Skocz do zawartości

Rozpórka na kielichy


Malwin41

Rekomendowane odpowiedzi

Siema,

Ostatnio chodzi mi po głowie rozpórka na kielichy. W mojej byłej E46 po montażu rozporki charakterystyka auta się zmieniła na spory +. Bylo sztywniej i precyzyjniej. W necie nie ma nic gotowego do zamówienia ale znalazłem firmę która robi rozporki na zamowienie.

Firma to Górny Sport z okolic Krakowa. Chłopaki do O3 nie robili jeszcze nigdy rozporki dlatego potrzebują auta na wzor. Ja mam do nich 1006km wiec raczej nie podjadę ale możne ktoś będzie chętny. Właściciel auta wzorcowego dostaje rozpórkę gratis. Jeśli będzie więcej osób chętnych pewnie tez załatwi się jakaś zniżkę dla innych ;)

Wrzucam aukcje ze zdjęciami. U nas schowa się pod plastikami rozporka.

http://allegro.pl/rozporka-gorny-sport-seat-leon-cupra-3-2012-i7019618327.html#thumb/3

Jest ktos chetny na cos takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W RS są już najgrubsze seryjne stabilizatory, u mnie w 1.8 są o jeden rozmiar mniejsze. Żeby ulepszyć je w RS to trzeba brać te niebotycznie drogie eibachy albo jakieś customy czy coś. U mnie o tyle prościej, że wystarczą mi jakiekolwiek używki z RS i też będę miał poprawę, oczywiście nie taką jak przeskok na eibacha, ale jednak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg etka ja mam w kodach OAD (przód) czyli stabilizator nr 5Q0411303T czyli fi 23,2x3,5 mm, w RS jest prawdopodobnie najgrubszy czyli 5Q0411303AA czyli fi 24x3,8 mm. Różnica nie jest jakaś porywająca, ale jestem przekonany, że będzie wyczuwalna.

Dla porównania w Eibachu masz fi 28x4 mm + jeszcze jakaś regulacja. Przeskok jest więc duży.

 Z tyłu ja mam 0BM czyli 5Q0511305BL czyli 18 mm, a najgrubszy - 5Q0511305AS ma 20,7x2,8 mm. Eibach ma 25x4,7 mm czyli jest dużo grubszy.

Pamiętać też należy, że tylny stabilizator działa bardziej na przód tj. zmniejsza podsterowność. Przy Eibachu auto powinno się stać bardziej neutralne czyli w tym wypadku bardziej nadsterowne (w porównaniu do serii).

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=1144]22Tomaszz[/mention] a jak to sie ma do RS w TDI też jest ten grubszy, bo np. tarcze hamulcowe w benzynie są 340 mm a w TDI RS 312 
Po kodach trzeba zobaczyć. Początek jest taki jak u mnie, różni się tylko ostatnią literką.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team