Skocz do zawartości

Fotochromatyczne lusterka zewnętrzne


sawel

Rekomendowane odpowiedzi

Ale w przypadku jakby nie było obsługi zewnętrznego fotochromu, to można się dopiąć przewodami do kabelków wewnętrznego fotochromu?
Wiadomo, trochę więcej roboty, nie jest to do końca rozwiązanie OEM, no ale zawsze jakieś wyjście, a jak się to odpowiednio zrobi, to nie będzie widać różnicy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@Grychnik Kamil [mention=3009]AdiRuti[/mention]

Jakie są Wasze ostatecznie ustalenia na te sciemniane zewnętrzne ;)[mention=45]rrobert[/mention] puscisz mi to samo PW co do Kamila ;)

Dorobiłem sie nareszcie zewnętrznych wkładów fotochrom bo slabo z dostępnością tego i trochę to trwało.

Mam je na biurku i teraz sie zastanawiam co dalej :)

Generalnie w moim przypadku O3FL z wew samosciemniajacym a na zewnątrz składane i podgrzewane.

Jakie możliwości by działały..?

To sie tyczy lusterek zewnętrznych

trzeba zdjąć lusterko i sprawdzić czy w pinie 4 i 5 są przewody 

Burdel sie zrobil w temacie bo tytuł dotyczy tylko zewnętrznych a tu pytania i odpowiedzi o wewnętrzne lusterko i jeszcze na dokładkę o radarach martwego pola ;)

bc0498d12fdd7a3081e51cee0f2dbcae.jpgca0a1a332865c1c963245799295cfb60.jpg01642eaade404d394b56e9a757e4a5b5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Chcę kupić lusterko wewnętrzne 3G0 857 511 AD 9B9 i do tego w przyszłości dołożyć jeszcze zewnętrzne fotochromatyczne (11 pin). (Wiem, że muszę wymienić sterownik drzwi.)

Podłączenie lusterka wew.:

"Pin 1 lusterka - 4 / złącze 10-stykowe wyłącznika świateł - zasilanie 

Pin 2 lusterka - 6 / złącze 10-stykowe wyłącznika świateł - masa

Pin 3 lusterka -  64 / złącze 73-stykowe, czarny centralna elektryka - światło cofania,

Pin 6 lusterka - 2 - oświetlenie kabiny"

 

Zostają dwa piny. Do czego (do których pinów) je podłączyć, żeby działały zewnętrzne lusterka fotochromatyczne?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz już składane lusterka to masz prawidłowy sterownik. do sterowania lusterkiem zewnętrznym podpinasz się  

lusterko  -  słupek  A wtyczka drzwi

pin 4  -          2
pin 5 -           3

a instalacja w drzwiach powinna być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rrobert napisał:

jak masz już składane lusterka to masz prawidłowy sterownik. do sterowania lusterkiem zewnętrznym podpinasz się  

lusterko  -  słupek  A wtyczka drzwi

pin 4  -          2
pin 5 -           3

a instalacja w drzwiach powinna być

Sterowniki mam ...393E i muszę zmienić na ...593E. I przy okazji czy na dwie strony muszą być 593 i 592, czy mogą być obydwa identyczne? Po czym poznać, że sterownik jest od Skody?

Gdzie w sterowniku wpiąć przewody od wtyczki drzwi (jeśli ich nie będzie)? Bo z tego, co rozumiem to jest tak:

lusterko wew. pin 4 -> wtyczka drzwi pin 2 -> sterownik pin x
lusterko wew. pin 5 -> wtyczka drzwi pin 3 -> sterownik pin y

Edytowane przez KamiX (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki, w takim razie będę szukał dwóch.

48 minut temu, cliner napisał:

Muszą być 593e(kierownik) i 592(szkodnik).Nieistotne od jakiego VAG-a,musisz zrobić ich parametryzację od Skody Octavia 3(jak jest nowszy software można ograć jako pierwsze).

Zapytałem po czym poznać, że jest od Skody. Wiem, że mogą być od innego VAGa, ale nie mam czym zrobić zrobić parametryzacji.

P.S. Może być od innego modelu Skody (np. Kodiaqa), żeby nie trzeba było robić parametryzacji?

Edytowane przez KamiX (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak podepniesz i będą źle chodzić lusterka to znaczy ze nie od octavia . muszą być od octavia lub konieczna będzie ich odpowiednia parametryzacja. instalacja w drzwiach przeważnie jest więc tym się nie martw 

Dnia 22.01.2020 at 20:23, mcq napisał:

@Grychnik Kamil [mention=3009]AdiRuti[/mention]

Jakie są Wasze ostatecznie ustalenia na te sciemniane zewnętrzne ;)[mention=45]rrobert[/mention] puscisz mi to samo PW co do Kamila 😉

Dorobiłem sie nareszcie zewnętrznych wkładów fotochrom bo slabo z dostępnością tego i trochę to trwało.

Mam je na biurku i teraz sie zastanawiam co dalej :)

Generalnie w moim przypadku O3FL z wew samosciemniajacym a na zewnątrz składane i podgrzewane.

