Skocz do zawartości

Jakość dźwięku Bolero


Kisielku

Rekomendowane odpowiedzi

Skaler...podłączyłeś moze nieco lepsze głośniki na przodzie od fabrycznych i dziwisz się, że pomiędzy przodem a tyłem jest taka różnica? a czy wziąłeś pod uwagę to, czy w ogóle wiesz o tym, że z tyłu w drzwiach siedza fabrycznie MIDDLE a nie LOW/MIDDLE jak w przednich? Tylne są same średnio tonowe a przednie to woffery.  Także co ty porównujesz...głośniczek w telefonie z głośnkiem od kolumny domowej?

wg mnie nie ma możliwości uzyskania niczego naprawdę dobrego bez modyfikacji parametryzacji procesora DSP lub, wyciągnięcia wyjść m.cz pomiędzy przedzwmacniaczem a procesorem i zastosowania porządnych końcówek mocy. Mooooze nawet radę dałyby te oryginalne -wyciąć sam DSP ale sądząc po tym co jest teraz,,,słabe perspektywy. 

Wymiana głośników nie da za wiele skoro one i tak, nie dostaną tego co powinny. Głośnik aby porządnie zagrał, musi mieć odpowiednie parametry, budowę. Na sucho, już po samej wielkości magnesu w ORI można stwierdzić, że te głośniki nie są w stanie oddać odpowiedniej mocy. Sądzę iż już w fazie projektu przewidziano ograniczenia zaróno pasma jak i mocy i po prostu, stworzono je do niskich wymagań systemu. Dlatego podłączanie czegoś nawet znacznie lepszego pod Cantona, nie sprawi cudów. Może nieco poprawi ale na pewno, nie pozwoli wykorzystać potencjału głośników. 

Edytowane przez Grizli (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i ile dałęś za npowe głośniki....5,,6,,8 stówek za parę ? a jaka jest różnica pomiedzy ORI a tym, co zamonotwałeś? Bo ja gdy w poprzednim aucie zamotowałem zamiast ORI nowe Rainbowy  warte 499 zł tylko na przodzie wraz ze wzmacniaczem JBL to róznica była,,,kolasalna to za mało. Tu nie było zadnego porównania w jakosci, dynamice, mocy, po prostu skok w nadprzestrzeń. A była to Octavia 1 z Cantonem takze. 

Wiesz na czym polega problem? Że w każdym innym samochodzie bez tego Cantona, który ma odcięcia pasm oraz mocy we wszystkim co mozliwe już fabrycznie, mozna zrobić co tylko sie wymyśli i efekt będzie proporcjonalny do nakładów. Przy tym Cantonie mozna zamienić gazetę na szary papier do pupy ale o rumiankowym można zapomnieć.

Edytowane przez Grizli (wyświetl historię edycji)
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grizli 634,63 za cztery komplety głośników licząc z przesyłkami. Różnica jest duża. I według mnie warta tej kasy. Napewno byłoby lepiej podpiąć zewnętrzny wzmacniacz ale skoro można wykorzystać cześć seryjnego osprzętu to dlaczego by nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 komplety głśników czyli 8 głśników rozumiem,,,4 woofery plus 4 tweety plus 4 zwrotki. No to faktycznie cena i jakość mówią wiel o możliwościach. Za taką kwotę budując jakies audio, mozna kupic 2 pary na sam przód np. na start. Do tego coś co je napędzi. POnizej ....szkoda robić WOOW serio.

ŻEBY TAK DORWAĆ GDZIEŚ SCHEMAT TEGO CANTONA POD SIEDZENIEM _CAŁEJ JEDNOSTKI ? 

Znów wleciałyby https://allegro.pl/oferta/glosniki-rainbow-dl-c6-2-dream-line-best-in-test-7009116915 i byłoby zacnie

Edytowane przez Grizli (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Grizli napisał:

ŻEBY TAK DORWAĆ GDZIEŚ SCHEMAT TEGO CANTONA POD SIEDZENIEM _CAŁEJ JEDNOSTKI 

Gdzieś w forumowych czeluściach internetu (zapewne w rosyjskojęzycznej części) pewnie jest... Tylko jak go odnaleźć i po co..? 

Też jestem zdania, że jeśli ma być naprawdę dobrze, to na zupełnie innej instalacji, ale to co dla mnie znaczy "dobrze" nie musi oznaczać tego samego dla  osoby trzeciej.

Trzeba pamiętać o podstawowych rzeczach: każdy ma prawo do własnej opinii, własnej interpretacji i w końcu własnych inwestycji we własny sprzęt. Dlatego, jeśli @-skaler- jest zadowolony z poczynionej modyfikacji, to super ! Osiągnął swój cel i szczerze - nic nam do tego ?

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No skoro cena jest dla Ciebie wyznacznikiem jakości to nic nie stoi na przeszkodzie robić audio za 15k bo jak robić to robić.? Ja na całe szczęście nie posiadam słuchu absolutnego. Więc mi to w zupełności wystarczy?

A przy Cantonie zworotnic przecież nie potrzeba bo jest to przecież odcięte na wzmacniaczu więc ich nie kupowałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Sebdar napisał:

Ktoś wie jak to włączyć przy pomocy obdeleven?
 

W OBD11 wybierasz STEROWNIKI -> 5F -> KOD DOSĘPU (czy jakoś tak), wpisujeśż 20103 -> DŁUGIE KODOWANIE -> z górnego paska klikasz na 01 -> przewijasz w prawo na Bajt 11 i zaznaczasz odpowiednio bity i zatwierdzasz

P.S. Przy Cantonie zmiana na cokolwiek innego niż 02 powoduje brak dźwięku.

