Skocz do zawartości

Jakość dźwięku Bolero


Kisielku

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli..od samego początku można było tak napisać,,wraźnie ,, pisałem, że MAM tego Cantona ?

Czyli, na chwilę obecną pozostaje mi tylko, wygłuszenie drzwi i podmiana głośników na znacznie lepsze- wydajniejsze. Plus co juz było na forach, wymiana suba . Ten oryginalny na 16cm głośniku i małej plastikowej puszce, zwyczajnie nie ma szans stworzyć nic przyzwoitego. Juz na połowie mocy zaczyna nieładnie dudnić i zniekształcać. Projekt z Australii przewiduje wstawienie 20cm w dedykowanej znacznie większej obudowie..i to podobno już potrafi zagrać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, nie chce mi się z Tobą sprzeczać i udowodniać że nie jestem wielbłądem... Człowiekiem jestem, widocznie przeoczyłem, złosliwości z mojej strony żadnej nie było. Napiszę więc jeszcze raz wyraźnie żeby do innych też dotarło:

PRZY CANTONIE BAJT 11 MA BYĆ RÓWNY 02.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie chcę się sprzeczać ..nic z tych spraw. Serio bardzo Cię szanuje i doceniam Twój wkład i zaangażowanie. To było ciut żartobliwe z mojej strony, że można było wcześniej,, , bez wyrzutów żadnych. Cóż, ludźmi jesteśmy i mamy prawo czegoś tam czasem nie zauważyć, niedosłyszeć, niezrozumieć,,prawda???????????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

03 lutego pisałem że przy Cantonie zmiana bajtu 11 na cokolwiek innego niż to co tam jest fabrycznie ustawione powoduje brak dźwięku, więc miałeś informację w tym temacie. No ale rozumiem że pab567 to wyrocznia w tym temacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, AdamT napisał:

03 lutego pisałem że przy Cantonie zmiana bajtu 11 na cokolwiek innego niż to co tam jest fabrycznie ustawione powoduje brak dźwięku, więc miałeś informację w tym temacie. No ale rozumiem że pab567 to wyrocznia w tym temacie ?

widzisz, 3 tygodnie temu jedno zdanie na koniec wypowiedzi dla kogoś innego..to mi umknęło. ??

Każdy kto chce się podzielić swoją wiedzą, jest w pewnym sensie wyrocznią,,nic w tym złego ?? 

Szkoda tylko, że przy tym Cantonie jest tak mało ciekawie z usprawnieniem poza...otwarciem kosza i sruu? a nawet wtedy nie będzie duzo łatwiej.

Edytowane przez Grizli (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak przy Octavii przed FL ale po FL jak się chwilę czasu poświęci żeby Cantona poustawiać (oczywiście według upodobań) to gra bardzo fajnie :)
Na pewno metoda ustawiania na equalizerze wszystkiego na +6 i więcej nie jest drogą do sukcesu bo jak to EQ, jak się przegina pałe to mocno zniekształca.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, pasek181 napisał:

Mam bolero H30, podpowie mi ktoś jak włączyć te funkcje Virtual Subwoofer i to drugie ?

A przeczytałeś ten wątek w ogóle? Na poprzedniej stronie jest wymiana pomiędzy pab567 a msemafor gdzie jest to opisane. :) 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maroo_s napisał:

A przeczytałeś ten wątek w ogóle? Na poprzedniej stronie jest wymiana pomiędzy pab567 a msemafor gdzie jest to opisane. :) 

Tak juz przeczytalem ?

Pytanie mam na filmiku jest radio swing trzy przyciski mam takie samo w O3 2015, wiecie jak wlaczyc tu ten virtual sound 

Fabia III Combi - Skoda surround and Virtual Subwoofer test on Vimeo
https://vimeo.com/254580609

15513645975351100325849024064196.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, pasek181 napisał:

Tak juz przeczytalem ?

Pytanie mam na filmiku jest radio swing trzy przyciski mam takie samo w O3 2015, wiecie jak wlaczyc tu ten virtual sound 

Fabia III Combi - Skoda surround and Virtual Subwoofer test on Vimeo
https://vimeo.com/254580609

15513645975351100325849024064196.jpg

Poradzilem sobie, generalnie O3 w tym radiu ktore mam 2015r przyjmuje kodowanie jak koledzy pisali i mam juz te dwie opcje ?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 8.02.2019 at 16:13, pab567 napisał:

Ten STEG wziąłem na tapetę bo udało mi się go wyrwać za 1/2 ceny, oryginalnie przymierzałem się do innego urządzenia które jest moim zdaniem niezwykle korzystne cenowo (choć wzmacniacz ma niespecjalnie dużą moc) i cieszy się naprawdę dobrymi recenzjami na zagranicznych forach Axton A480DSP 

Tym pomysłem Pab mnie zapłodnił... ?

