Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jest aplikacja Skoda OneApp dostępna w AppStore jak i GooglePlay

ScreenShot 2018-01-11 o 13.03.37.png

ma kilka ficzerów wyświetlających parametry jazdy, styl, reakcję na hamulec, gaz, nawet jest sprawdzająca przyśpieszenie. Wyświetla również monity odnośnie usterek w aucie (ale to jest w infotainment), zapisuje historię jazdy, trasy (ścieżka)

W appce jest również dostęp do telefonu (kontaktów) jak i wyszukiwarka POI i nawi - jednak po wpięciu do CarPlay ekran gaśnie, a na ekranie infotainment nie pojawiają mi się opcje dostępne przed podłączeniem (w tym własnie wyszukiwarka poi, nawi). Jest opcja logowania, dzięki czemu potem dane są zapisywane (bez logowania działa - jednak po reinstalacji traci się zapisane dane), jednak przejście na logowanie (założenie konta) wywołuje u mnie akurat 404

O samej appce na polskiej stronie jeszcze nic nie znalazłem, ale tutaj opis producencki

Mimo gdyby ktoś chciał to niech sobie potestuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też to mam na iOSie. Wydaje mi się że to jakiś bug. Chociaż ja się jakiś miesiąc temu zalogowałem poprawnie, to potem już nigdy mi się nie udało. Zawsze mam błąd z api backendowego. Więc wygląda na to że coś tam napsuli i nie ma komu naprawić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do problemów to w tej apce ostatnio wyświetlił mi się rak płynu do spryskiwaczy. Jakiejś bardziej zaawansowanej informacji nie ma się co spodziewać. Do zbierania informacji to już bardziej Torque Pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, aklenczar napisał:

Co do problemów to w tej apce ostatnio wyświetlił mi się rak płynu do spryskiwaczy. Jakiejś bardziej zaawansowanej informacji nie ma się co spodziewać. Do zbierania informacji to już bardziej Torque Pro.

Dokładnie, też używam  Torque Pro 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, aklenczar napisał:

Co do problemów to w tej apce ostatnio wyświetlił mi się rak płynu do spryskiwaczy. Jakiejś bardziej zaawansowanej informacji nie ma się co spodziewać. Do zbierania informacji to już bardziej Torque Pro.

Ja co zauważyłem to źle zlicza kilometry (mowa o OneApp)   po przejechaniu kilku kilometrów wskazuje wiecej i coraz wiecej z dalszą podróza , na odcinku 30 km ,  OneApp wskazuje juz 32, i rośnie z długością trasy . 

Poza tym dobrze wygląda, natomiast coś nie tak z tymi kilometrami :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • LEMUR zmienił(a) tytuł na Skoda OneApp

Wersja na adroida dorobiła sie nawet polskiego języka . A na iOS , po pierwsze nie da sie zalogować (zdjęcie w poscie) , to nie ma polskiego jezyka (to do przeżycia)  , to jeszcze oszukuje na przejechanych kilometrach (ciekawe czy na Androidzie tez oszukuje) wskazuje wiecej o jakies 8%-10% niz sie przejechało , a to juz takie dosc solidny rozstrzał.

Chyba napisze do wydawcy appki i zgłosze te "bug'i"

IMG_6770.thumb.PNG.4179406b77f63bb2c827fd2d2b08e921.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licznik zlicza ci faktycznie przejechaną trasę... to czy jedziesz w górę czy w dół (różnica poziomów wysokości - czyli drogę jaką faktycznie przejechałeś) GPS zlicza ci po współrzędnych (dla ułatwienia "po linii prostej"). Pytanie czy spradzałeś trasę te 75km inną metodą GPS a nie z appki ;-) co do jej długości? A co jeżeli okaże się, że ta sama trasa zmierzona innym urządzeniem bazującym na GPS wskaże też -3km od licznikowej? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Jesteś pewnien ze zlicza z GPS ? :)   2) zliczona niepoprawnie trasa wchodzi w średnie spalanie (chwilowe spalanie jest pobierane z auta) i tez wychodzi oczywiscie niepoprawne -  dłuzszy odcinek wyliczony z  aplikacji do ilosci spalonego paliwa daje mniejsze średnie spalanie.

