Skocz do zawartości

Jakość dźwięku Bolero


Kisielku

Rekomendowane odpowiedzi

Pab tak lubi...wie o co chodzi ale napisze coś byle nie za dużo dla tych, którzy nie wiedzą o co chodzi. Dzięki temu mamy tu śmietnik , jak wielka oceaniczna plama ???

Pab..ustawiałem też 04, wiele możliwości i nic nie działa oprócz tego co mam w serii.

Próba odznaczenia bit 1 kończyła się wyjściem z kodowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pomawiaj mnie... Fabia jest u siostry i wróci do mnie dopiero jak odbierze od dealera swojego Karoqa co powinno stac sie pod koniec tygodnia. Superb pojechał dziś rano na detailing i ma wrócić w środę. A w Yeti będę montował we wtorek lub środę wieczorem STEGa i wtedy zrobię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Grizli napisał:

Twierdzisz, ze wyciągnąłeś sygnał bezpośrednio przed samą końcówką mocy...jednak z tym co napisał Pab ma to się jak ogien do wody. On twierdzi bowiem, że tam jest końcówka mocy zasilana sygnałem cyfrowym a nie analogowym m.cz....chyba, że jest kilka wersji tego Bolero(diametralnie różne). Moze masz gdzieś jeszcze oznaczenie końcówki mocy jaka znajduje sie w Twoim Bolero? 

Bolero 5E0 035 812 A, końcówka mocy TDA 7569B.

Miejsce w którym lutowałem

2 godziny temu, Adam Grzegorz napisał:

Prócz Helixa - zmieniałeś coś jeszcze ? Czy celem było tylko poprawienie sygnału w oryginalnej instalacj...?

Z oryginalnej instalacji wykorzystuję tylko Bolero jako źródło dźwięku, potem jest procesor, wzmacniacz, pociągnięte kable głośnikowe i sygnałowe oraz zmienione głośniki plus sub.

Edytowane przez vbe (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, vbe napisał:

Z oryginalnej instalacji wykorzystuję tylko Bolero jako źródło dźwięku, potem jest procesor, wzmacniacz, pociągnięte kable głośnikowe i sygnałowe oraz zmienione głośniki plus sub.

Helixem dzielisz każdy głośnik aktywnie, czy parami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, pab567 napisał:

@Grizli ale Ty ustawiłeś wartość 02 a nie 04 więc sie nie dziw że masz ciszę bo 02 to kodowanie do Cantona... 04 ustawisz odnzaczając bit 1 i zaznaczając bit 2

Czy to będzie to samo, co wybranie z listy "External sound system ..."? U siebie w VCDS 17.1.3 nie mam bitów do zaznaczania tylko listę, w której do wyboru są "01 Internal sound system ..." i "04 External sound system ...".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, pab567 napisał:

Nie, to co innego.

Możesz podpowiedzieć, jaką wartość mam wpisać w bajcie 11, aby to zadziałało? Lub co i gdzie przestawić?

Bolero 5Q0035840A sprzęt H25 oprogramowanie 0252 VCDS 17.1.3

Z góry wielkie dzięki @pab567 za wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pab..

Tyle razy ile trzeba albo raz ale dokładnie. Serio to robisz tu z ludzi durni w taki sposób. Jeśli kilka osób pisze na forum o jakimś problemie, to ktoś kto ma wiedzę jak to rozwiązać albo pomaga szczegółowo albo nie prowokuje takich sytuacji. Jeśli są inne zależności poza zmiana bitu to też warto o nich wspomnieć. 

U mnie przy 04 jest cisza a 05 nawet nie chce przyjąć. Nikt nigdzie wcześniej nie wspominał o zdefiniowanych internal ani external ani tym bardziej koniecznosci innych zmian ustawień, jak mi wcześniej zasugerowałes. 

Bądź łaskaw dokładnie pokazać o co chodzi, najlepiej gdy masz możliwość na screnie lub fotce. Naprawdę to znacznie ułatwi . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą próbowałem tych zmian z restartem radia i wyłączeniem zapłonu. Po wprowadzeniu w bajcie 11 wartości 05 kodowanie jest przyjęte ale pojawia się błąd. Po restarcie radia różnicy w dźwięku nie zauważyłem.

Po wprowadzeniu 04 lista wybierana zmienia się z "01 internal ..." na 04 external ...". Po zatwierdzeniu kodowania i restarcie radia oraz wyłączeniu/włączeniu zapłonu radio faktycznie zaczyna jakby lepiej, a napewno głośniej grać. Niestety wrażliwość mojego słuchu nie jest na tyle wyostrzona, żeby próbować opisać zmiany w dźwięku.

W menu ustawień dźwięku radia pod "Balance - fader" pojawiły się pozycje "Skoda surround" i "Virtual subwoofer" ale są nieaktywne i nie można ich włączyć/zaznaczyć (są "wyszarzone").

Czy ktoś spotkał się z takim objawem w Bolero 5Q0035840A sprzęt H25 oprogramowanie 0252? Czy coś jeszcze trzeba włączyć/zaznaczyć/zaadaptować?

Edytowane przez msemafor (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, pab567 napisał:

 "Skoda surround" i "Virtual subwoofer" sa aktywne TYLKO dla zewnętrznych cyfrowych źródeł dźwięku (karta SD, pendrive)

Wielkie dzięki pab. To wiele tłumaczy i w świetle tego mogę stwierdzić, że ta zmiana u mnie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No to wczoraj wieczorem w Yeti wylądował STEG SDSP6. Na razie w podstawowej konfiguracji czyli głośniki w przednich drzwiach (Gladen One 165 SQX) z pasywną zwrotnicą, tył fabryka. Na procesorze póki co zero korekt - ani charakterystyk, ani czasowych. Kodowanie 5F - bajt 04 = FF, bajt 11 = 05. Pierwsze włączenie i... efekt "WOW". Więcej zabawy w weekend.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

pab567

To jest niezaprzeczalne, że posiadasz największą wiedzę w tym oraz wielu innych tematach.  Próbowałem na różne sposoby uczynić to, co tu przedstawiasz. Niestety efekt tego jest żaden i nie wiem, czy ja popełniam gdzieś błąd czy przy Cantonie, jest to niewykonalne lub należy to inaczej zrobić. W każdym razie u mnie ten sposób nie chce zadziałać. 

Dlatego mam prośbę, jeśli znajdziesz chwilkę czasu, łopatologicznie wytłumacz, pokaż jak TO kodowanie przeprowadzić, co i gdzie dokładnie ?

IMG_20190221_180302.thumb.jpg.51ec94b4dfa0fe9ab5960800ed5e0b26.jpg

To jest moje oryginalne kodowanie. Poniżej jest link do filmu w którym próbowałem to zmienić i niestety bez powodzenia. 

Bądź łaskaw wskazać gdzie popełniam błąd lub czemu, to nie chce zadziałać. Udało mi się nawet zmienić kodowanie w taki sposób 

IMG_20190221_175944.thumb.jpg.5fff87fda5fa97d8aaae3e6a5bd0253f.jpg

niestety w radiu nadal cisza. 

Nie mogę odznaczyć w 4 linijce bitów zaznaczonego jak wskazałeś bitu 1 i zaznaczyć 4, natychmiast po  kliknięciu odznaczenia lub zaznaczenia któregokolwiek bitu, to menu znika.  

poratujesz????

https://www.youtube.com/watch?v=RuAKNnVvSSo&t=6s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team