Skocz do zawartości

Zmiana ceny auta w trakcie jego produkcji...


marpol

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy mam dylemat i niesmak jednocześnie. Zamówiłem Octavię 29 września, zadowolony z ofert, rabatów i konfiguracji,  aż w tem mój optymizm prysnął. Kilka dni temu dowiedziałem się, że pakiet Amazing dla wersji Style nie uwzględnia już podgrzewanej kierownicy oraz tempomatu z ogranicznikiem prędkości. Cena pakietu oczywiście niezmiennie wynosi 1800 zł. Oczywiście koszty kierownicy i tempomatu wobec zaistniałej sytuacji, dodatkowo spadają na mnie. Dealer podesłał mi takie wyjaśnienie: 

Niestety importer/producent nie bierze pod uwagę daty zamówienia a datę produkcji samochodu. Bierze się to z planowania linii produkcyjnych dostosowanych do aktualnych zmian.

 Dzwoniłem do SAP, gdzie spotkałem się ze zdziwieniem, ale konsultant zaproponował napisanie zażalenia do importera. Dziwna ta polityka Skody, aż się boję,  jakie dodatkowe koszty jeszcze mogą na mnie czekać. Jakie kroki powinienem podjąć,  czy mogę liczyć na ewentualny zwrot zaliczki, co traktuje jako ostateczność.

Edytowane przez marpol (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marpol ja jak zamawiałem swoją Octavię w lutym 2016 obowiązywał cennik modelu MY16. Produkcja była już w roczniku modelowym MY17. Cena nie uległa zmianie mimo wyższych cen poszczególnych pakietów. Do tego zamówiłem kamerę cofania która w MY16 nie miała spryskiwacza a w MY17 już tak.. Wiązało się to z dokupieniem wycieraczki tylej szyby. ASO pokryło to w własnej kieszeni jak również tą różnicę w cenach MY16-MY17.

Edytowane przez Kamil RS230 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team