Skocz do zawartości

Trzeszczenie w środkowym panelu


Ahiasz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam klubowiczow

Mam nadzieję że mi pomożecie od pewnego czasu przy obrotach od 1.500 do 2000 jest Slyszalem trzeszczenie wrecz drżenie jakby coś było nie skręcone w panelu środkowym ( zdjęcie).  Mieliście podobny problem może macie jakąś instrukcję jak to rozegrać bo mnie jasna cholera trafi.

P.s ktoś poradził sobie z trzeszczacym fotelem kierowcy

1511949720591261925786.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Ahiasz napisał:

Muszę sprawdzić czy to to.  Ale raczej nie... Chodzi o to że jak przyjadę z boku nogą ten panel to przestaje :(  ale sprawdzę to koło licznjka

Miałem to samo u siebie. Na boku tunelu, z przodu (na wysokości pedałów) masz 1 wkręt. Wykręć go, po czym złap panel w połowie długości i energicznie pociągnij w dół. Element który będziesz miał w ręce, podklej od spodu jakąś gąbką, lub pianką (ja użyłem takiej: https://www.bitmat.pl/pl/p/Pianka-wygluszajaca-kauczukowa-6mm-izolacyjna/176) i zamontuj z powrotem. Powinna nastać cisza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Adam Grzegorz napisał:

Miałem to samo u siebie. Na boku tunelu, z przodu (na wysokości pedałów) masz 1 wkręt. Wykręć go, po czym złap panel w połowie długości i energicznie pociągnij w dół. Element który będziesz miał w ręce, podklej od spodu jakąś gąbką, lub pianką (ja użyłem takiej: https://www.bitmat.pl/pl/p/Pianka-wygluszajaca-kauczukowa-6mm-izolacyjna/176) i zamontuj z powrotem. Powinna nastać cisza :)

Dziś zamówiłem tą mate czekam aż dojdzie i mam nadzieję że to załatwi sprawę :] Fakt przyłożyłem tam nogę :] i od razu lepiej. Powiedz mi wyciszałeś dwie strony od kierowcy i pasażera ?

15 godzin temu, Enriquez napisał:

U mnie pukało połączenie między tym panelem a konsolą w pobliżu mocowania klamer pasów bepieczeństwa. Tam jest po prostu luz i te części pukają o siebie.

to pukanie pasa o Panel to już dawno odkryłem. chyba że mówisz o czymś innym ?

15 godzin temu, Enriquez napisał:

U mnie pukało połączenie między tym panelem a konsolą w pobliżu mocowania klamer pasów bepieczeństwa. Tam jest po prostu luz i te części pukają o siebie.

sprawdzę to dziś u siebie :] przeczytałem jeszcze raz :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Namo zmienił(a) tytuł na Trzeszczenie w środkowym panelu
5 godzin temu, Ahiasz napisał:

Dziś zamówiłem tą mate czekam aż dojdzie i mam nadzieję że to załatwi sprawę :] Fakt przyłożyłem tam nogę :] i od razu lepiej. Powiedz mi wyciszałeś dwie strony od kierowcy i pasażera ?

Nie, robiłem tylko stronę kierowcy. Po drugiej stronie nic hałasuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.11.2017 at 16:14, Adam Grzegorz napisał:

Nie, robiłem tylko stronę kierowcy. Po drugiej stronie nic hałasuje :)

Nooo :D jesteś wielki :D Adam Grzegorz dziś zrobiłem tak jak mówiłeś i faktycznie przestało. Ale przez to że tu nie trzeszczy zacząłem słyszeć drżenie tak jak by od strony pasażera słupek ??? miałeś coś takiego :D wiem ... że im dalej tym głębiej ale jednak :D teraz to mnie denerwuje. 

P.S nie skrzypi Ci fotel kierowcy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Ahiasz napisał:

Nooo :D jesteś wielki :D Adam Grzegorz dziś zrobiłem tak jak mówiłeś i faktycznie przestało. Ale przez to że tu nie trzeszczy zacząłem słyszeć drżenie tak jak by od strony pasażera słupek ??? miałeś coś takiego :D wiem ... że im dalej tym głębiej ale jednak :D teraz to mnie denerwuje. 

