Skocz do zawartości

Jakość dźwięku Bolero


Kisielku

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, ale to przy Columbusie, na który zmieniłem Bolero. I tam była bardziej skomplikowana sprawa.
Sprawdź na początek soft
Soft zaktualizowany, poprawy brak, w nastepnym tyg. bede próbował parametryzacji. Widze ze w RU to robia tez wiec jest nadzieja.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Dnia 13.12.2017 at 11:22, Kisielku napisał:

Soft zaktualizowany, poprawy brak,...
 

Piszesz ze aktualizacja nic nie dała? Tez jestem umówiony z ASO na inna akcję + aktualizacja softu Bolero, bo soft podobno to cała płyta CD i wgranie zajmuje sporo czasu. Z tego co słyszałem to ma sie poprawić dotyk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.01.2018 at 13:21, jackowski11 napisał:

Piszesz ze aktualizacja nic nie dała? Tez jestem umówiony z ASO na inna akcję + aktualizacja softu Bolero, bo soft podobno to cała płyta CD i wgranie zajmuje sporo czasu. Z tego co słyszałem to ma sie poprawić dotyk?

może działa lepiej troszkę dotyk, niestety jakość dźwięku bez zmian, u mnie aktualizacja się robiła ok 30-40min. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tak czytam Wasze wypowiedzi, odebrałem autko w styczniu 2017. Octavka wyrobiona w grudniu 2016. Od odpbioru już kilka razy sprawdzałem na stronce skody, czy są nowe aktualizacje pod moje Bolero. Niestety, po wpisaniu VIN jest komunikat, że żadne aktualizacje nie są dostępne. Szukam, czekam, bo to co oferuje ten Canton jest dla mnie na chwilkę obecną nie do przyjęcia i dlatego, szukam jakiejkolwiek poprawki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, dnaiel napisał:

Tak czytam Wasze wypowiedzi, odebrałem autko w styczniu 2017. Octavka wyrobiona w grudniu 2016. Od odpbioru już kilka razy sprawdzałem na stronce skody, czy są nowe aktualizacje pod moje Bolero. Niestety, po wpisaniu VIN jest komunikat, że żadne aktualizacje nie są dostępne. Szukam, czekam, bo to co oferuje ten Canton jest dla mnie na chwilkę obecną nie do przyjęcia i dlatego, szukam jakiejkolwiek poprawki. 

Czego Ci brakuje w brzmieniu Cantona ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba nie jedna osoba juz pisala o tym, ze Canton nie reprezentuje jednak wysokiegi standardu. Moze porownujac do seryjnych instalacji, ktore graja na prawde slabo gra lepiej. Jednak wg mnie, jest mocno przereklamowany. Dźwięk jest płaski i niewyważony. Tony niskie są niezbalansowane ze średnimi. Dynamika lezy a subwofer...tu kompletnie system poległ. Sluchalem Cantona w Superb o co ciekawe, gral lepiej choc to podobne systemy. Byc moze sprawa tkwi w oprogramowaniu? Fakt jest taki, ze jednemu wystarczy 150KM z 1.4 a innemu bedzie malo 300 z 2.0TSI. Podobnie jest ze sprzetem grającym,rozne oczekiwania sa. Najbardziej razi mnie opis ..570W w specyfikacji. Po co ktos podaje takie dane, ktore nijak maja sie do rzeczywistosci. W poprzedniej Octavi mialem tylko zestaw 2 drozny odseparowany na przodzie Reinbow pod wzmacniaczem 2x100W Infinity. W bagazniku sub aktywny, ktory wlaczalem sporadycznie. Nawet bez niego, ten zestaw gral o NIEBO lepiej od Cantona z Octavi, naprawde czysta przyjemność posluchania muzyki w czasie 10-12 godzinnych podróży. Co wazne, moglem sluchac cicho a jednak wszystko bylo jak byc powinno. Czysty dzwiek nasycony tonami niskimi, bardzo fajna dynamika i separacja tonalna. Sluchalem z przyjemnoscia nawet niekrorych utworow muzyki powaznej. Dzwiek nie meczyl na dlugich trasach.W cantonie aby cos slyszec trzeba dobrze podglosnic.

Tematu nie odpuszczę, ten Canton raczej zostanie ale ns pewno beda modyfikacje. Po analizie wstepnej, przednie woofery pojda na tyl, na przod wejda Rainbowy lub podobne a sub bedzie zastapiony innym. Oryginalny wzmacniacz pozostanie,,przynajmniej na razie. Wygluszenie drzwi obowiazkowe.

Edytowane przez dnaiel (wyświetl historię edycji)
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, dnaiel napisał:

Najbardziej razi mnie opis ..570W w specyfikacji. Po co ktos podaje takie dane, ktore nijak maja sie do rzeczywistosci.

