Skocz do zawartości

Jakość dźwięku Bolero


Kisielku

Rekomendowane odpowiedzi

Ja używam zwykłego windowsowego Marysia Playera, z oznaczeniem formatu bezstratnego. 

Ale - mając nie co inną konfigurację zestawu audio, nie narzekam na brak dynamiki ani "przystępienie" dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz z YouTube, są w sieci dekodery online...działają perfekcyjnie.

Tylko na flac mogę słuchać tego Cantona a i to nie w każdym  przypadku. inaczej uszy więdną jak pomyśleć ile to kosztuje. 

Edytowane przez Grizli (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pab...
czy ja dobrze zrozumiałem, że to kodowanie wprowadza błąd? Czytałem ta ruska stronę, tłumaczenie jest jakie jest....
To trzeba w tym kodowaniu na zdjęciu , zmienić Binary 00000001 na 00000004?
A to da się w systemie binarnym wprowadzić coś innego niż 0 i 1?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bawisz się w moda z elektrody??????

Po prostu zapytałem Pab..nie codziennie koduję cokolwiek dlatego nie mam takiej wprawy. Lepiej zapytać niż coś skopać,,tak? 

Na tej ruskiej stronce jest sugestia aby zakodować na bit 04 a Ty sugerujesz 05...celowo taka zmiana?

Edytowane przez Grizli (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni raz napiszę..  bo dalej nie rozumiesz...po to dałem fotkę że strzalka aby dostać odpowiedz, że to wskazane miejsce to 11 bajt..że w tej pozycji konkretnej nam wpisać. 4..lub 5..lub cokolwiek... nie wiem jak się zmienia kodowania, po prostu nie mam w tym wprawy. Wiesz , jakbyś miał potrzebę zrobienia pomiarów elektrycznych ochronnych  jakimkolwiek miernikiem , to mogę pomóc..tylko nie wiem czy po moich odpowiedziach zrozumiesz o ci mi chodzi.,,,??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje próby zmiany dźwięku w Bolero 5Q0035840A sprzęt H25 oprogramowanie 0252 poprzez VCDS 17.1.3:

W długim kodowaniu modułu 5F w bajcie 11 mam listę wyboru i mogę wybrać "internal sound system" - bit 01 ustawiony domyślnie lub external sound system" - bit 04 (lub coś związanego z systemem dźwięku ale napewno internal i external). Ustawiłem "external ...", zatwierdziłem kodowanie (zostało przyjęte) ale nie zauważyłem różnicy w dźwięku. Co prawda nie restartowałem Bolero po zakodowaniu. W ustawieniach dźwięku nie zauważyłem też opcji "... subwoofer ..." i "... suround ..." w ustawieniach dźwięku. Ustawienie w tym bajcie 05 lub innej wartości wyczyszcza listę wyboru i powoduje pojawienie się błędu.

Czy coś robię nie tak? Czy moje Bolero nadaje się sprzętowo i softwarowo do tej zmiany?

Edytowane przez msemafor (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 nic innego nie przyjmuje, od razu cisza w radiu i w menu tylko podstawowe ustawienia dźwięku. Dużo ubozsze

15498170806221800726147051535158.jpg

15498171517385751448511995410888.jpg

Wyłączyć. Vcdsa, zapłon i jak długo przytrzymać power...

Pojawiło się takie menu...cisza w radiu...

15498175583532579090405781852664.jpg

Reset opanowany, trzymam power tak dlugo aż się wyłączy i włączy. Jednak menu jest inne a w  radiu cisza.

Edytowane przez Grizli (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się pojawiło na "external ..." wraz z wyciszeniem? Jeśli tak, na coś ten restart i wyłączenie zapłonu pomaga.

Rusek na tej stronie napisał, że dźwięk może się pojawić nawet po 5 minutach.

Daj znać, co z tego wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz zmieniłem tylko w 11 bajcie na external...restart...brak dźwięku i nowe menu...czekam

Msemafor..u Ciebie zadziałało od razu? Czy też te surroundy i subwoofery są nieaktywne? Coś sobie brzęczy co chwilkę w głośnikach,  cicho bardzo...nadal czekam...

Mamy podobny sprzęt..mój to

Bolero 5Q0035840B sprzęt H30

Oprogramowanie 0359

Edytowane przez Grizli (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z sugestiami ruskich po każdej zmianie w tym bajcie powinno się zrestartować bolero (przytrzymanie przycisku zasilania do momentu ponownego uruchomienia) oraz wyłączyć zapłon (chociaż nie wiem, czy wyłączenie zapłonu nie robi też restartu radia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grizlitwój sprzęt ma trochę inne oznaczenia, niż mój. U siebie jak to zmieniłem na 04 to nie odnotowałem zmiany ani dźwięku ani w ustawieniach dźwięku bo nie zrobiłem restartu radia i nie wyłączałem zapłonu. Z tego powodu powróciłem do 01. W poniedziałek lub we wtorek (zależnie od możliwości czasowych) sprawdzę to jeszcze raz z restartem.

