Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Pisałem o tym w temacie kolegi @ext, ale może nie każdy zagląda do garażu do każdego tematu, dlatego wrzucam też tu ;-)

Jakiś czas temu trafiłem na stronę protectionfilms24.com gdzie mają folie/szkła do wielu różnych urządzeń, w tym do ekranów samochodowych ;-)
Ceny myślę że są całkiem przystępne no i szybka wysyłka od kolegów z germanii za friko.

Do wyboru są folie i szkła; zarówno matowe jak i błyszczące; zwykłe i antybakteryjne.

Jakość jest dobra - zamawiałem szkło do smartwatch'a i iphona - wszystko wycięte co do 0,01 mm i pasuje idealnie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W radiach po fl lepiej nie stosować tego ustrojstwa. W standardzie na szkle jest powłoka AR - antyrefleksyjna, która to ma stosunkowo dużą transmisje światła ( tzn mało co odbija się od wyświetlacza, przez co jest przejrzysty )

po naklejeniu folii, szkła, przejrzystość wyświetlacza ulegnie pogorszeniu

ps. Założyciel tematu wspomina o iPhonie i smartwtchu które to nie posiadają AR, wiec tam wsio ryba co się przyklei...

Edytowane przez potrek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.12.2017 at 20:04, yorki_man napisał:

Ale coś nie widzę do Bolero po lifcie (tego 8") - jest tylko do Bolero z 2015, nie ma wymiarów, będzie pasować ?

A do bolero nie powinno pasować od amundsena ? Przed FL radio i ekran były takie same, różniło się tylko przyciskiem NAV ;-)

Dnia 30.12.2017 at 23:06, potrek napisał:

W radiach po fl lepiej nie stosować tego ustrojstwa. W standardzie na szkle jest powłoka AR - antyrefleksyjna, która to ma stosunkowo dużą transmisje światła ( tzn mało co odbija się od wyświetlacza, przez co jest przejrzysty )

po naklejeniu folii, szkła, przejrzystość wyświetlacza ulegnie pogorszeniu

ps. Założyciel tematu wspomina o iPhonie i smartwtchu które to nie posiadają AR, wiec tam wsio ryba co się przyklei...

Całkiem możliwe, nie wiem :-) Nie testowałem tego. Znalazłem i wrzuciłem, bo widziałem że kilka osób tu czy na SCP skarżyło się na mega palcowanie i brudzenie się ekranu, więc pomyślałem, że może opcja Matte and Anti-Glare coś w temacie pomoże :-)

Nie mój sklep, nikogo nie namawiam do zakupu ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Folia od @lec przyklejona, dziecinnie proste, trzeba tylko odtłuścić ekran i postarać się równo nakleić. Jak wszystko trzyma kurz ale nie palcuje się, odbijanie światła nie zmieniło się, dotyk działa poprawnie. To jest szkło a nie folia. Mogli się bardziej postarać co do ciecia kształtu ale jest ok, koniec palcowania. Zdjęcia 4K https://www.dropbox.com/sh/6zl0mhho0tt11qs/AADq1sCk7nOko6bwdf64z3NDa

Przed:

Palcowanie ekran Columbus

Po:

Szkło na ekran Columbus

Szkło ochronne na ekran Clombus

Folia ochronna na ekran Columbus

Folia ochronna na ekran Columbusa

Skoda folia na ekran

Folia na ekran do Skody

Folia na ekran Skody Octavia

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namo...powiem Ci, że jeżeli wymiar Twojego  ekranu jest taki sam jak w Columbusie MIB2 jaki mam u siebie, to zdecydowanie lepiej dopasowana jest folia z 3mk i o polowe tańsza.

