Skocz do zawartości

Usterka czujnika deszczu


Kamil RS230

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Pojawił mi się problem z czujnikiem deszczu. Podczas jazdy w śniegu/deszczu zupełnie nie reaguje na takie warunki. Ale gdy uderzę palcem w miejsce czujnika automatycznie uruchamiają się wycieraczki. Brak jakichkolwiek błędów.

ASO na tą chwilę rozkłada ręce. Sprawdzali ten czujnik na różne sposoby spryskiwaczem ręcznym z daleka (brak reakcji) z bardzo bliska (ruszają wycieraczki) palcem delikatnie (brak reakcji) palcem mocno (ruszają wycieraczki).

Zostało wysłane zapytanie do SAP. SAP odpowiada że w niektórych autach czujnik deszczy jest wyłączony. Ale u mnie działał na początku. Zaczęło się coś pieprzyć jakieś 1,5 tygodnia temu. Taką odpowiedź ASO napisało do SAP. Zobaczymy co dalej.

W ASO powiedzieli mi że jak nic nie pomoże to zostanie wymieniony cały moduł z czujnikami i kamerami. 

Miał ktoś z Was podobne problemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kamil RS230 napisał:

uderzę palcem w miejsce czujnika automatycznie uruchamiają się wycieraczki

To dziwne bo to nie powinno działać po uderzeniu palcem. Miałem kilka czujników i żaden nie odpalił mi wycieraczek po stukaniu palcem, zawsze to musiała być woda.

1 godzinę temu, Kamil RS230 napisał:

zostanie wymieniony cały moduł z czujnikami i kamerami

Możesz na własną rękę wymienić czujnik na najlepszy jaki miałem, 8UO955559C od @leca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto naprawione. Czujnik wymieniony na gwarancji. Wszystko działa poprawnie. Jeszcze w ramach naprawy podzucielem im zestaw Led wnętrza id @lec i wymienili mi go za darmo :)

Co do zestawu - rewelacja. Jestem bardzo zadowolony. Teraz cornery i lusterka zostały :) 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lec Prześlij mi link do dobrych żarówek do Cornerów. Może nie najdroższych ale takich żeby dały radę. I ile szt. potrzeba.

A oświetlenie lusterek to: http://sklep.motohid.pl/pl/p/LED-Lampka-lusterka-3T0945292A-Surround-Light-Skoda-Superb3-Octavia3-Kodiaq-PRAWA/2011 + Lewa? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam mam skodę octavia 3 jak włączę wycieraczki w tryb niby auto to chodzą cały czas ustawione i zaznaczone automatyczne wycieraczki przid i tył ale nie działa tzn działa tak jak bez czujnika na najniższej predkosci

Edytowane przez Karol84 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
W dniu 9.10.2022 o 14:00, Karol84 napisał(a):

Witam mam skodę octavia 3 jak włączę wycieraczki w tryb niby auto to chodzą cały czas ustawione i zaznaczone automatyczne wycieraczki przid i tył ale nie działa tzn działa tak jak bez czujnika na najniższej predkosci

U siebie miałem tak samo. VCDS wskazywał błąd pozycji montażowej. W pt wymieniłem sam żel pod czujnikiem ale to nie pomogło. Zamówiłem czujnik (używany) i błąd skasowałem i się nie pojawia.

@lec @rrobert @Namo wy macie doświadczenie z czujnikami: oryginalny miałem 5Q0955547 a używany (oryginalny) kupiłem z literka A na końcu. Po montażu i sprawdzeniu, czujnik podejmuje pracę w pozycji INT na manetce, ale wygląda jakby był bardzo czuły (aż za czuły). Zakodowany jest tak samo jak ten stary. Czy w adaptacjach jest jeszcze możliwość regulacji czułości ? (Na manetce zmieniałem). Wartości w blokach pomiarowych się zmieniają jak użyje spryskiwacza, ale dość wolno ta wartość spada do zera i wycieraczki nadal zamiatają. Czy to wina tego czujnika z A ? Czujnik zamontowany na tym samym żelu sprzed kilku dni (nie uszkodził się).

Chodzi o wartość pierwszej pozycji że screena: rain quantity.

Ps.czujnik  pochodzi z VW CC z 2015r a moja octa z 2013. Czy to w ogóle ma jakieś znaczenie ?

IMG_20230228_182609.jpg

Edytowane przez Lukas345 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team