Parę postów wcześniej koledzy pisali, że działa im to na Bolero MIB2 więc coś w tym musi być. Może pab567 mógłby coś zasugerować z tym "internal sound system" - bit 01 i external sound system" - bit 04 --> do czego to służy i o co w tych chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.02.2019 at 11:11, Adam Grzegorz napisał:

Wydaje mi się, że jednostka główna jest taka sama - z innym kodowaniem pod sterowanie Cantonem.

Ktoś już coś takiego czynił: 

Niestety, brak dalszych informacji jak to wyjście się zachowywało...

@vbe jakie dalsze losy spotkały Twoją modyfikację ? Możesz opisać coś więcej...?

To rozwiązanie mnie nie satysfakcjonowało, wykonałem je najprostszym sposobem czyli wlutowałem kable bezpośrednio przed końcówkę mocy dodając tylko kondensatory.

Poziom sygnału był bardzo niski wobec czego trzeba było mocno podkręcić "gain" we wzmacniaczu, co spowodowało zbieranie zakłóceń z samochodu.

Dodatkowo czasami pojawiały się strzały w głośniki, dosyć mocne.

Potem była aktywna zwrotnica, konwerter Hi-Low i było prawie ok.

Teraz mam procesor Helixa do którego sygnał wchodzi z wyjścia głośnikowego Bolero i jest bardzo dobrze(jak dla mnie), jeśli ktoś chciałby posłuchać tej konfiguracji to zapraszam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, vbe napisał:

To rozwiązanie mnie nie satysfakcjonowało, wykonałem je najprostszym sposobem czyli wlutowałem kable bezpośrednio przed końcówkę mocy dodając tylko kondensatory.

Poziom sygnału był bardzo niski wobec czego trzeba było mocno podkręcić "gain" we wzmacniaczu, co spowodowało zbieranie zakłóceń z samochodu.

Dodatkowo czasami pojawiały się strzały w głośniki, dosyć mocne.

Potem była aktywna zwrotnica, konwerter Hi-Low i było prawie ok.

Teraz mam procesor Helixa do którego sygnał wchodzi z wyjścia głośnikowego Bolero i jest bardzo dobrze(jak dla mnie), jeśli ktoś chciałby posłuchać tej konfiguracji to zapraszam ?

Twierdzisz, ze wyciągnąłeś sygnał bezpośrednio przed samą końcówką mocy...jednak z tym co napisał Pab ma to się jak ogien do wody. On twierdzi bowiem, że tam jest końcówka mocy zasilana sygnałem cyfrowym a nie analogowym m.cz....chyba, że jest kilka wersji tego Bolero(diametralnie różne). Moze masz gdzieś jeszcze oznaczenie końcówki mocy jaka znajduje sie w Twoim Bolero? 

Jeśli wyciągałeś sygnał bezpośrednio z przed samej końcówki mocy, niepotrzebnie dałeś kondensatory. One są już w przedwzmacniaczu i to mogło spowodować spadek sygnału. 

Do tego przydałby się jakiś korektor zewnętrzny, który  poda już konkretny sygnał na piecyk. Miałem Clariona ze stanów, sprzedałem i żałuje teraz. Miał wyjścia 3V 4 kanały plus aktywny filtr suba z pełną regulacją...echhhhh..chyba zakupie jeszcze raz jeśli uda się coś z tym zrobić. 

p.s 

za tydzień mam urlop..w pipie zz gwarancją,,,wyjmuję jednostkę i sam sprawdzę co w niej brzęczy w środku.

Edytowane przez Grizli (wyświetl historię edycji)
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, vbe napisał:

Teraz mam procesor Helixa do którego sygnał wchodzi z wyjścia głośnikowego Bolero i jest bardzo dobrze(jak dla mnie),

Prócz Helixa - zmieniałeś coś jeszcze ? Czy celem było tylko poprawienie sygnału w oryginalnej instalacj...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, pab567 napisał:

@Grizli ale Ty ustawiłeś wartość 02 a nie 04 więc sie nie dziw że masz ciszę bo 02 to kodowanie do Cantona... 04 ustawisz odnzaczając bit 1 i zaznaczając bit 2

@pab567 zraz będziemy mieli kolejnych x postów z prośbą o tłumaczenie. Mam propozycję i prośbę zarazem - jeśli masz w swoim radiu przestawiony bajt 11 na bit 04 (czy 05), czy możesz po prostu wrzucić tu zdjęcie ekranu kodowania VDCS ?

To chyba ułatwi próby wszystkim zainteresowanym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team