20180906_150605.jpg

Edytowane przez Mario448 (wyświetl historię edycji)
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mnie pytasz to jestem super zadowolony. Nie palcuje się, dotyk dziala bez problemu, nic się nie odkleja. Folie zrobili na moje zamówienie, podawałem im wymiary ekranu i wyszla bardzo fajnie. Jedyny problem. Którego nie rozwiazalem to wycięcie otworów pod pokrętła. Jak sie przyjrzysz to wokoło ramek pokretel widac jak folia delikatnie sie odkleja, bo nachodzi na nia ta ramka. Wymysle jakis patent na równe wycięcie tego i będzie ideolo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mario448 folia to nie szkło, inne ceny i łatwiej je dopasowywać... ponadto sam sobie przeczysz: W jednym zdaniu twierdzisz z nic sie nie odkleja by potem twierdzić że sie odkleja wokół przycisków.... z jednej strony twierdzisz ze jest lepiej dopasowane by potem napisać że wokół przycisków nachodzi na nie ramka i trzeba to poprawić... to jest Lepiej czy jednak GORZEJ ?  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno, tylko folia jest dość sztywna i skalpelem ciezko wyciac idealne kółko. Muszę znaleźć coś czym będę je mógł wyciąć kolo o wymiarze plastikowej zaślepki i to załatwi sprawę.

Lec, Odkleja się przy zaslepkach tylko z tego powodu,  że jest zle przycieta przeze mnie podczas montażu. W przypadku ekranu jaki ma namo, byloby zdecydowanie lepiej. Folie kupiłem wyciąga pod wymiar ekranu, bez otworów na pokrętła, bo nie byłem w stanie podać wykonawcy dokładnego rozmieszczenia miejsc na otwory i wykonałem sam. Podsumowując, jest zdecydowanie lepiej moim skromnym zdaniem. Masz rację Twój produkt to szkło, ale folia spełnia w 100% rolę, na jakiej mi zależało...brak palcowania i konieczności czyszczenia co chwilę.

Edytowane przez Mario448 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mario448 czytamy całość: 

17 godzin temu, Namo napisał:

To jest szkło a nie folia.

dodatkowo zawsze można sobie przeczytać specyfikacje samego produktu.


Ponadto zestawiasz gotowy produkt vs indywidualną rzeźbę dla siebie. Nie każdy chce i potrafi sie tak bawic. Róznica jest też taka że za rok/dwa folia bedzie do wymiany a szklo bedzie nadal jak nowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Folia robiona była pod konkretnie moje zamówienie. Mają zapisany projekt i można bez problemu zamówić podając numer zamówienia. Jestem w trakcie ustalania co i jak, gdyby ktos chcial zamowic ale nie odbieraja na razie tel. Wykonana jest na bazie folii "matte". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mario448 napisał:

podawałem im wymiary ekranu

jak im je podałeś? zdjęcie?

1 godzinę temu, Mario448 napisał:

Mają zapisany projekt i można bez problemu zamówić

Nie można, jak chciałem zamówić to kazali mi kupić kwadrat i sobie samemu dociąć do ekranu nożem tapicerskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem obrys samego ekranu i im to wysylalem, na podstawie tego docieli folie z kwadratu zgodnie ze wzornikiem. Nie mogę się do nich dodzwonić zeby ustalić szczegoly ale myślę że podając numer mojego zamówienia można domowic taka jaka mam u siebie lub cokolwiek innego w czym mogą laserowo wycinać. Mój też był wycinamy z tego kwadratu ale wymiary maja zachowane, tak mi kiedyś napisali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam idzie zamawiac na wymiar podeslac jaki wymiar ksztalt i czy szklo czy folia

Na wymiar - 3mk screen protectors - oficjalny sklep producenta
https://sklep.3mk.pl/na-wymiar 

Do 8,3"  szklo koszt 54zl i na miejscu 2 dni

Edytowane przez alocet (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da sie dziala to na tej samej zasadzie co przy wypalaniu obrobki  metalu itp. Sa do tego programy idzie rozrysowac majac wyswietlacz do pomiarow.

Edytowane przez alocet (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team