Skocz do zawartości

Olej do RS 245


Bulbiszon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, momentalnie traci film)

Powałkowałem tematy ale mam problem.

Chcę sobie zmienić olej po 2000km - kupiłem millersa 5w40 zgodny z normą vw 502 (wg instrukcji na stałym okresie ma być właśnie ten).

Panom w serwisie ufam ale temat rozwałkowuje na wszystkie strony - w serwisie powiedziano mi, że nie zalaliby ani tym rekomendowanym vm 508 (0w20) - olej ponoć woda, zrobiony pod normy ekologiczne momentalnie traci film); nie zalaliby też 5w40 bo dla tego silnika za gęsty ... zalecają 5w30.

Możecie mi rozjaśnić sprawę? dla mnie 0w20 to się do słonecznej Kalifornii nadaje IMHO ... 

Bulbiszon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już 0w20 leja? 

A tak poważnie to 0w40 najlepszy będzie. 5w40 napewno nie jest za gesty. Chyba że te silniki w 245 są zupełnie inne niż nasze CHH w co wątpię. 

5w30 również to olej ekologiczny. Za słaby do tych silników moim zdaniem. 

Edytowane przez Kamil RS230 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bulbiszon nie słuchaj tych głupot co Ci w serwisie mówią. Leje 5W40, albo 0W40 i będziesz zadowolony. 0W20 to tak jak napisałeś.... woda, albo olej kujawski ;) U siebie mam zalanego Penrite 0W40, zrobione już koło 10 tysięcy i nic nie dolewałem, a moja kura ma dość mocny silnik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0w20 to do kosiarki można sobie nalać, lej 0w40 albo penrite albo millers, też jest dobry aktualnie mam taki zalany, temp. robocza około 5 stopni mniejsza niż na penrite. Reszta bez zmian :) Jak będę miał chwile to porównam oba oleje, bo jeżdziłem na obu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Namo zmienił(a) tytuł na Olej do RS 245

Udało się wymienić na 5w30 - zaleje tym i zobaczę.

Co do brania oleju to instrukcja przewiduje, że do 0,5 litra może łyknąć (przez pierwsze  5kkm nawet więcej).

Co do samego Millersa - ja ogólnie polecam. Zmieniłem za namową kolegi w poprzedniej O3 1.8 TSi - spalanie realnie spadło o litr przy drugim zalaniu, po pierwszym zdecydowanie szybciej osiągał temperaturę roboczą.

Nie pamiętam też, żeby mi 1.8 tsi w O3 w ogóle brał paliwo. Najgorzej wspominam 1.4 tsi caxa w o2 fl - podróż Kraków -> Łeba - dolewka ponad litr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... hmmm, nie wczytałem się dokładnie.

Nic póki co pójdzie ten w opcji Nano Drive a potem pójdzie rekomendowany.

Edit: myślałem, że mi może na serwisie zrobią płukankę z liquid molly ... ale nie chcą. W Subaru nie było problemu.

Edytowane przez Bulbiszon (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy pierwszych 3tyś km zmieniłem też na millersa. Faktycznie różnica była zauważalna w temp przy ostrzejszej jeździe (max chyba 106st miałem), nawet na autostradzie przy dłuższej jeździe prawie przepisowej prędkości 9_9. Spalanie tez w dół. Ale żeby takie znaczące różnice???

ps. u mnie serwisie bez problemu wymieniają na taki olej jaki przywiozę, tylko norma musi się zgadzać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team