Ale ta moc nie ma tak naprawdę nic do jakości dźwięku. Jeżeli głośniki są przeciętne to bez względu na to będą grać również tak samo. Gdzie głośnik 20W RMS może grać znacznie lepiej od głośnika 300W RMS. A przewaga tego drugiego będzie tylko w tym że gra głośniej. Tym bardziej auto nie sprzyja samej akustyce.  Niestety nasze Skody to nie Lexus gdzie Mark Levinson bierze udział w projektowaniu wnętrza pod swój sprzęt audio żeby wszystko pięknie grało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, -skaler- napisał:

Niestety nasze Skody to nie Lexus gdzie Mark Levinson bierze udział w projektowaniu wnętrza pod swój sprzęt audio żeby wszystko pięknie grało.

Zaskoczę Cię - sam udział w projektowaniu systemu sygnowanego Markiem Levinsonem w Lexusie, nie gwarantuje pięknego brzmienia. Niestety, nadwozie i jego elementy nie nadążają jakościowo za przygotowanym systemem ML

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, -skaler- napisał:

Ale ta moc nie ma tak naprawdę nic do jakości dźwięku. Jeżeli głośniki są przeciętne to bez względu na to będą grać również tak samo. Gdzie głośnik 20W RMS może grać znacznie lepiej od głośnika 300W RMS. A przewaga tego drugiego będzie tylko w tym że gra głośniej. Tym bardziej auto nie sprzyja samej akustyce.  Niestety nasze Skody to nie Lexus gdzie Mark Levinson bierze udział w projektowaniu wnętrza pod swój sprzęt audio żeby wszystko pięknie grało.

Jakze to jest oczywiste, ze sama moc nie okresla jakosci systemu. Choc niektore parametry sa od tego uwarunkowane. Zapas mocy powoduje mniejsze zniesztalcenia co juz Ma bezposredni wplyw na jakosc. 

Dlaczego zwrocilem uwage na ta podana moc 570W? Nie oszukujmy sie, zdecydowana wiekszosc ludzi ma bledne pojecie o technice. Glosne reklamy MediaMarkt lub podobnych sieci w stylu...super komputer, wydajna karta 4Gb, 4 rdzeniowy procesor Intel...przeciez to KOMPLETNIE NIC nie mowi nam o sprzecie. Moze to.byc calkiem ciekawy zestaw a moze takze zupelny wrak tylko do offica. Podobnie w audio, najczestsza reklama jest parametr Mocy, im wiecej tym lepiej...tak uwaza wiekszosc ludzi. Dlatego w niedawnych czasach , tak popularne bylo wyklejanie nalepek na urzedzeniach o tresci 3000W PMPO...I LUDZIE NABIERALI SIE. Obecnie w tym przypadku jest podobnie, reklamuje sie sygnowaniem marki oraz moca bo.tylko tak, mozna zwrocic uwage klienta i zachecic do zaplacenia kolejnych kilku tys zl. 

Nie twierdze, ze Canton w Octavi jest beznadziejny. Idea jest dobra i.do przecietnego auta jakim jest Octavia czy Superb, nie potrzeba nic wiecej. Istotne jest, ze ludzie odpowiedzialni za tworzenie tego systemu na pewno dysponuja odpowiednia wiedza aby zrobic to znacznie lepiej przy nie wiele wiekszych nakladach. Stansardowa Octavia nie musi miec takich.elementow jesli komus wystarczy zwykle radyjko. Jednak gdy juz doplacamy pieniadze do standardu, co w sumie juz wychodzi nie malo(sumarycznie), naprawde przydaloby sie zachowanie standardu chocby wygluszenia drzwi, zastosowania lepszych przetwornikow. W sytuacji gdy jest subwofer, powinien byc dopasowany tak do zestawu aby nie bylo koniecznosci dlawienia  go w celu zabezpieczenia przed uszkodzeniem. 

Dicelowo wolalbym doplacic nawet 2500 czy 3.tys zl za juz dopracowany system, gdzie nie bede zmuszony nic przerabiac. Dla tych, ktorzy sami tego nie przerabiali, nawet najlepsze glosniki nie zagraja w niewygluszonych drzwiach. Najwazniejsze sa w aucie wlasnie glosniki w odpowiedniej komorze, potem wzmacniacz a na koncu radio.

Sam niedawno doswiadczylem tego w Octavi 1. Mialem tam wlasnie Canona fabrycznego ze zmieniarka, radio na kasety. Oryginalne glosniki poszy do smieci, zastapily je Reinbow wraz z porzadnym wygluszeniem drzwi. Oczywiscie radio przyszlo calkiem nowe- Claron, z procesorem dźwięku, wzmacniacz. Przed sprzedaza samochodu, wrocilo oryginalne radio do ktorego juz bez wzmaciacza podpiete zostaly Reinbowy( poszly z autem). Bylem naprawde w szoku jak pieknie gral ten zestaw w porownaniu do oryginalnych fabrycznych przetwornikow i niewygluszonych drzwi. Takze, jest co poprawiac tylko pytanie brzmi, dlaczego ma to lezec po stronie użytkownika????

