Skocz do zawartości

Piszczenie w okolicach hamulców


Rapid

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem i może ktoś z was miał coś podobnego. Z okolicy przednich kół mojej Octavi wydobywa się cichy pisk który nasila się przy skręcie kierownicy.

Wydaje mi się że to klocki zwyczajnie się kończą ale na oko ciężko ocenić. W dodatku nie zauważyłem żeby słabiej hamowało czy coś. Czy razem z klockami zawsze wymieniacie też tarcze?

Z góry dzięki za poważne odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są takie kombinacje tarcz i klocków które w połączeniu piszczą. Nie znam się na tym, piszczały mi tarcze z pierwszego montażu z klockami wymienionymi samodzielnie po 2 latach od nowości. Założyłem komplet tarcz i klocków Brembo i po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymyj dobrze pod ciśnieniem tarcze i klocki, bo czasami ten pył co zostaje z klocków powoduje piszczenie przy hamowaniu. Jak nie ustanie to szukaj dalej - może gumy na przegubach popękane i piach się dostał i piszczy. 

Tarcze zazwyczaj wymienia się wraz z drugą wymianą klocków.

Dlaczego ciężko ocenić czy klocki się kończą? Wystarczy spojrzeć i widać ile zostało klocka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.12.2015, 15:16:36, Rapid napisał:

Czy razem z klockami zawsze wymieniacie też tarcze?
 

jak są zużyte to tak

 

btw

jak mieszczą się w tolerancji, jak nie są spalone, nie mają bicia/garbów/wżerów to wtedy tylko klocki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Piszczenie w dużej mierze zależy od klocków, im bardziej się sypią tym mniej piszczą, a twardsze mniej się sypią a bardziej piszczą. Zazwyczaj piszczenie występuje przy delikatnym naciśnięciu pedału hamulca, przy mocniejszym nacisku zanika. Co do piszczenia w zakrętach to koło na łożysku trochę pływa proporcjonalnie do zużycia łożyska. Co za tym idzie tarcza też pływa, a jeśli np.klocek jest zapieczony w jarzmie to nie cofa się a zaczyna ocierać o tarczę. Trzeba wyjąc klocki, wyczyścić jarzma tam gdzie opierają się klocki, a jeśli wyjdą ciężko to już wiadomo że utknęły, ewentualnie wcisnąć tłoczek i sprawdzić czy chodzi płynnie. obie przyczyny wpływają na szybsze zużycie klocków, a jeśli macie tarcze z niezbyt wysokiej półki to może spowodować nawet ich przegrzanie i doprowadzić do wibracji na kierownicy.

kolega cerber68 ma też rację, bo i mnie też kiedyś wpadł kamyk i dawał podobne efekty, raz też skrzywiła mi się osłona blaszana tarczy i ocierała o nią.

Edytowane przez kubala (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team