P.S nie skrzypi Ci fotel kierowcy ?

Dzięki za miłe słowo - cieszę się, że pomogłem :)

Nie, po za tym plastikiem niczego innego u siebie nie słyszałem. 

Mam wygłuszone całe auto (prócz dachu, który czeka na cieplejsze dni) więc może dlatego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.12.2017 at 10:23, Ahiasz napisał:

To mnie wygłuszenia następne czekają, co jeszcze wygłuszałeś z takich newralgicznych miejsc ?

Wygłuszałem całe auto, więc odpowiadając wprost na Twoje pytanie - wszystko :)

A poważnie - z mojego punktu widzenia, najbardziej problematyczny jest hałas silnika, oraz wiatru podczas jazdy z większymi prędkościami. 

Przegrodę czołową wygłuszyłem tylko do połowy wysokości od strony kabiny (na tyle ile było dojście, bez demontażu deski), a co do wiatru, to w najbliższym czasie chcę wypełnić uszczelki sznurem gumowym - podobno zabieg pozwala na znaczne obniżenie hałasu od drzwi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej słuchajcie dobra mam kolejną zagadkę :] dziś dorzucił się dźwięk. Dochodzący z okolic słupka od strony kierowcy na wysokości głowy :] dziwne dudnienie na wertepach jak by jakaś śrubka była nie dokręcona ? :]  jutro ściągam Panel i lookam ma ktoś jakieś pomysły ?

Dnia 10.12.2017 at 14:09, Enriquez napisał:

Z tym znacznie bym nie przesadzał. Różnica jest subiektywna. Muszę jeszcze dociągnąć zamki.

dociągnąć zamki tzn >?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Ahiasz napisał:

Hej słuchajcie dobra mam kolejną zagadkę :] dziś dorzucił się dźwięk. Dochodzący z okolic słupka od strony kierowcy na wysokości głowy :] dziwne dudnienie na wertepach jak by jakaś śrubka była nie dokręcona ? :]  jutro ściągam Panel i lookam ma ktoś jakieś pomysły ?

W słupku przednim nie ma nic prócz poduszki powietrznej (kurtyny).

W środkowym, raczej też nie ma co dudnić.... może się coś "nieść" z innego miejsca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wziąłem się do tematu rozebrałem słupek boczny, okazało się, że regulacja wysokości pasa - część plastikowa w słupku wypadła z zaczepów i się telepotała. wcisnąłem i przy okazji wyciszyłem :] problem z głowy. Trzeszczenie z drugiej strony zauważyłem przy głośniczku w drzwiach przy szybie. kilka minut :D i nie skrzypi :]

teraz szukanie dalej :] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.12.2017 at 17:37, Ahiasz napisał:

Hej słuchajcie dobra mam kolejną zagadkę :] dziś dorzucił się dźwięk. Dochodzący z okolic słupka od strony kierowcy na wysokości głowy :] dziwne dudnienie na wertepach jak by jakaś śrubka była nie dokręcona ? :]  jutro ściągam Panel i lookam ma ktoś jakieś pomysły ?

dociągnąć zamki tzn >?

Przesunąć te druciane pałąki nieco, aby bardziej drzwi doszły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie ruciane pałąki możesz podesłać jakieś zdjęcie etc ? Robiłeś to u Siebie pomogło ?\

13 minut temu, Enriquez napisał:

Przesunąć te druciane pałąki nieco, aby bardziej drzwi doszły.

jakie ruciane pałąki możesz podesłać jakieś zdjęcie etc ? Robiłeś to u Siebie pomogło ?\

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Fotel maksymalnie do tylu i tam drży plastik który obciera jeden o drugi z dwóch stron na środkowej konsoli 🙂

Trzeba poprostu podłożyć pomiędzy te plastiki taśmę 2 strona ale najlepiej piankowa i po problemie 😉 jak coś mogę zrobić zdjęcie gdzie to jest dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team