Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

TO jednak lpij moim zdaneim folia wygląda...

@Mario448 jak dl 3MK robiles pomiary odrysowales ekrn i im wyslales? i na bazie tego stworzyli? rysunek?

do Superb'a 3 będę potrzebował takiego czegoś  do nowego Amundsena/Bolero 8" 2018

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadanie bylo dość karkołomne. Trzeba bylo wyjąć ekran, rozkręcić do zeby usunac wszelkie wystające nad ekran elementy. Po tym już poszlo w miarę ok. Szablon zrobiłem z przezroczystej, grubej okładki na książki. Przełożyłam do ekranu, który na brzegach ma wglebienie pomiędzy ramka a ekranem i bardzo ostrożnie wycinalem skalpelem. Taki szablon wysylalem do firmy i na jego podstawie zrobili folie. Wieczorów spędziłem sporo, im więcej złotego trunku tym mniej trzesly sie rece:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadałem z@pab567 ze to poklejone na gorąco jest. Za duże ryzyko uszkodzenia jak dla mnie. jesli da siw same przycisko zdjąć to idIe to samemu odrysowac .. chyba...

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób to z 3 części, które połączysz ze sobą. Główną i tam gdzie są gałki. Wytnij idealne otwory pod gałki, dołóż tymi otworami do radia i obrysuj brzegi w okolicy. I te części doklej do głównej. Odrysuj nowy szablon i sprawdź. Mam nadzieję, że wiesz o co mi chodzi - piszę z telefonu. Dzięki temu nie musisz niczego rozkręcać. Wystarczy Ci zwykły papier, natomiast szablon wytniesz sobie z plastiku.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rownie dobrze mozna by sprobiwac w CAD to narysowac...

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka

http://skoda-apps.azurewebsites.net/apps/modules/module-radios/img/superb/bolero_lg.jpg

Trzeba będzie spróbować to obrysować.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zapewne da, potrzebny czas i troche samozaparcia. Dobry pomysł ze złożeniem z 3 części ale najlepiej mi wychodziło z przezroczystą folią. Ekran w większości miejsc jest jakby w środku tej ramki dookoła i ciezko idzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, kształt już masz.

bolero.png

Potem tylko wydrukować na kartce A4, sprawdzić czy pasuje do krawędzi i otwory na gałki i wysłać na wycięcie licząc, że się uda.

Tylko, po co jak jest gotowiec a to obejście gałek wygląda zajebiście!?

gałki bolero.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mi się to właśnie w ogole nie podoba. Tj to wyglada z tymi wcięciami. Tj w szykach do telefonu. Albo idealnie dopasowana albo bez szybki. Te same zasade tu mam. Podoba mi sie to rozwiazanie kolegi co ma 3mk folie. nke ukrywam szybka byla by fajniejsza ale mi zalezy tylko na braku palcowania.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@siemi1 tylko produkt "masowy" jw jest celowo min mniejszy aby wlasnie w przypadku gdy jakiemus Kowalskiemu co ma 2 lewe rece i brak kalibracji w oczach   "się omsknęła ręka" i jednak nie nakleił tego idealnie. Folia  / szkło wycięte idealnie co do mm wymaga też póżniej takiej perfekcyjnej precyzji przy montażu - ok, dla ciebie jednorazowo nie jest to problemem bo sie przylozysz... ale przecietny Janusz to spartoli, jedna krawedź zacznie mu wystawac poza obrys, za chwile sie zahaczy... się odklei i stwierdzi ze produkt jest do d.... bo przeciez nie jego umiejętnosci :)  Dlatego to wygląda tak jak wygląda. Przy ekranach telefonów jest też łatwiej - mniejsze i foremne kształty...