Edytowane przez dnaiel (wyświetl historię edycji)
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ceny zestawu Canton to uważam że nie jest wygórowana w stosunku do jakości. Oczywiście przydało by się lepsze wygłuszenie. Ale cóż to jest Skoda czyli najtańszy brand w koncernie VW.

Jako ciekawostkę to ten sam wzmacniacz z systemu Canton w Skodzie jest używany w VW do Dynaudio. Zestaw oprócz głośników różni się również pojazdem w którym został zamontowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byc moze, unifikacja elementow wymusza takie rozwiazania. Sprzetowo moze byc to samo, moga byc i na pewno sa roznice oprogramowania, co tu robi robote. 

Czy jest gdzies jakis schemat tego wzmacniacza? Lepsza rozpiska, bardziej drobiazgowe informacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Odgrzewam kotleta tylko z trochę innym pytaniem, czy gdzieś jest podane jaką mocą wyjściową legitymuje się radio Bolero w O3?

W planach jest wymiana głośników z przodu, na chwilę obecną standard fabryczny wg mnie gra bardzo przyzwoicie, ale maty już leżą i czekają, kwestia doboru głośników, łamię się między Focalem, a Power Bassem a nie wiem na ile można sobie pozwolić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś spotkała mnie MIŁA niespodzianka. Do tej pory, słuchałem różnej muzyki z wiadomych względów z plików w formacie MP3. Zawsze obróbka programem na wysokich parametrach jakości dźwięku i efekt...już wcześniej pisałem. Od wczoraj szukałem sobie utworków na jednym z portali. Wybrałem te w najlepszej jakości po czym, dostępnym w sieci narzędziem przekonwertowałem je do plików FLAC....i opad szczęki. Fakt, że jeden utwór ma od 35 do 45 MB a nie 4-5 jak przy MP3 ale dla 32GB pendriwa nie stanowi to problemu.  Jakby mi w nocy chochliki cały sprzęt wymienili w samochodzie. Dynamika 100% w górę, bas...jak było za mało i był po prostu brzydki, teraz jest taka petarda że nie da się słuchać nawet przy cichym - trzeba zmniejszać suba i kanały głowne.  Po prostu cud miód i orzeszki w porównaniu do tego, co było przed tym. Niestety kanały radiowe też mają wiele do życzenia, jedna nadają przyzowicie a inne tragedia ale tu, nic nie zdziałamy. Zresztą ograniczać może już sam tuner, tego nie wiemy. 

Tak czy inaczej, wiem już, że gdy dojdzie porządne wygłuszenie drzwi jakość jeszcze poprawi się i wtedy, ,,będzie się działo"...naprawdę  nie przypuszczałem, ze to jest możliwe. 

Edytowane przez Grizli (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flac ma sens jak kodujesz do tego formatu z czegoś bezstratnego, np oryginał cdaudio.
Przerabianie mp3 do flac nic nie da bo i tak już straciłeś wszystko to co mp3 wykastrowal.
Format OGG też się dobrze sprawdza.
Bolero z cantonem dekoduje nawet 5.1 DTS ale tak nieudolnie że nie polecam nawet próbować, porażka kompletna, nie wiem po co się tym w instrukcji chwalą.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekodowalem na pewno nie z mp3????,,o tym chyba kazdy wie a flaca to uzywam od..hmm...ponad 10 lat jeszcze na PC?.

Dopiero sprawdzilem, ze to radio obsluguje ten formst. Probowalem wczesniej na moich starych plikach ale ich, nie czytal nie wiem czemu. NA pc foobar 2000 radzil sobie.

1 godzinę temu, DoDominik napisał:

Miałem wcześniej pisać, spróbuj ma DAB’ie ściągać fale, polecam radio Trójka albo Czwórka nocą emoji12.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Trzeba miec jeszcze Daba..???. To, ze jest Canton nie oznacza jeszcze , ze jest Dabik???

Edytowane przez Grizli (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flac ma kilka wersji i starszych/nowszych może nie odczytywać.
Przerabialem taka przypadłość w poprzednim samochodzie w którym był zainstalowany chińczyk na androidzie 4.4.4.
Jak podmienilem biblioteki w foobarze na najnowsze flaca to była kicha.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ja teraz zastanawiam się czy wymiana samych głośników przy Cantonie da jakiś znaczący efekt. Na przykład na taki zestaw?

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7210684081

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7263039032

Edytowane przez -skaler- (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niżej i bardziej efektywnie zagra Hertz, z tych dwóch do wyboru. 

Pytanie brzmi - co chcesz osiągnąć zmiana głośników ? Ma być głośniej / bardziej basowo / czy z kopnięciem w łydkę ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team