2) Moj odcinek do pracy ma 30km ,  mierzony jest wg maps.google , oraz tomtom (apple) , dokładnie wychodzi 30 km ,   licznik w aucie podaje 30 km , wiec sie zgadza idealnie ... natomiast aplikacja podaje 32km ..

3)  jest mniej wiecej tak , ze po przejechaniu juz 3,5km -  w aplikacji masz juz 4km ... potem licznik w aucie podaje 4,4km ,  a aplikacja wskakuje na 5km i tak dalej i tak dalej. 

W sobote mam trase powyżej 200km , wyzeruje licznik trip w samochodzie i odpale aplikacje. zobaczymy jakie bedzie przekłamanie na takim odcinku.

p.s.  

Mnie to wyglada na to jakby aplikacja przeliczała sobie jakis niepoprawny rozmiar koła i dawała inne wskazania niz licznik w samochodzie . Troche to bez sensu i nie wiem czemu by tak miało byc ale tak to dokładnie wyglada , bo przekłamanie jest jakby procentowe i rośnie wraz ze wzrostem przebiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 230km , wskazał o ponad 20km wiecej :)  No to juz nie ma co zwalac na GPS ,  a jesli nawet to w takim razie pomiar jest niewiarygodny.

Automatycznie przekłada sie na źle spalanie , i na złe obliczanie wydatków na paliwo. 

Chciałem napisać do developera aplikacji , ale formularz kontaktowy na stronie Skody , działa tak jak aplikacja ,a  w sumie nie działa tylko zwraca błąd przy wysłaniu zapytania i zapytanie sie nie wysyła :)   Także autor aplikacji dał możliwosc kontaktu ze soba , ale z możliwosci nie da sie skorzystać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Muszę sprawdzić u siebie. Mam zainstalowaną tą apkę, ale nie zwróciłem uwagi na przekłamania.

Fajnie pokazuje na mapie w którym miejscu było największe spalanie, największa prędkość, moc i jeszcze coś tam innego :).

Spróbuję dzisiaj jak będę z pracy wracał. 

Rzadko OneApp używam ponieważ działa na Mirrorlink, a ja raczej korzystam u siebie z Androidauto.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

No i sprawdziłem. O dziwo u mnie działa to jakoś odwrotnie. Komputer pokazywał 28, a aplikacja 29. 

Do tego OneApp pokazywał też większe spalanie o jakieś 0,4 litra. Wydaje mi się że to rzeczywiste, bo jak z korka ostatnio sprawdzałem to komputer zaniżał o jakieś 0,3 litra.

Edytowane przez Arius (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.01.2018 at 20:29, Arius napisał:

No i sprawdziłem. O dziwo u mnie działa to jakoś odwrotnie. Komputer pokazywał 28, a aplikacja 29. 

Nie odwrotnie , lecz tak samo ,  mi komputer pojazuje 30km do pracy a aplikacja 32km 

Na odcinku 230 km (wskazanie komputera)  , aplikacja pokazała mi 249km .    

Ze spalaniem jest analogicznie , jesli aplikacja "mysli" ze przejechałes wiecej a spaliłes tyle co komputer pokazuje , to dana ilosc paliwa starczyła Ci wg aplikacji na wiekszy dystans , i tym samym pokazuje błedny / zanizony wynik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sorki, masz rację, trochę zmęczony byłem jak to pisałem.

Przetestowałem sobie jeszcze dwa razy tą aplikację i raz mi się wszystko zgadzało, a drugim razem rozbieżności były nie tylko w kilometrach i spalaniu, ale nawet w czasie przejazdu. Różnica 2 minut na 30. Nie pamiętam w która stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak , ja z obliczeniem czasu tez miałem cos nie tak , raz mi w ogóle aplikacja rozpoczeła trase i odrazu dała 22 minuty i 0 km ,  i nie rozgrzewałem samochodu na parkingu przez 22 minuty :)  Zeby nie było ;-)

Ewidentnie aplikacja jest do poprawy , nie wiem jak długi jest na rynku ale sądząc po przekłamaniach chyba od niedawna i ma normalne choroby wieku dziecięcego . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno po 2016 roku, bo napisane że takie samochody obsługuje. 

Po ostatniej aktualizacji zmieniła się cała szata graficzna programu.

A ciekawostka. U mnie nie, ale napisane w opisie że aplikacja może łączyć się z samochodem po Wi-Fi.

Pewnie z tymi co takie posiadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team