Skocz do zawartości

Olej do RS 245


Bulbiszon

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 miesięcy temu...

Panowie potrzebuje pomocy!

Pierwsza wymiana przy 15 tyś km w Octavii RS245. Oczywiście decyduje się na Millersa. Tylko wg normy VW 504/507 są tylko dwa rodzaje i tylko 5w30:
Millers Oils EE Longlife 5W30
Millers Oils XF Longlife 5W30
Czy ktoś z Was miał do czynienia z tymi olejami? Czytałem, że najlepiej zalać 0w40 albo 5w40 ale nie mogę znaleźć żadnego Millersa spełniającego normę 504/507.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, starski555 napisał:

Panowie potrzebuje pomocy!

Pierwsza wymiana przy 15 tyś km w Octavii RS245. Oczywiście decyduje się na Millersa. Tylko wg normy VW 504/507 są tylko dwa rodzaje i tylko 5w30:
Millers Oils EE Longlife 5W30
Millers Oils XF Longlife 5W30
Czy ktoś z Was miał do czynienia z tymi olejami? Czytałem, że najlepiej zalać 0w40 albo 5w40 ale nie mogę znaleźć żadnego Millersa spełniającego normę 504/507.
 

Mam zalane 5w30. Jakby co służę skanem strony z serwisu, w zktórego czarno na białym jest, że do tego silnika jak najbardziej pasuje.

Edytowane przez Bulbiszon (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, to norma 504/507 tyczy się wymian co 30kkm. Spokojnie możesz zalać olej o normie 502/505. Nikt nie będzie robił z tego powodu problemów. Piszę z pamięci więc może ktoś mnie poprawi jakby było coś nie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
1 godzinę temu, marcelinho93 napisał:

Nie chce zakładać nowego tematu więc tu się podpinam z pytaniem jak olej polecacie do 2.0tdi CR 150km? Skoda O3

Wysłane z mojego MHA-L29 przy użyciu Tapatalka
 

1. Penrite Enviro + 5w30

2. Millers EE LL 5w30

3. Neste City Pro 5w30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Penrite Enviro + 5w30
2. Millers EE LL 5w30
3. Neste City Pro 5w30
Przy przebiegu 171tys km może 5w40? Bo nie wiem jaki był wlewany bo samochód dopiero kupiony od das Welt auto

Wysłane z mojego MHA-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy przebiegu 171tys km może 5w40? Bo nie wiem jaki był wlewany bo samochód dopiero kupiony od das Welt auto

Wysłane z mojego MHA-L29 przy użyciu Tapatalka

Znajdź 5w40 spełniający wymagane normy do tego silnika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad tym myślałem http://lejolej.pl/pl/p/MILLERS-OILS-EE-LONGLIFE-5w40-5L/292

Wysłane z mojego MHA-L29 przy użyciu Tapatalka


I popatrz co tam jest napisane "VW 502.00, 505.01"

Mam ten sam silnik i podobno potrzebujemy 507.00

Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Cześć wszystkim. W sobotę odbieram RS245 z salonu. Chcę zmienić olej po wyjeździe. Pytanie czy skorzystać z płukanki? Jeżeli tak to jakiej? LM? A jeżeli chodzi o olej to widzę, że wszyscy polecają Millersa 0/5w40 lub 5w30. Ja w poprzednim samochodzie miałem dobre doświadczenie z motulem. Co sądzicie o motulu do tego silnika?

plukanka LM, Millers, Amsoil.

Olej 0w20, 0w30, 0w40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

jestem tu świeży więc cześć wszystkim Klubowiczom !

Jestem przed wymianą oleju w Octavi 245. Przeczytałem cały wątek, instrukcję i inne źródła i mam lekki mętlik w głowie.

Byłem przekonany, aby zalać olejem Millesra XF czy EE 5W30 zgodnie z normą 504.00 dla silników benzynowych.

W instrukcji jednak do silnika 2.0/ 180 kW jest przypisana wyłącznie specyfikacja 508.00 (olej 0W20)- brak opcji stosowania zamiennie z normą 504.00.

Millres również ma taki olej XF LL VW 0W20 - http://sklep.millersoils.pl/100-syntetyczne-oleje-longlife/586-millers-oils-xf-longlife-vw-0w20-5l.html

Skoro w instrukcji jest przypisana do tego silnika tylko norma 508.00 to po pierwsze serwis może się wypiąć i nie zalać oleju zgodnego z normą 504.00, a po drugie może coś w tym jest, że przy tym konkretnym silniku olej powinien być 0w20 choć to ciężko argumentować.

Dodatkowo nie ułatwia sprawy fakt, że nie wiem jaki olej jest zalany fabrycznie, ponieważ 0w20 fabryczny jest niebieski, a na bagnecie mam olej koloru olejowego... 

Ktoś, coś na to powie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team