Skocz do zawartości

Olej dolewany do diesla


Luzmarija

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, jestem świeżym właścicielem Skody Octavii III 2.0 150KM (w wolnej chwili dorzucę zdjęcia do garażu:)). W poprzednim samochodzie (Golfie VI 2.0 110 KM) dolewałem zawsze przy tankowaniu 100-150 ml oleju o oznaczeniu 2T. Czy praktykujecie również w swoich samochodach? Jaki ew. olej dolewacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam doświadczenie w stosowaniu oleju 2T w moim coupe 2.7 HDI .Celem stosowania jest zwiększenie smarowania pompy WC.Na forum Peugeot zrobiliśmy badanie w laboratorium oleju liqui moly 1052 i jak pamiętam oleju orlen Platinum 2T .Liqui moly 1052 wypadł bardzo dobrze dolewamy w stosunku 1:250 lub 1:300 .Wymieniony stosuję bardzo długo .Z obserwacji nie tyko moich można stwierdzić bardziej miękką pracę .Większe przebiegi pomiędzy wypaleniem FAP.Poprawa korekt wtryskiwaczy .W common rail psa pierwsze objawy nadmiernego tarcia w pompie WC to opiłki w filtrze paliwa .

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniony tak.Orlen czerwony tak .Jaki kolwiek syntetyczny podobno nie .Ma być nisko popiołowy .Nie może być do pilarek i kosiarek .Te się nie spadają.
Liqui moly 1052 przy 1:300 polepsza własności smarne oleju napędowego podobnie jak olen Platinum 2T niebieski przy proporcji 1:200 .

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w Megane 1,9 120 km DCI stosowałem coś takiego do poprawy smarowania i wyciszenia prawy wtrysków na zimnym - Do skody 184 km TDI  trochę sie obawiam to wlać 

W megane była zdecydowana poprawa kultury pracy - po za tym ułatwia usuwanie wody z paliwa 

W sumie do audi 2,0 TDI BKD na PD tez to lałem ale tam juz fabrycznie były problemy z wtryskami 

https://www.petrostar.pl/chemia/dodatki-do-paliwa/black_arrow/black-arrow-diesel-skydd-depresator-1l,p1349915813

Po za tym dodatkiem zastanawiam sie jeszcze nad tym ze względu na częstą jazdę po mieście 

https://www.petrostar.pl/chemia/dodatki-do-paliwa/tunap/tunap-184-micrologic-diesel,p272521145

Edytowane przez Mil3k6 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ja jak miałem Lagune III 2,0dci również stosowałem olej 2T fakt ze nie zauważyłem wycieszenia pracy silnika bo i tak była cicha ale nie miałem problemów z wtryskiwaczami i pompą CR do przebiegu 220tys bo auto sprzedałem, a w ASO korekty jak sprawdzali były min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.12.2017 at 10:01, pawlaa1370 napisał:

Ja mam doświadczenie w stosowaniu oleju 2T w moim coupe 2.7 HDI .Celem stosowania jest zwiększenie smarowania pompy WC.Na forum Peugeot zrobiliśmy badanie w laboratorium oleju liqui moly 1052 i jak pamiętam oleju orlen Platinum 2T .Liqui moly 1052 wypadł bardzo dobrze dolewamy w stosunku 1:250 lub 1:300 .Wymieniony stosuję bardzo długo .Z obserwacji nie tyko moich można stwierdzić bardziej miękką pracę .Większe przebiegi pomiędzy wypaleniem FAP.Poprawa korekt wtryskiwaczy .W common rail psa pierwsze objawy nadmiernego tarcia w pompie WC to opiłki w filtrze paliwa .

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

W mojej skodzince już pompa wysokiego ciśnienia strzeliła niestety podczas naprawy całego układu mechanik mi tez zwrócił uwagę na to abym jednak przy każdym tankowaniu wlewał olej do zbiornika z tym ze mówił ze może to być zwykły silnikowy olej , jeszcze nie wlewalem bo stwierdziłem ze to brednie ropa sama w sobie jest tłusta takie było moje zdanie do tamtego tygodnia ?ponoć w Niemczech ropa jest sucha jak pieprz i teraz jestem w kropce jaki olej lac bo koszt naprawy takiej pompy to są grube euraki ??? także jak to jest z tym olejem zwykły silnikowy może być tez ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team