Skocz do zawartości

Reklamy dla niezalogowanych

Recommended Posts

Witam,

Mam problem i może ktoś z was miał coś podobnego. Z okolicy przednich kół mojej Octavi wydobywa się cichy pisk który nasila się przy skręcie kierownicy.

Wydaje mi się że to klocki zwyczajnie się kończą ale na oko ciężko ocenić. W dodatku nie zauważyłem żeby słabiej hamowało czy coś. Czy razem z klockami zawsze wymieniacie też tarcze?

Z góry dzięki za poważne odpowiedzi.

Reklamy dla niezalogowanych

Są takie kombinacje tarcz i klocków które w połączeniu piszczą. Nie znam się na tym, piszczały mi tarcze z pierwszego montażu z klockami wymienionymi samodzielnie po 2 latach od nowości. Założyłem komplet tarcz i klocków Brembo i po problemie.

baner.gif

Wymyj dobrze pod ciśnieniem tarcze i klocki, bo czasami ten pył co zostaje z klocków powoduje piszczenie przy hamowaniu. Jak nie ustanie to szukaj dalej - może gumy na przegubach popękane i piach się dostał i piszczy. 

Tarcze zazwyczaj wymienia się wraz z drugą wymianą klocków.

Dlaczego ciężko ocenić czy klocki się kończą? Wystarczy spojrzeć i widać ile zostało klocka...

Dnia 14.12.2015, 15:16:36, Rapid napisał:

Czy razem z klockami zawsze wymieniacie też tarcze?

jak są zużyte to tak

btw

jak mieszczą się w tolerancji, jak nie są spalone, nie mają bicia/garbów/wżerów to wtedy tylko klocki

Kiedyś mi także piszczało z jednej strony okazało sie że wpadł tam gdzieś mały kamyczek który powodował tarcie i piszczenie w kole

Piszczenie w dużej mierze zależy od klocków, im bardziej się sypią tym mniej piszczą, a twardsze mniej się sypią a bardziej piszczą. Zazwyczaj piszczenie występuje przy delikatnym naciśnięciu pedału hamulca, przy mocniejszym nacisku zanika. Co do piszczenia w zakrętach to koło na łożysku trochę pływa proporcjonalnie do zużycia łożyska. Co za tym idzie tarcza też pływa, a jeśli np.klocek jest zapieczony w jarzmie to nie cofa się a zaczyna ocierać o tarczę. Trzeba wyjąc klocki, wyczyścić jarzma tam gdzie opierają się klocki, a jeśli wyjdą ciężko to już wiadomo że utknęły, ewentualnie wcisnąć tłoczek i sprawdzić czy chodzi płynnie. obie przyczyny wpływają na szybsze zużycie klocków, a jeśli macie tarcze z niezbyt wysokiej półki to może spowodować nawet ich przegrzanie i doprowadzić do wibracji na kierownicy.

kolega cerber68 ma też rację, bo i mnie też kiedyś wpadł kamyk i dawał podobne efekty, raz też skrzywiła mi się osłona blaszana tarczy i ocierała o nią.

Edytowano przez kubala

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przegląda tę stronę.