Skocz do zawartości

xpower29

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Octavia II Kombi 4x4, 1.9 TDI BKC 105kM, 2005, haldex 2 gen.

Po odpaleniu silnika wszystko działa jak należy, napęd działa bez problemu. Po przejechaniu kilku kilometrów zapala się kontrola kontroli trakcji i napęd na tył przestaje działać.
Komputer pokazuje błąd pompy ciśnienia wstępnego. Dodam że po ponownym uruchomieniu silnika napęd znowu działa (ale nie zawsze).
Postanowiłem zdemontować pompe i sprawdzić problem z bliska. I tu moje pytanie... Macie jakieś rady i wskazówki jeżeli chodzi o wyjęcie/ wymianę pompy haldexa? Jak sprawdzić czy rzeczywiście pompa jest uszkodzona a nie np sterownik? Myślałem żeby ją podłączyć "na krótko" ale nie wiem czy tak da sie ją sprawdzić. Z drugiej strony jakby była spalona czy coś to napęd nie działał by od początku a tak jak wspominałem - napęd dziąła przez jakiś czas po odpaleniu (sprawdzone na śniegu). Jeżeli ktoś miał już styczność z takim problemem to bardzo prosze o pomoc.

Pozdrawiam wink.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz zauważyłem że Ty z Twardorzeczki :-D No własnie myślałem nad używką ale nie moge znaleźć do II gen żadnej. W jednym sklepie znalazłem nową za 799. 

Ogólnie o to miałem taki zamysł żeby wyciągnąć pompke i sprawdzić ją na "krótko". Być może szczotki bądź komutator już jest na wykończeniu. A jeśli na sucho bedzie działać normalnie to uznam że pompa jest ok. 

https://www.youtube.com/watch?v=W8O7Oif16bA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wjechałem autem na najazdy i postanowiłem że sam wymienie pompe od haldexa. Zastanawia mnie jak wyciągnąć wtyczke ze sterownika bo kabel od pompki idze ponad mostem i jest przymocowany na kilku zaczepach a nie ma tam dużego pola manewru. Jak ktoś sie już z tym bawił to liczę na jakieś wskazówki ;)

Pozdro 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Pisze tutaj żeby nie zakładać nowego tematu. Jakiś czas temu wymieniłem pompe haldex. Napęd działa... cały czas. Z jakiegoś powodu tył nie chce sie rozłączyć. Chce wyciągnąć bezpiecznik który odpowiada za 4x4 ale nie wiem który to. Szukałem opisu w necie ale wygląda na to że mam jakąś inną skrzynke O.o

Pomoże ktoś? Zamieszczam fotke bezpieczników. :-P

20180125_170016.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dla potomnych doprowadzenie haldexu 5 generacji do użycia

Marcin Sąsiadek Ropczyce 3 Maja 272a

tel 889563007

mój błąd wg vcdsa C1112

koszt 400 pompka olej 200

i ......działa :)Polecam sam korzystałem z naprawy 🙂

Nie wiem...może ktoś by zrobił sam lepiej taniej ..ja skorzystałem z oferty jw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team