Jakie możliwości by działały..?

To sie tyczy lusterek zewnętrznych

Burdel sie zrobil w temacie bo tytuł dotyczy tylko zewnętrznych a tu pytania i odpowiedzi o wewnętrzne lusterko i jeszcze na dokładkę o radarach martwego pola 😉

bc0498d12fdd7a3081e51cee0f2dbcae.jpgca0a1a332865c1c963245799295cfb60.jpg01642eaade404d394b56e9a757e4a5b5.jpg

w twoim przypadku sprawdz jakie masz lusterko wstaczne wewnętrzne. po FL było kilka rodzai i niektóre nie miały sterowania zawnętrznymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, KamiX napisał:

Po czym poznać z jakiego samochodu jest sterownik?

Pytanie 2, czy może być sterownik 5Q4959953?

Chyba nie mozna poznac z jakiego auta jest wyjety sterownik. One wszystkie sa takie same. Trzeba zaufac sprzedajacemu.

Raczej bym nie kombinowal z innym numerem sterownika. 5Q4959592E i 5Q4959593E takie powinny byc. Widzialem tez z literka F na koncu.

Z tego co sie dowiedzialem to parametryzacja musi byc od Octavii. Wszyscy tak twierdza.

@rrobert
wyslalem Ci wiadomosc na priv odezwij sie w wolnej chwili.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę szukał po opisach, żeby był od Octavii.

14 godzin temu, wawu1991 napisał:

Raczej bym nie kombinowal z innym numerem sterownika. 5Q4959592E i 5Q4959593E takie powinny byc. Widzialem tez z literka F na koncu.

No właśnie @rrobert pisał, że mają być 5E4959953E i 5E4959952E, a widziałem z literką Q na początku i zastanawiam się, czy też by nie pasowały.

Jak wklejam do przeglądarki 5E4959953 to mam brak wyników, taki sterownik w ogóle jest?

EDIT: Właśnie sprawdziłem i nie ma 5E495995x, faktycznie powinny być 5Q495959x

Edytowane przez KamiX (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, KamiX napisał:

Właśnie, jak jest z literą na końcu? Może być jakakolwiek lub bez niej, czy musi być E/B?

Porównałem te z końcówką F i E i piny są inaczej ułożone (inna kolejność). Więc zakładam że tylko E i B są prawidłowe. Najlepiej mieć z literką E te są 100% sprawdzone. Dodatkowo z F mają inny firmware wbity.

Edytowane przez wawu1991 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, wawu1991 napisał:

Porównałem te z końcówką F i E i piny są inaczej ułożone (inna kolejność). Więc zakładam że tylko E i B są prawidłowe. Najlepiej mieć z literką E te są 100% sprawdzone. Dodatkowo z F mają inny firmware wbity.

Dzięki. Ciężko znaleźć te sterowniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, KamiX napisał:

Dzięki. Ciężko znaleźć te sterowniki.

Zeby trafic na takie z Octavii to trzeba polowac. Ja mam jeden i szukam drugiego. Mam tez z Leona awaryjnie gdybym nie znalazl od Octavii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak pisałem ze ma być 5e4 to pomyłka przepraszam. powinny być 5q4

1 godzinę temu, wawu1991 napisał:

Teoretycznie tak bo sa niezalezne. Praktycznie nie wiem bo chyba nikt tak nie robil.

no nie. przesyłane sa informacje z jednego do drugiego i do bordnez. jak b to oba jak e to też oba inne nie mają parametryzacji do o3 przed fl 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.12.2020 at 20:50, rrobert napisał:

no nie. przesyłane sa informacje z jednego do drugiego i do bordnez. jak b to oba jak e to też oba inne nie mają parametryzacji do o3 przed fl 

A wiesz jakie mają po fl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, wawu1991 napisał:

Dzięki, kupione.

A Ty jakiego szukasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, KamiX napisał:

Dzięki, kupione.

A Ty jakiego szukasz?

Ja juz mam kupione. Umowilem sie z rrobert na zmiane lusterek, bedziemy wgrywac prametryzacje do sterownikow ktore juz mam. Jezeli rrobert sie zgodzi zrobimy test i zobaczymy czy vag can pro od chinczyka tez wgra te pliki jak oryginal. Ale to juz zalezy od niego.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok.

Orientuje się ktoś z jakich samochodów/o jakich numerach podejdą wkłady fotochrom do Octavii?

Z tego co patrzyłem to chyba z Rapida i T-Roca są takie same.

Edytowane przez KamiX (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, KamiX napisał:

Ok.

Orientuje się ktoś z jakich samochodów/o jakich numerach podejdą wkłady fotochrom do Octavii?

Z tego co patrzyłem to chyba z Rapida i T-Roca są takie same.

Lewe: 5E0857521С / 925-1530-001

Prawe: 5E0857522C / 925-1531-001

Edytowane przez wawu1991 (wyświetl historię edycji)
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team