Skocz do zawartości

Rozpórka na kielichy


Malwin41

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe wiec po to było zabezpieczenie z dwóch 24 aby przypadkiem sie nie przesunęło - pod ciężarem auta pewnie mało prawdopodobne 

A co z negatywem o którą cześć kielich powinny sie opierać śruby ( od strony błotnika czy silnika ) - czy powinny być na środku 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Namo napisał:

na ziemi normalnie stało

Kurde to mi mówili żebym na podniesionym robił, dziwne.
Jak podniosłem to otwory rozpóry ledwo pasowały pod otwory w kielichach. Takie lekko naprężone śruby skręciłem, ale póki nic się nie dzieje to nie ruszam.

Edit: Już doczytałem że albo podnieść albo nasadki. Ja mimo podniesienia sobie nasadki wrzuciłem.
Lekko niepasujące otwory to może wynik wieku auta, ale dziwne bo bym się spodziewał że kielichy się zejdą do siebie a one były jakby minimalnie szerzej niż otwory w rozpórce (aczkolwiek na podniesionym aucie).

Edytowane przez JakubO2 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zamówiłem takie śruby bez łba na imbus i planuje je wkręcić w miejsce normalnych śrub, później na to rozpórkę i po kolei normalne śruby. Nic się wtedy nie powinno przesunąć nawet o milimetr i teoretycznie niepotrzebne są nasadki do zablokowania mcpersona :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam w ogóle nie ma łba, ale przynajmniej amor z dołu się nie przemieści. Alternatywnie na czas montażu musisz wykręcić wszystkie 6 śrub i wszystko zaczyna lekko latać, po to trzeba wkładać te nasadki. Jak się wkręci na chwilę te śrubki bez łba to wszystko nie powinno nawet drgnąć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli samochód stoi na kołach ( nie jest podniesiony ) to własnym ciężarem ciśnie na amor więc nic nie powinno się przemieścić  chyba że będziemy ruszać intensywnie autem ( wsiadać wysiadać ) 

Lub kręcić kierownicą 

A do do wkręcenia długich śrub może warto szpilki wkręcić ( wykręcać jedną i wkręcać ucięta szpilkę ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

 Myślę że to nie wina samej rozpórki. W drugim aucie też pękła mi szyba ale od naprężeń podszybia które zamiast ściągnąć odginałem przy montażu kabli pod wzmacniacz. Na drugi dzień szyba poszła na pół w tym miejscu gdzie to odginałem. 

Przypuszczam że zostanie Ci to z AC zrobić bo serwis znając życie wymyśli jakaś teorię by zwalić winę na Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ze pojadę do tych od szyb i zablokuje to aby nie pękało dalej bo jest to w miejscu pod wycieraczkami gdzie z wewnątrz wcale tego nie widać - i będę dalej z tym jeździł do czasu az policja przy kontroli tego nie dojrzy ,   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mil3k6 napisał:

po montażu rozpórki pękała  szyba przednia

U mnie nie pękła a Twoja usterka może być od rozpórki, a raczej z montażem może być coś nie tak. Temat rozpórki w po innych forach to zawsze obawa o pęknięcie szyby, ryzyko takie samo jak przy każdym innym modzie. Zanim wymienisz szybę na nową zweryfikuj montaż rurki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpórkę zakładałem zgodnie z Twoim @Namo  filmikiem i latam z nią już 3 miesiące - zastanawiam sie jaki błąd mogłem popełnić , dodam że nie uderzyłem niczym w szybę  a pęknięcia idzie centralnie od środka od dołu zastanawiam sie co powie servis auto na gwarancji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mil3k6 napisał:

co powie servis auto na gwarancji

Wpierw zdemontuj rurkę a potem jedź.

2 godziny temu, Mil3k6 napisał:

zastanawiam sie jaki błąd mogłem popełnić

Wiesz jak to jest, mogło się coś przesunąć i napręża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście zanim pojadę na oględziny to przywrócę wszystko do stanu fabrycznego - może przejdzie 

Po za tym czytałem na kilku forach że ludziom pęka szyba bez rozpórki a inni polecaj jej montaż heheh , może moja i tak miała pęknąć a rozpórka wydłużyła czas który był potrzebny na pojawienie sie pęknięcia .... albo odwrotnie :////  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście reklamacja odrzucona powód test szpilką która zatrzymuje się w jednym miejscu - uznali ze jest to mechaniczne uszkodzenie ( a nie było )  

Dla potomnych jeśli pęknie CI szyba jedz od razu do servisu aby szyba sie nie wyłupała podczas jazdy wtedy przejdzie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team