Skocz do zawartości

Awaria asystenta świateł mijania


mazzi86

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

na wstępie witam kolegów z okazji mojego pierwszego posta na forum. A teraz do rzeczy - kilka dni temu zacząłem bawić się w kodowania VCDSem. Po wykonaniu pierwszego autoscanu wyskoczyły mi 3 błędy w module High Beam Assistant. Po sprawdzeniu podczas jazdy faktycznie okazało się że przy próbie włączenia asystenta wywala błąd na desce, światła drogowe działają normalnie, tyle że w trybie pasywnym. Poniżej załaczam log z VCDS. Próbowałem wyszukać te błędy w sieci ale bez powodzenia. Czy ktoś z was spotkał się z podobnymi błędami albo wie gdzie/jak znaleść na ich temat więcej informacji? W ASO oczywiście 240 (czy jakoś podobnie) zł za samo podpięcie kompa więc póki co podziękuję za takie rozwiązanie.
 

Address 20: High Beam Assist. (J844)       Labels: 8X0-857-511.clb
   Part No SW: 5G0 857 511 D    HW: 5G0 857 511 
   Component: FLA           H04 0002  
   Revision: AA001001    
   Coding: 02018F6B76765D525220343E01
   Shop #: WSC 73430 031 00155
   ASAM Dataset: EV_HighBeamAssisAU37X 001009
   ROD: EV_HighBeamAssisAU37X.rod
   VCID: 2B5484AF42692C196C-807E

3 Faults Found:
0782 - Internal Control Module Memory Check Sum Error 
          B2000 00 [009] -  - 
          Confirmed - Tested Since Memory Clear
             Freeze Frame:
                    Fault Status: 00000001
                    Fault Priority: 3
                    Fault Frequency: 1
                    Mileage: 65508 km
                    Date: 2016.11.08
                    Time: 07:56:38

4186126 - Internal Control Module Memory Check Sum Error 
          B2000 49 [009] - Internal electronic failure
          Confirmed - Tested Since Memory Clear
             Freeze Frame:
                    Fault Status: 00000001
                    Fault Priority: 3
                    Fault Frequency: 1
                    Mileage: 65508 km
                    Date: 2016.11.08
                    Time: 07:56:38

4186894 - Internal Control Module Memory Check Sum Error 
          B2000 47 [009] - Watchdog/safety ÁC failure
          Confirmed - Tested Since Memory Clear
             Freeze Frame:
                    Fault Status: 00000001
                    Fault Priority: 3
                    Fault Frequency: 1
                    Mileage: 66776 km
                    Date: 2016.12.05
                    Time: 18:11:33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert, 

dzięki za odpowiedź. Możesz jeszcze podpowiedzieć czy chodzi o samo lusterko, czy o cały ten moduł pod szybą gdzie jest między innymi kamera asystenta świateł i czujnik deszczu? Dodam, że nie mam lane assist, pod szybą siedzi coś takiego:
Znalezione obrazy dla zapytania octavia 3 light assist camera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to komplet moduł + lusterko 
No to wszystko jasne, jeszcze raz dzięki.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Wymień sobie na takie z poliftów bez ramki, jest sexy.
O, sexy to coś zdecydowanie dla mnie ;) Co prawda wymiana poczeka w kolejce bo ogarniam teraz przy aucie to i owo ale jak już się doczeka to może faktycznie wpadnie polift.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Namo zmienił(a) tytuł na Awaria asystenta świateł mijania
  • 1 rok później...

Cześć, 

Odświeże temat, bo ostatnio po małej stluczce (kobita w tył mi wjechała) pojawił się właśnie błąd light assist. Komp pokazał mi dokładnie te same błędy. Czy można poprzez vcds'a sprawdzić czy w ogóle napięcie dochodzi do kamery lub wykonać test jej? Daty błędów są różne, a w tym czasie prawdopodobnie wymieniłem palnik xenonowy i oświetlenie wewnętrzne na Led (podczas wymiany udało się zrobić zwarcie). Bezpieczników jeszcze nie sprawdziłem ale fotochromy na lusterkach działają. Czy ta kamera to tak sama z siebie może się uszkodzić czy mogłem pomóc? Pozostaje wymiana lustra czy jest szansa na reanimację? 

Edytowane przez Lukas345 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Cześć, 
Odświeże temat, bo ostatnio po małej stluczce (kobita w tył mi wjechała) pojawił się właśnie błąd light assist. Komp pokazał mi dokładnie te same błędy. Czy można poprzez vcds'a sprawdzić czy w ogóle napięcie dochodzi do kamery lub wykonać test jej? Daty błędów są różne, a w tym czasie prawdopodobnie wymieniłem palnik xenonowy i oświetlenie wewnętrzne na Led (podczas wymiany udało się zrobić zwarcie). Bezpieczników jeszcze nie sprawdziłem ale fotochromy na lusterkach działają. Czy ta kamera to tak sama z siebie może się uszkodzić czy mogłem pomóc? Pozostaje wymiana lustra czy jest szansa na reanimację? 
Jeśli fotochrom działa to masz pewność, że napięcie dochodzi.
Jak dla mnie jest duża szansa, że robiąc zwarcie w instalacji oświetlenia kabiny mogłeś uwalić moduł od kamery (czujnika) zmiany świateł.
Światła drogowe/mijania są sterowne przez szynę can więc jeśli jest napięcie, a nie ma odpowiedźi ze sterownika to nic nie zadziała.
Jakie błędy masz w VCDS?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dnia 27.07.2021 at 23:46, Bandini napisał:

Jakie błędy masz w VCDS?

Dokładnie te same co @mazzi86 umieścił na początku wątku. Zdjęcie,które załączyłem to ta "kamera" nie wiem jak się to nazywa bo dla mnie to są jakieś diody. I czy to jest właśnie moduł odpowiadający za LA czy elektronika od tego jest na płytce lusterka wraz z fotochromem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 4.01.2018 at 16:39, rrobert napisał:

wymień lusterko i po sprawie 

Ja mam te same błędy - czy wystarczy kupić lusterko używane z takim samym numerem - tj.  5G0 857 511 D, założyć i będzie ok ?

Czy trzeba patrzeć na jakieś wersje softu, rocznik itp ? Coś kodować ?

Czy z innego auta z innym numerem fabrycznym  np. 7N0 857 511 F ?


 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Cześć, pojawił się u mnie ten sam problem. Po uruchomieniu automatycznych świateł drogowych wyświetla sie blad "Usterka light assist". Skan "Car Scnnerem" pokazuje tylko to co na screenie. Kupiłem drugie używane lusterko ale bez zmian. Po podpięciu to samo. Ponownie wyświetla sie komunikat usterka light assist. Z tego co pisał ktos wyzej to powinno zadziałać. Chyba ze mialem pecha i zakupione lusterko tez ma uszkodzony modul tej "kamerki"/ czujnika z diodami. Co jeszcze mogę sprawdzić?Screenshot_2022-12-07-16-32-40-611_com_ovz.carscanner.thumb.jpg.4fe9164af7f3ee6148b9f2cd2272a6d6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team