Skocz do zawartości

Jakość dźwięku Bolero


Kisielku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Stałem się ostatnio posiadaczem O3 wyposażoną w Bolero, ale jakość dzwięku jest tragiczna, ponieważ auto jest w leasingu nie mogę zbytnio przy nim dłubać, ale czy jest jakiś sposób na poprawę jakości dzwieku, może jakieś małe kodowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Namo zmienił(a) tytuł na Jakość dzwięku
21 minut temu, krzysztof.kuhn napisał:

trzeba mieć zgodę, wkońcu to ich auto

Uwierz mi, że oni mają głęboko w tyłku to auto. Jakby go trapiła wada fabryczna, nie dało się jeździć i SAP miał gdzieś naprawę a koszta duże to nie kiwnęli by palcem.

42 minuty temu, krzysztof.kuhn napisał:

może jakieś małe kodowanie?

Wracając do dźwięku, zawsze możesz wymienić głośniki w drzwiach na coś lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kleju napisał:

Leasing Ci nie przychodzi co tydzień, nie puka do drzwi i mówi: pokaż auto :p 

PS. Nie lepiej było dobrać Cantona przy zamawianiu samochodu? Teraz już tylko zostaje wymiana i dołożenie zestawu... 

Auto używka wiec nie było opcji doposażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w poprzednim aucie passat b6 miałem RNS510 czyli odpowiednik Columbusa i można było przez VCDS zmienić ustawienia systemu audio i odrazu było słuchać różnice, więc może tu też się tak da?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Namo zmienił(a) tytuł na Jakość dźwięku Bolero
A nie jest to kwestia radia, bo gdzieś doczytałem, że głośniki są nie takie znowu najgorsze, tylko radio jest za słabe. 

Trafiłem na coś takiego, jednak ten wzmacniacz trochę sporo kosztuje

Przerabiałem ten temat. Jeśli chodzi o wzmacniacz jest ok, ale potem poszły głośniki i wygłuszenie. Najlepsze efekty osiągnęliśmy gdy[mention=1263]pab567[/mention] wgrał inną parametryzację dźwięku. Także może zacznij od spotkania z[mention=1263]pab567[/mention]

Z tyłu zostawiłem głośniki fabryczne i rzeczywiście pod wzmacniaczem grają nie najgorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Canton to syf, moze i 2000 to nie jest wiele jak na audio, jednak w porównaniu do fabrycznego zestwu w O2 myślałem, że będzie przepaść z doplaconym systemem, bardzo się rozczarowałem, drugi raz bym nie kupił tylko rzezbił na własną rękę. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Canton to syf, moze i 2000 to nie jest wiele jak na audio, jednak w porównaniu do fabrycznego zestwu w O2 myślałem, że będzie przepaść z doplaconym systemem, bardzo się rozczarowałem, drugi raz bym nie kupił tylko rzezbił na własną rękę. 

Może to nie jest syf, ale na pewno za te pieniądze można spokojnie kupić coś lepszego z Car Audio. Ja zapłaciłem za dobre głośniki i wygłuszenie drzwi 1000 zł. Następny 1000 zł to wzmacniacz 4 kanałowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.12.2017 at 10:12, Kisielku napisał:

Witam, 

Stałem się ostatnio posiadaczem O3 wyposażoną w Bolero, ale jakość dzwięku jest tragiczna, ponieważ auto jest w leasingu nie mogę zbytnio przy nim dłubać, ale czy jest jakiś sposób na poprawę jakości dzwieku, może jakieś małe kodowanie?

Co rozumiesz przez tragiczną jakość dźwięku ? Gra za cicho, nie czysto ? Jakiej poprawy oczekujesz ? 

O3 przed liftem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co rozumiesz przez tragiczną jakość dźwięku ? Gra za cicho, nie czysto ? Jakiej poprawy oczekujesz ? 
O3 przed liftem ?
Gra cicho płasko, bez basu i dynamiki.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest nowy samochód ? Może głośniki potrzebują się wygrzać ?
No nie. 14 rok. W przyszłym tygodniu bede kombinować z wgraniem kontenera i zobaczymy co to da.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie. 14 rok. W przyszłym tygodniu bede kombinować z wgraniem kontenera i zobaczymy co to da.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

A miałeś aktualizowane oprogramowanie Bolero. U mnie ( jak miałem Bolero ) nastąpiła znacząca poprawa dźwięku po aktualizacji softu przez ASO. Sprawdź.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A miałeś aktualizowane oprogramowanie Bolero. U mnie ( jak miałem Bolero ) nastąpiła znacząca poprawa dźwięku po aktualizacji softu przez ASO. Sprawdź.
Hmmm na stronie po wpisaniu VIN nie wyskakuja żadne aktualizacje.
A nie mówiłeś że najwieszka poprawa byla wlasnie po kombinacjach z parametryzacją?!

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm na stronie po wpisaniu VIN nie wyskakuja żadne aktualizacje.
A nie mówiłeś że najwieszka poprawa byla wlasnie po kombinacjach z parametryzacją?!

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Tak, ale to przy Columbusie, na który zmieniłem Bolero. I tam była bardziej skomplikowana sprawa.
Sprawdź na początek soft
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale to przy Columbusie, na który zmieniłem Bolero. I tam była bardziej skomplikowana sprawa.
Sprawdź na początek soft
No ok zadzwonie do aso czy jest jakas aktualizacja. Ale skoro nie ma na stronie to wątpię.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro leasing, to radia raczej nie zmienisz. Po za tym, ochrona komponentu i ceny pewnego Columbusa są skutecznym utrudniaczem :/

Użytkowałem taki egzemplarz przez 3 lata, szybko zmodyfikowany w brzmieniu, ale z fabrycznym brzmieniem nie było  jakiegoś wielkiego koszmaru. 

Jak piszesz, to samochód używany. Może ktoś tam coś grzebał i skopał wcześniej ? 

Zacznij od podstaw - czy graja wszystkie głośniki, czy jest prawidłowo podłączona polaryzacja (szczególnie przód)...? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team