Skocz do zawartości

Jaka max szerokość felgi 19 cali?


Michał Baran

Rekomendowane odpowiedzi

Nna lato chce wrzucić felgi 19' do mojej RSki , teraz pytanie - jakie z przodu wejdą najszersze i jakie z tyłu? przód 8.5 a tył 9.5 raczej nie powinno być problemu? Dodam że będą założone jeszcze eibachy pro kity.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktoś sprawdzał już jak się sprawy mają z nową OIII RS po lifcie? bo właśnie taką mam i szukam felg 19" na wiosnę... doświadczenie z poprzedniego auta (cupra 1p) nauczyło mnie, że istnieje zawsze pewien limit szerokości z ET żeby nie obcierało:) ja nie chcę żadnych stance'ów, spasów itd... chce żeby nie obcierało i nie wyglądało gorzej niż ori:)

mam 2 typy:

1) R19 8J ET45

2) R19 8J ET50

Pytanie czy felga z ET45 nie będzie wystawać i obcierać przy obciążeniu z tyłu (pytam ze względu na poszerzenie tylnej osi w Octavii po lifcie)...

Jeśli macie jakieś praktyczne wskazówki i sugestie to proszę o podzielenie się nimi bo teorię mam opanowaną... Mierzyć już mierzyłem i przeliczałem na www.willtheyfit.com ... Ale praktyka czasem okazuje się inna..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zimę założyłem felgi 18" 8j  ET50 szerokości - nic nie obciera, koła są trochę bliżej rantów ale nic nie wystaje, przymierzałem też felgi 19" 8,5j ET40 i też nie wystawały. Sprawdź jeszcze w kalkulatorze z linku pod spodem, całkiem przyjemne narzędzie :)

Kalkulator obrazkowy ;) :

http://uniwers.vot.pl/et/

Naciągi :D :

https://tyrestretch.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie na lato mam Tomason-y TN17 w rozmiarze 19x8,5 ET 45. Z przodu jest ok, ale do tyłu dorzuciłbym jeszcze dystanse 10 mm. Przy 9,5 cala feldze to myślę że ET nie mniejsze niż 45...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

witam wszystkich.

skorzystam z okazji i podłącze się do tematu z zapytaniem o felgi.

rodzina się powiększa i z MB CL600 (c216) przesiadam się na Octavię 3, czekam na nowe combi 1,8 TSI DSG 4x4, mam jeszcze chwile czasu i standardowe TRIUS 7Jx17" w kolorze czarnym chce zostawić sobie na zimę a na lato nabyć coś większego 18 lub 19 i pytanie czy w takiej konfiguracji 19'' nie będzie za duże. Jeżeli 19 byłaby ok to jakie et i tak dalej? Przyznaje się bez bicia że w tych tematach jestem zielony. Zależy mi tylko na fajnym wyglądzie i liczę się z tym że komfort jazdy ulegnie zmianie. z góry dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Dnia 30.11.2017 at 21:24, ucho235 napisał:

Ja u siebie na lato mam Tomason-y TN17 w rozmiarze 19x8,5 ET 45. Z przodu jest ok, ale do tyłu dorzuciłbym jeszcze dystanse 10 mm. Przy 9,5 cala feldze to myślę że ET nie mniejsze niż 45...

Możesz jakies zdjecia wrzucić  jak To wyglada z każdej strony  dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team