Skocz do zawartości

Olej do RS 245


Bulbiszon

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Bulbiszon napisał:

Ehhh ... chyba jednak dałem dupy z tą wymianą ... mam 5w30 ... ale w VW 507 ...

Wymieniaj to znów na VW 502.00. Racja 507.00 jest do 30000 km:) 

Edytowane przez Kamil RS230 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak olej tylko do diesla. 504/507 i wymiana wg komputera (diesel i benzyna) albo 502/505 i wymiana co rok lub 15k km (tylko benzyna).

Właściwie każdy 5W30 ma 504/507. Lub inaczej mówiąc nie ma 5w40 lub 0w40, który ta norme spełnia. Są tylko 502/505.

Możesz jeździć na 5w30 i zmieniać co 15k km.

Ja jeżdżę na 5w40 502/505. Zmieniam co 10-11k km. ;)

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby kogoś interesowało:

W instrukcji 504/507 nie ma ... ale dzięki obsługującemu mnie Panu w Interauto na Kocmyrzowskiej w Krakowie - VW 504 pasuje do RS 245.

Jakby co służę skanem z rozpiski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.11.2017 at 17:40, Hubee napisał:

Nie ma czegoś takiego jak olej tylko do diesla. 504/507 i wymiana wg komputera (diesel i benzyna) albo 502/505 i wymiana co rok lub 15k km (tylko benzyna).

Właściwie każdy 5W30 ma 504/507. Lub inaczej mówiąc nie ma 5w40 lub 0w40, który ta norme spełnia. Są tylko 502/505.

Możesz jeździć na 5w30 i zmieniać co 15k km.

Ja jeżdżę na 5w40 502/505. Zmieniam co 10-11k km. ;)

jest 5w40 z 504  :) i to nie jeden

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Hubee napisał:

No! Teraz to jasne. Bo wlasnie nic z ta norma w 5w40 nie znalazlem.

Jest millers z 5w40 i LL ale LL wg millersa niekoniecznie wg VW.

http://www.e-autoteile.pl/s-t-72-693-MILLERS-OILS-XF-LONGLIFE-5W40-5L--KRAKOW.aspx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Hubee napisał:

No! Teraz to jasne. Bo wlasnie nic z ta norma w 5w40 nie znalazlem.

generalnie potestowałem wiekszość olejów cywilnych w lepkości 0w40 w 2,0 tsi i 1,8 tsi  EA 888. I wybrałem jeden :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.11.2017 at 00:12, Maliniak napisał:

Ile można wałkować ten sam temat? :) @Roberto795 już wielokrotnie pisał, że najlepiej wypada Millers XF 0w40 i tego też zaleję na wiosnę i przy nim zostanę.

O Panie ... można wałkować milion razy.

Millers (pomijając głupie historie pt.: lałem millersa zanim było to modne) ma jedną zaletę - jest produkowany i rozlewany w jednym miejscu ... wbrew pozorom to naprawdę dużo daje. Trochę jak z oponami - szukamy opony z roku, w którym kupujemy ponieważ HGW jak opowa była przechowywana.

Poza tym ... jest to forma kontroli - jak producent zacznie jebać ... mamy team, który obserwuje :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zapytam z ciekawości: Zgodnie z instrukcją przy Octavi RS245 przeglądy są co 30tys lub 2lata? Pytam, bo czytając ten wątek zgłupiałem troche :)

Edytowane przez grzelak (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, grzelak napisał:

Tak zapytam z ciekawości: Zgodnie z instrukcją przy Octavi RS245 przeglądy są co 30tys lub 2lata? Pytam, bo czytając ten wątek zgłupiałem troche :)

Tak jak wszędzie: albo long life i wymiana wg komputera (raz tak zrobiłem i po tym, jak zobaczyłem co się wylewa z miski stwierdziłem, że ll to pomyłka) albo stały co 15kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Bulbiszon napisał:

Tak jak wszędzie: albo long life i wymiana wg komputera (raz tak zrobiłem i po tym, jak zobaczyłem co się wylewa z miski stwierdziłem, że ll to pomyłka) albo stały co 15kkm.

No to elegancko. Ja mam auto w wynajmie długoterminowym wiec trzymam się tych 30k km lub 2 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, grzelak napisał:

No to elegancko. Ja mam auto w wynajmie długoterminowym wiec trzymam się tych 30k km lub 2 lata.

Tylko 1-szy przegladvw RS jest po 2 latach lub 30 tys km. Kolejne wymiany oleju sa co 15 tys km. Ja polecam Swoim klientom wymiany co 10 tys km olej + filtry. Wtedy te auta jezdza bezawaryjnie przez wiele lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, grzelak napisał:

Tak zapytam z ciekawości: Zgodnie z instrukcją przy Octavi RS245 przeglądy są co 30tys lub 2lata? Pytam, bo czytając ten wątek zgłupiałem troche :)

Przeglądy, a nie wymiana oleju. Jedno z drugim ma tylko coś wspólnego jak Ci się terminy pokryją :)

Tutaj rozmawiamy o wymianie oleju, a od tego jest osobne wskazanie komputera, ale znajduje się w tym samym menu gdzie informacja o przeglądzie.

My z reguły mamy wbity zmienny okres wymiany oleju, ale są i przypadki, gdzie wbija się go na stałe. Tak ma np. mój kumpel, który ostatnio wziął rocznego Rapida - 30k na sztywno, więc kazałem wymienić olej czym prędzej (22k na szafie) i to zmienić albo na zmienny albo na 15k.

W przypadku zmiennego okresu nie ma opcji żeby utrzymało się 30k. U mnie po kilku miesiącach jeżdżenia spadło do 18k, ale i tak wymieniłem po ok. 10k bez robienia inspekcji (nie resetowali licznika). Teraz wymienię na wiosnę według wskazania komputera (poza km masz jeszcze czas i wymieniasz co przyjdzie pierwsze) + albo ustawię na sztywno 15k albo zostawię jak jest i będę robił jak do tej pory, bo w przypadku pakietu przeglądów mam co drugą wymianę za darmo. Zresztą i tak pewnie prędzej będę wymieniać z racji upływu kolejnego roku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Kamil RS230 napisał:

@Maliniak ja wymianę oleju mam ustawione na stałe 15 tyś km. Teraz zmienię na 10 tyś km. I tak będę zmieniał. 

Z tego co pamiętam to millers, nawet dla olejów LL, nie zalecał więcej niż 15kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team