Edytowane przez AdamT (wyświetl historię edycji)
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, -skaler- napisał:

No skoro cena jest dla Ciebie wyznacznikiem jakości to nic nie stoi na przeszkodzie robić audio za 15k bo jak robić to robić.? Ja na całe szczęście nie posiadam słuchu absolutnego. Więc mi to w zupełności wystarczy?

A przy Cantonie zworotnic przecież nie potrzeba bo jest to przecież odcięte na wzmacniaczu więc ich nie kupowałem. 

Oczywiście, że cena jest wyznacznikiem przy jakości audio zwłaszcza gdy różnica wynosi kilkaset procent i to nie tylko dla mnie. Tu nie ma eksperymentów i to nie jest kawał przewodu pod głośniki w cenie 150 zł/metr gdy identycznie zagra to na przewodzie za 4 zł za metr. Podałem przykład na którym sprzęt już gra w miarę przyzwoicie bo do doskonałości naprawdę jeszcze mu daleko...i 15k nie wystarczy. 

Ja szanuję Twoje podejscie i osiagnięcia. Ważne, że Ty jesteś zadowolony z efektu, który Ciebie zadowolił.

Tylko chciałbym aby takie lub podobne  rozwiązanie nie było PROMOWANE w tym temacie jako lekarstwo na całe zło. Wg mnie to jest półśrodek Wiele osób moze wydać pieniądze, poświęcić sporo czasu a efekt rozczaruje ich (gdy np słyszeli coś innego). 

Przeczytałeś co napisałem? Naprawdę ?....wyciągając sygnał z za przedwzmacniacza i napędzając głośniki  osobnym, nowym wzmacniaczem, zwrotnice są wymagane no chyba, że ktoś wstawi jednoskę wyposażoną w filtry dolno i górnoprzepustowe i zrobi odcięcie na samym wzmacniaczu. 

Widzisz TU właśnie jest cały problem Cantona, że odcięcie zrobione jest programowo na samym DSP i my, jako użytkownicy nie mamy żadnej możliwości zmiany tych ustawień. System jest ograniczony fabrycznie i można delikatnie poprawić  to ale te możliwości są bardzo ograniczone. 

Mi osobiście nie jest aż tak przykro jak innym, którzy dopłacili za ten wynalazek i to nie małę pieniądze a teraz są zawiedzeni. Ja otrzymałem Cantona w gratisie dlatego, jestem tylko zły na siebie, ze dałem to sobie wcisnąć. Odsłuchy robiłem na SuperB i tam naprawdę to inaczej grało niż w Octavii..albo mieli jakiś super kawałki na karcie np. we FLAC. 

A miało być tak pięknie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W OBD11 wybierasz STEROWNIKI -> 5F -> KOD DOSĘPU (czy jakoś tak), wpisujeśż 20103 -> DŁUGIE KODOWANIE -> z górnego paska klikasz na 01 -> przewijasz w prawo na Bajt 11 i zaznaczasz odpowiednio bity i zatwierdzasz
P.S. Przy Cantonie zmiana na cokolwiek innego niż 02 powoduje brak dźwięku.
Rozumiem że w zwykłym bolero mib2 mogę to włączyć?
Jutro sprawdzę.

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś zna kroki, aby to zrobić przez VCDS 17.1.3? Też chętnie bym sprawdził, jak to gra w swoim Bolero MIB2.

Edytowane przez msemafor (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był było najlepsze..tylko ciekawe jak tam zrealizowana jest selekcja sygnału m.cz? Jeśli to bolero posiada normalna końcówkę mocy i 4 wyjścia do głośników, to nie widzę żadnego problemu w takim zadaniu. Chwila zabawy, kilka piwek i zrobione. Piszę tak...czy? Gdyż nie znam tego radia wcale. Mam Cantona i nie wiem czy to Bolero posiada jeszcze wewnętrzny wzmacniacz, który przy Cantona jest po prostu niewykorzystywany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że jednostka główna jest taka sama - z innym kodowaniem pod sterowanie Cantonem.

Ktoś już coś takiego czynił: 

Niestety, brak dalszych informacji jak to wyjście się zachowywało...

@vbe jakie dalsze losy spotkały Twoją modyfikację ? Możesz opisać coś więcej...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo wyciągnięcie sygnały gdy mamy końcówkę mocy nie stanowi problemu. Pytanie , jak przy Cantomie zrealizowano korekcję dźwięku? Czy odbywa się ona na poziomie przedwzmacniacza Bolero czy też na poziomie DSP Cantona. Jeśli Cantona, to nie będzie prawdopodobnie możliwości takiej korekcji basu i sporanu.  Myślę jednak, że to będzie z poziomu bolero gdy nie używamy ustawień DSP Cantona. Wystarczy zrobić i sprawdzić to, ja jednak przed upływem gwarancji chyba nie spróbuję.

Edytowane przez Grizli (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sens DSP jest tylko wtedy, kiedy pracuje (a więc dzieli) na pełnym paśmie. Więc skoro dostaje całość, to korekcja powinna być tutaj realizowana z poziomu radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pab567 napisał:

Jednostka jest taka sama, można zmienić parametryzację i kodowanie i będzie działać bez Cantona ale tylko na 4 kanałach (dopiero Columbus ma wyjścia analogowe na 6)

No dobrze, czyli samo wyciągnięcie sygnały m.cz z przedwzmacniacza Bolero bez kodowania nic nie da? Z tych informacji , które są na forum wnioskuję, że parametryzacji nie da się ogarnąć za pomocą vcdsa i jest to trochę bardziej skomplikowane. Jakie są więc możliwości aby to zrobić(poza wymiana na Columbusa??)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team