ps
mi te obejscia przycisków w Bolero tez sie podobają, taki niezamierzony efekt stylistyczny powstał...... zewnetrzny obrysy w pierwszym kontakcie faktycznie proszą sie o lepsze dopasowanie ale patrz moja tyrada wyżej + po chwili przestajesz to zauważać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam tu jest link do gościa z alii ktory posiada szkla hartowane do navi skody jak ktos sam chce zamowic nie drogo rozne rodzaje i ceny sa ciekawe bo 50zl za szybe. Pisiada rowniez szkła do virtual cockpit  widzialem do vw tyle co narazie zauważyłem u niego.Pozdrawiam 

RUIYA screen protector dla Skoda infotainment system Amundsen Octavia 8 cal nawigacji samochodowej ekran, 9 H szkło hartowane
RUIYA screen protector dla Skoda infotainment system Amundsen Octavia 8 cal nawigacji samochodowej ekran, 9 H szkło hartowane
https://s.click.aliexpress.com/e/cFIEsxau

Edytowane przez alocet (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@alocet jak doliczysz sobie spready i inne koszta obsługi płatnosci to cie to realnie wyniesie ok 75 zł + do 43 dni czekania. Jak ktos za 20-30 zł oszczednosci godzi sie czekac 1.5 miesiąca to spoko, z drugiej strony jak masz firme, to wrzucisz to w koszty i po odliczeniu podatków masz za podobne pieniadze na miejscu i calosc u siebie w 2 dni. 

@siemi1 hint: oleophobic coating

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lec jakie dodatkowe koszt.  Kupuje dla siebie nie na zarobek za 40 pare zl daje 5 zl transport i czekam 2- 3 tygodnie. Narazie za kazdym razem tak jest jak zamawiam z ali. Nie kazdy ma firme zeby sobie w koszta wrzucac. Pozdrawiam

Edytowane przez alocet (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem po jakim kursie liczysz sobie te 40 zł, nie wiem skąd transport za 5 zł skoro mi pokazuje transport 4,17$ przy 1 szt,  ale nawet po kursie średnim  NBP wychodzi 57 z ogonkiem za calosc (15.21 x 3,78, a przecie wiemy ze to nie jest rynkowy kurs), nie wiem jak placisz ale najczesciej sa to platnosci paypal  lub platnosc karta i zawsze sa z tym związane koszty. Już nie wspominam że przy legalnym imporcie ja jako firma placę clo , vat i itp... ale kup szybke nawet za 50 , pokaz mi wyciag dokumentujacy ze kosztowalo cie to tylko tyle i pokłonie ci sie nisko i nawet przesle te 50 zł zebys miał na browar i pił za moje zdrowie.

Co do oswietlenia nóg top nie chce mi sie komentowac, to nie o tym wątek ale grunt ze jesteś szczęśliwy...  (tak widzialem ten komentarz zanim go skasowales)

Dodam tylko ze te szybki z RUIA pojawiły sie tu wlasnie dlatego ze chłopaki z forum je znaleźli i podrzucili mi te linki wiec żadnej eureki tu nie odkrywasz. I tylko dlatego ze ja wylozylem swoja kase, zaryzykowalem i sprawdzilismy jakość całosci możesz sie teraz doktoryzowac na ten temat i kupowac na ali towar który ktos wczesniej juz dla ciebie sprawdził.  Prosze, nie dziekuj. Link do ali jest nawet w moim wątku na forum .


ps: po wszystkich mozliwych promocjach 62,61 zł (zakładając zero dodatkowych kosztów zwiazanych z obsługą platnosc), dolicz sobie do tego teraz cło + vat i wówczas ew sugeruj że zdzieram. O zarobku nie wspomnę, bo przecież to jest "misja" a nie działalność dochodowa.   62,61 bez podatków  z parotygodniowym czekaniem vs 90 zł w PL ( z klubowym rabatem) na jutro i z FV. Normalnie dramat.

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdy kupuje gdzie i za ile chce ,a co do linku wczesniej u ciebie nie widziale. Znalazlem to dodalem i tyle i sie tak nie unos bo ci cos pęknie. Tak po zatym nie musisz dla mnie nic sprawdzac jak to napisales potrafie kupic i sam sprawdzic. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team