aktuatorem, teraz mam poprawioną ale muszę korektę w sofcie zrobić.  Finansowo wychodzi to dużo lepiej niż K04, no ale mocy też mniej, ja jednak uważam ze 300KM w ośce do codziennej jazdy w zupełności wystarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam hybrydę od Peruna, lecz póki co za dużo nie mogę powiedzieć, bo pierwsza przyszła ze zbyt mocnym aktuatorem, teraz mam poprawioną ale muszę korektę w sofcie zrobić.  Finansowo wychodzi to dużo lepiej niż K04, no ale mocy też mniej, ja jednak uważam ze 300KM w ośce do codziennej jazdy w zupełności wystarczy
A wydmuchała Ci faktycznie 300 KM? Zarówno Perun jak i mój tuner twierdzą, że 300 z tej hybrydy to już patologiczne warunki, m.in. EGT w okolicach 1000 stopni.

Wysłane z mojego ONEPLUS A5000 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak było chyba 302KM, i dość płaski moment, turbo mogłoby dmuchnąć więcej, ale wydech trzyma. Zobaczymy co będzie teraz po korekcie softu... co do EGT to nie wiem, nie pytałem o to jakie było. 
Mówisz o tej samej turbinie, czyli IHI z CCZA?

Wysłane z mojego ONEPLUS A5000 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z serii ccza idzie pod 280 KM zrobic wiec nie wiem po co pchac sie w hybryde z niej samej co plunie o 15-20 KM wiecej. Trzeba zapakowac K04 i zrobic 350KM+ wtedy to ma sens.

Edytowane przez Roberto795 (wyświetl historię edycji)
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, RadarVR6 napisał:

@Roberto795 no każdy robi jak uważa, kolega pytał o hybrydę to się wypowiedziałem. Być może na hybrydzie idzie lepszy moment zrobić, bardziej płasko. 

Masz po czesci masz racje ale ta turbina jako hybryda nie polata za długo. a różnicy w osiągach prawie nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz ja znowu słyszałem inną opinię, czas pokaże. Pojeżdżę to zobaczymy.

Widzę, że jesteś z będzina to wpadne kiedyś powymieniać poglądy :D tez te okolice zamieszkuje :)

Edytowane przez RadarVR6 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team