A co powiecie o Pioneer Deq-S1000A?

AXTON A480DSP to jednak trochę droższa "zabawka" ?  A ten pioneer to w cenie różnych "chinoli" (o ile doliczyć cło i VAT) z alli, np. jak taki.

Ew. może AXTON A430DSP - cena w przeliczeniu mniej więcej taka, jak tego "pionka"...

Pozdrawiam,

Maciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.03.2019 at 00:51, Gawronik napisał:

Tym pomysłem Pab mnie zapłodnił... ?

A co powiecie o Pioneer Deq-S1000A?

AXTON A480DSP to jednak trochę droższa "zabawka" ?  A ten pioneer to w cenie różnych "chinoli" (o ile doliczyć cło i VAT) z alli, np. jak taki.

Ew. może AXTON A430DSP - cena w przeliczeniu mniej więcej taka, jak tego "pionka"...

Pozdrawiam,

Maciej.

Cóż, okazuje się, że opinie o tym pionku są "dość podzielone" ?

I w końcu stanęło więc na tym, że kupiłem na ebay.de nowego AXTON A530DSP. Cena z przesyłką z niemcowa wyszła kilka złotych wyższa, niż za pionka.

Pozdrawiam,

Maciej.

Edytowane przez Gawronik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Gawronik napisał:

Cóż, okazuje się, że opinie o tym pionku są "dość podzielone" ?

I w końcu stanęło więc na tym, że kupiłem na ebay.de nowego AXTON A530DSP. Cena z przesyłką z niemcowa wyszła kilka złotych wyższa, niż za pionka.

Pozdrawiam,

Maciej.

4 x 30W... szału nie ma. ? 

Chcesz go podpiąć pod fabryczne głośniki..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, pab567 napisał:

Powiem szczerze że z niecierpliwością czekam aż go założysz

Dołączam się. Bardzo jestem ciekaw jak będzie sobie radził przy większej głośności czyli wtedy kiedy radio zaczyna coraz bardziej psuć dźwięk. 

Ciekaw jestem też czy eq w procesorze jest uniezależniony od wyjścia na SUB. Gdyby tak było to lux bo wtedy mając aktywny sub można charakterystyke dźwięku dla głośników ustalić w equalizerze a sub ustawić niezależnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi ze tego dsp raczej powinno się użyć do uformowania dźwięku który nastepnie podaje się na wzmacniacz który daje power dalej na głośniki a nie bezpośrednio na głośniki.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Adam Grzegorz napisał:

4 x 30W... szału nie ma. ? 

Chcesz go podpiąć pod fabryczne głośniki..?

IMO 4x30W w RMS do "normalnego" słuchania muzyki w samochodzie wystarczy - nie zamierzam "trząść dzielnią" ?

Poza tym, to dwa razy tyle, ile ma ten pionek, którego rozważałem - tam jest 4x16W  w RMS ?

Jedyna rzecz jakiej IMO temu A530DSP brakuje, to deEQ (EQ Cancel), która to funkcja (teoretycznie) "odkodowuje" i usuwa fabryczną korekcję dźwięku wstawianą przez HU. Ten Pioneer taką funkcję ma, ale wg. producenta procesor (przetwornik) tego DSP jest w stanie usunąć w ok. 90% fabryczne EQ (przy czym nie wiadomo, czy to znaczy, że w 90% przypadków, czy że przetworzony dźwięk jest w 90% "czysty" ? ).  A biorąc pod uwagę, że w bolero korekcja jest "nieliniowa", nie wiem jak by on sobie z tym radził, czy nie zniekształcałby dźwięku jeszcze bardziej. W dodatku te 4x16W RMS + słabe parametry pasma przenoszenia + jeszcze kilka innych pojawiających się tu i ówdzie "przeciw" ostatecznie, wzięte razem, mnie do pionka zniechęciły.

Podpinać będę prawdopodobnie pod:

1) przód -> Hertz Energy EV 165L.5 + "gwizdki" ISOPHONE 3B0 035 411 B z passata B5 (IMO b. fajne twittery, choć mają już ponad 20 lat, to od przeszło 15 są ze mną w kolejnych VAGach);

2) tył -> Rockford Fosgate FNP2614 6-1/2" Fanatic P + fabryczne "gwizdki".

Jeżeli ten A530DSP i jego 4x30W takiego setu nie uciągnie, to:

3) na przód -> głośniki przednie z O2 (tam pod swingiem grały jak dla mnie b. OK) lub AIWA zdemontowane z kolumn - zobaczymy, co będzie lepsze.

4) na tył -> woofery z VW Up ( 1S0 035 453 A )

W ostateczności wrócę do fabrycznych głośników z O3.

Pozdrawiam,

Maciej.

Edytowane przez Gawronik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team